Skocz do zawartości
Pr!d3

"Tips and tricks" czyli coś nowego dla nowych graczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy na serwer napłynęła spora fala nowych graczy, którzy nie do końca znają tryb i mechaniki. Było już kilka poradników odnośnie tego trybu ale tak naprawdę objaśniały tylko podstawy (poza kilkoma wyjątkami), dlatego postanowiłem założyć ten temat żeby pokazać nowszym osobom (i nie tylko) parę trików i ciekawostek dotyczących gry. (Uwaga,  zawiera lokowanie produktu) 

-Dron- Wiele osób mimo jakiegoś już stażu na serwerze nadal nie wie jak używać drona. Otóż po aktywacji drona należy zmienić slot broni (najlepiej na magnetosticka lub na brak broni). W ten sposób naciskając ppm strzelamy,  a nie niszczymy naszą cenną zabawkę. Warto również pamiętać o oślepieniu czyli lpm. 

-xmark- Mimo ciekawej właściwości teleportowania się do uprzednio zaznaczonego miejsca, jest kupowany raczej ze względu na wyłączenie obrażeń od upadku. Połączenie tego faktu i recombo umożliwia szybkie przemieszczanie się na otwartych mapach. Należy również pamiętać, że zarowno xmark jak i teleport zabija na raz osobę stojącą w miejscu do którego się teleportujemy

-autko- Broń T, bardzo nieporęczna ale jej plusem jest możliwość otwierania drzwi

-działko strażnicze- Gadżet detektywa, aby w kogoś strzelało detektyw musi oznaczyć go jako zdrajcę na TAB. Dodatkowo działko strzela automatycznie do osób przebranych, w maskowaniu i zwierząt. Więc jeśli widzisz że działko strzela do kogoś nie oznaczonego jako zdrajca nie bój się go zabić. 

-kura- Broń wielo funkcyjna, atakuje niewinnych, wybucha przy zabiciu i upuszcza kubełek KFC który może uleczyć osobę która go zje do ponad 100 punktów życia (np. 130). Dodatkowo kury mogą się mnożyć, tylko potrzebują troche czasu ;)

To na razie wszystko co wymyśliłem, ale zachęcam do rozwijania tematu i dzielenia się wiedzą. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nowy Gracz: YYY, po co moi to? Ja już to wiem , ja przecież jestem PROsem.

A tak btw to się dorzucę:

Paka: Jeśli słyszysz, że coś pika, schowaj się za żywym człowiekiem, posłuży ci jako tarcza, on zginie, ty przeżyjesz.

+DziałkaDete: Jeśli chcesz, żeby strzelało do przodu, ustaw je tak jak widzisz ty, nie na odwal się, działko nie potrafi się obrócić.

Barnacle: Nie zdziw się jak nie zadziała oraz mały protip: szukanie barnacli tylko z latarką ;)

Teleport: po teleportacji, zostawia teksturkę, taka biała pajęczynka.

Maskowanie: Pamiętaj, że gdy sprawdzisz ciało lub napiszesz coś, będzie widniał twój nick, nie osoby za którą się przebrałeś.

+Xmark: można zabić iksmarkiem na jeden strzał. Podchodzisz do delikwenta, szybkie 2 kominacje E+R, leży martwy.

Nie wiem już nic nie wymyślę.

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomislav
Żeby nie wprowadzać nikogo w błąd poprawiłem przebranie na maskowanie, bo to jednak dwie różne rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak przecież gracze którzy nie są w stanie przeczytać regulaminu będą próbować przebrnąć przez tę ścianę tekstu którą tworzycie; jeżeli chcecie już takie coś tworzyć proponuje to zawrzeć w formie krótkich Video.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to raczej skierowane do graczy, którzy już parę godzin na serwerze mają ale nie ogarniają jeszcze do końca mechanik/trybu, podobnie jak poradnik odnośnie mindgames itp.

Co do pomysłu z filmików to musiałby zrobić to ktoś z lepszym blaszakiem ode mnie i pomysłem na pokazanie tego w sensowny i przejrzysty sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Granaty: Od czasu wyciągnięcia zawleczki w animacji do eksplozji mija ok 5 sekund. Trzymając odbezpieczony granat możesz skrócić czas pomiędzy rzutem a wybuchem, nie dając innym graczom czasu na reakcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podwójny dżihad: kupujesz w bezpiecznym miejscu Death Fake'ra i używasz go. Następnie kupujesz Zdalne Detonowanie czy po prostu rimołta i używasz go na swoim ragdollu. Dajesz pułapkę w odpowiednie miejsce, kiedy nikt nie patrzy i idziesz w ludzi. Kiedy jest odpowiedni moment czyt. paru graczy przy ciele i tobie odpalasz rimołta. Nikt się nie spodziewa natychmiastowego wybuchu, nawet, jak znajdą twoje fałszywe zwłoki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko sztuczka, tylko niestety to się czasem buguje, i zamiast deathfake ty masz remota na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pssst.... jemu chodziło o podłożenie remote na siebie tworząc w ten sposób lepszego dżihada, bo wysadza i ciało z death fakera to jeszcze ciebie ;v

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry magik nigdy nie wyjawia swoich sztuczek... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi