Skocz do zawartości
Rzuf

Dyskusja na temat map ffa

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie,

Wychodzę z propozycją podmiany dwóch obecnych mapek FFA (dollsy, westwood), które są już brzydko mówiąc 'prze*uchane", oraz prosiłbym o usunięcie bądź podmianę na inną mapę, mapy f4st castle, która kompletnie nie pasuję do cs go..  Quake(?) w cs go xDDDD, co to kur*a ma być, uważam to za kompletnie nie trafiony pomysł. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej propozycji. A i bym zapomnial. Oczywiście mapy tego typu były proponowane w temacie podanym niżej, ale z niewiadomych przyczyn ;[ dalej musimy katować dollsy i westwooda na których połowa serwera ma odruchy wymiotne. Pozdrawiam, rzuf

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu - nonejm

Edytowane przez nonejm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda ze temat rzufa został przeniesiony tu :(

Skoro tryb ffa cieszy się aż tak dużą popularnością, to powinien zostać dodany jako osobny tryb, zamiast tego MISC(inne), gdyż mapy znajdujące się pod magiczną 6 (inne) są po prostu ch*jowe ;).

Human tetris nie jest grany znudził się po tygodniu i jest to mapa na 5min. Wipeout jest nudny i zbugowany, jak ktoś przejdzie jakąś pułapkę, to osoby przechodzące ją chwile później z automatu giną, ponadto połowa pułapek nie działa tak jak powinna. Tv_tower_ace jest tak samo słaba, mimo skrócenia spawn protecta da się zeskoczyć na dół na początku rundy, mapa monotonna, helikopter zbugowany, ale jak ją tak chcecie to po prostu zostanie w zakładce FFA. Mapa polarpanic też jest niegrywalna. Fast castle jest słaby, jak jest admin na serwerze to czasem skróci tą mapę, opierającą się tylko na trzymaniu lewego przycisku myszy.

Jedyne mapy które można grać z zakładki inne to football i bad night które można dać do mg, a zakładkę inne zamienić na zakładkę FFA.

Co do FFA dużo ludzi je lubi, o czym świadczy częste wybieranie dollsów i westwooda, zwiększenie ilości map tego typu sprawi, że wcześniej wymienione mapy będą rzadziej grane. Nie rozumiem czemu nie zwiększyć ilości tego rodzaju map na serwerze. Map jail jest na serwerze multum, a ich rozgrywka opiera się na tym samym bezruch na kucaka, krok przed cele, pierwsza reakcje, mistrz klawiatury i od czasu do czasu zabawa na mapie przy czym na większości map są te same zabawy, więc redukując ilość map skupiłbym się na wywaleniu połowy jaili.

A teraz kilka propozycji map do dodania, które będą podobne do mojego poprzedniego posta, który mimo dużego zainteresowania został olany przez decyzyjną administrację.

-Zacznę od  Tuscana który ma masę fanów i autor tej mapki wciąż ją rozwija http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=312199550

-Cpl_mill tu do wyboru są 2 wersje 

nowa odświeżona z ładniejszą grafiką http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=144165516

albo klasyczna lecz odwzorowująca starego dobrego milla z 1.6 http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=393785896 

---Kabul http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=232135055&searchtext=kabul

---Piranesihttps://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=128903287 

---Museum http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=127012360&searchtext=CS_

---Night Borough http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=852441498&searchtext=CS_

--- stare ratsy, które były na serwie

---747 http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=165355848&searchtext=747

---Codewise https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=577984242

zarąbista mapa multum przejść drabin poziomów mapy dach, liczne piętra budynku, rozbudowana wentylacja, winda z klimatyczną muzyką, ale może być problem z fps na mapie :(

Można też postawić na coś nowego i dodać mapkę z hostami co zmieni troszkę oblicze ffa na serwerze:

---Backalley http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=779309420&searchtext=backalley

---Mansion http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=417029277&searchtext=CS_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Heroes W sumie wypie*dolenie w kosmos trybu misc i zastąpienie go FFA nie jest głupim pomysłem. Tak jak mówisz tryb ten cieszy się dużą popularnoscią na serwerze, także czemu by nie dodać więcej mapek? Wtedy raczej nikt by już nie mówił "Znowu te je*ane dollsy". Zanim ktoś napisze "chcesz grać FFA, to idź grać na serwer FFA". Jeżeli Wy Chcecie grać Surfa, to Idzicie grać na serwer surf, jeżeli chcecie grać jaila, to idzcie na serwer jailbreak... Wiem, że to jest serwer 4FUN, a nie FFA ale jeżeli ludzie lubią grać FFA i sprawia im to przyjemność, to czemuż by nie dodać kilku mapek, aby była większa różnorodność? Zmiana ta powinna wyjść serwerowi tylko na +. Zapraszam do dyskusji zwolenników jak i przeciwników tego pomysłu.

Jeżeli pomysł dodania mapek FFA zamiast misc przejdzie, to również podrzucam mapki, które mogłby trafić na serwer :)

The Malibu - Klub malibu z Vice City :D https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=611406768

Stare Ratsy o których wspominał Heroes https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=741136461

de_ eldorado http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=220552185

de_vegas https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=215150369

Cruise https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=600914785

Survivor https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=172183801

Edytowane przez Rzuf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Utworzenie nowej grupy FFA tez uważam za dobry pomysł. Dollsy i westwood do usunięcia a na ich miejsce więcej nowych map.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro jest tak dużo pomysłów na podmiane obecnych map ffa to moze tak co 2/3 tygodnie je zmieniać. Mapki nie były "prze*uchane" a ludzie dalej cieszyliby się z możliwości zagrania na ffa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry pomysł i to bardzo! Mapy zaproponowane przez @Rzuf i @Heroes będą idealnymi zamiennikami za te nużące dollsy czy inne westwoody. Osobna zakładka FFA też byłaby ciekawą koncepcją tak samo jak wywalenie niektórych jaili. Jednak również dobrym zamiennikiem byłoby wydłużenie oczekiwania na nominację tej samej mapy do np. 14 godzin. Spowodowałoby to częstsze granie nowych map które są często wykluczane na rzecz tych znanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako, że zyskałem swoich pierwszych wrogów na placu, śmiało mogę siebie nazywać graczem tego zacnego serwera.

Zacznę od głównego postu. Jako, że na FFA widać spore zainteresowanie graczy, dobrze by było podtrzymać tych graczy dając więcej map do tego trybu, oraz osobną kategorię do nich (votemap). Jest to dobre, ze względu na fakt, że na polskich serwerach praktycznie wcale nie zobaczymy serwera FFA, który będzie zawierał w sobie mapy niestandardowe.

Jako, że są obecnie 2(3) mapy, które można przytoczyć do miana FFA, z chęcią się wypowiem co o nich myślę.

de_dolls: Kompletnie nie pasuje do trybu FFA. Żałosne położenie spawna CT, TT ma generalnie kontrolę nad całą mapą (3-4 osoby wystarczą by kryć każde wyjście, podczas gdy CT ma do krycia dobre 5-6 na starcie rundy, rush na bs jest szybszy niż w przypadku CT)

de_westwood: Ja osobiście nic nie mam do tej mapy, dla mnie jest świetna. Kto grał w cs 1.6 powinien się zgodzić, że ta mapa była cząstką esencji starego cs'ka, ale sporo osób na nią narzeka.

mg_tower_cuś: Kolejny przykład nieodpowiedniej mapy, 3 wejścia dla CT (heli nie działa) przewaga wysokości, no i skracanie TT na spawna CT (jeżeli dość szybko się wyskoczy).

Mapy które przedstawili Heroes oraz Rzuf, są dobre jedyne obawy jakie mam to do mapy de_747, obawiam się, że mapa będzie za mała dla graczy o ilości 20-33, sam autor twierdzi, że mapa jest przeznaczona na 5vs5.

Moje propozycje:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=851412060&searchtext=de_lidl stary dobry de_lidl z cs 1.6, pamiętam jak się na nim grało dobre 12vs12 i nadal nie robiło się tłoczno, na uwagę pragnę powiedzieć, że pomimo małej ilości wejść 3 (4 być może), trzeba obstawiać każde wejście/wyjście w kilka osób, więc będą tu takie starcie drużynowe.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=738278815&searchtext=cs_alpin mapa duża ciekawa, 4 wejścia dla CT, może być problem z balansem pomiędzy drużynami, lecz może to być moje złe wspomnienie ze względu na to, ze głównie widziałem tą mapę na serwerach typu Call of Duty z 1.6.

No to tyle z mojej strony ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem mapy typu ffa powinny zostać usunięte bo to serwer 4fun albo chociaż podmienione a tak przy okazji może by dodać jakiś nowy tryb typu zombie escape albo surf timer? A mapa f4st castle to jakieś dno wszyscy mają mało fpsów to mapa taka jak deatchmatch tylko gorsza

Edytowane przez Kander

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minutes ago, Kander said:

Moim zdaniem mapy typu ffa powinny zostać usunięte bo to serwer 4fun albo chociaż podmienione a tak przy okazji może by dodać jakiś nowy tryb typu zombie escape albo surf timer? A mapa f4st castle to jakieś dno wszyscy mają mało fpsów to mapa taka jak deatchmatch tylko gorsza

FFA były tu zawsze, a dla wielu graczy jest jedynym zaproszeniem do wejścia na serwer.

O innych trybach możesz na 99,9% zapomnieć, przy czym o ZE i SurfTimer na 110%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Kander napisał:

ffa powinny zostać usunięte bo to serwer 4fun

Idąc tym tropem jail też powinien zostać wywalony, bo z 4funem to nic wspólnego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Heroes napisał:

Idąc tym tropem jail też powinien zostać wywalony, bo z 4funem to nic wspólnego nie ma.

A ja pójdę o krok dalej, jeżeli do 4funu nie można zaliczyć FFA, to drogą dedukcji nie powinno być żadnego trybu na serwerze, bo przecież serwer tylko ogranicza ludzi, jakiś zakaz obrażania graczy co to ma być :?.

Co do samego ZE można by było się sprzeczać, no bo jednak to jest taki teamwork, ale jedyne co jest w tym fajnego to walka z bossem gdzie przeważnie każdy ginie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mordencjusz co do ZE to nie ma szans na przejście, bo silnik CSGO jest niewydolny. Nie bez powodu nie ma serwerów takich jak nasze + ZE. Są albo Zombie Mody, albo 4Fun.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Kander napisał:

Moim zdaniem mapy typu ffa powinny zostać usunięte bo to serwer 4fun

A ja pójdę o dwa kroki dalej. Jednemu przyjemność sprawia bezmyślne wykonywanie w kółko tych samych poleceń "krok przed cele bezruch twarzą do swojej celi na kucaka" po czym zagranie mistrza klawiatury, pierwszej reakcji i kuleczek a co około 3 runde jakąś zabawe na mapie, które są takie same (kolorki skakanka climb ruletka ein zwei drei) przy czym większość tych zabaw jest na praktycznie każdych multigamesach, a innemu katowanie w kółko buckwilda, czy innego mai_remixa.

Edytowane przez Rzuf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pomysł @Heroes i @Rzuf jest ciekawy i wart jest przedyskutowania. 

Sprawa jest na tyle delikatna że tryb FFA jest dość mocno kontrowersyjny  a raczej skrajny.

By to zrównoważyć można rozważyć zmienić by FFA było grane raz na 3-4 tryby (przypominam że jest to propozycja)

Edytowane przez nonejm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pomysł jeszcze inny, ale nieco kontrowersyjny. Na serwerze jest algorytm, który pamięta, że np. ostatnio był grany jail i surf, więc nie można ich nominować i głosować na nie. Ja bym poszedł krok dalej i nie pozwalał na granie danej mapki, do póki pula innych nie zostanie wyczerpana. Na przykład gramy Forbiddena, to potem bedziemy musieli zagrać pewną pulę innych surfów, albo wszystkie, żeby móc dopiero w niego zagrać. Jestem ciekawy co o tym myślicie. Myślę, że przy takiej budowie algorytmu, po miesiącu, na serwerze zostały by na prawdę dobre mapy. Te które są byłyby przejrzane w 100% i wiadomo by było co jest ciekawe, a co to gniot. No i nie byłoby marudzenia, że znowu DustCsGo albo Dollsy. Jak napisałem nie zrozumiale to przepraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@DexterTheOne duża część surfów na placu jest po prostu niegrywalna, więc już bardziej byłbym za propozycją @nonejm, by testując tryb FFA dać mu większy cooldown (chodzi mi o wybór map tego typu), lecz gdyby tryb cieszył się dużym zainteresowaniem, wyrównałbym go z cooldownem wybierania innych trybów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Heroes - wtedy należy rozważyć czy serwer deathmatch nie przerobić na FFA. - też wyjście xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Heroes Zgadzam się w 100%, ale właśnie to dążyłoby to tego, że te słabe po prostu znikną z serwera. Teraz jak zostanie wybrany jakiś shit to kończy się na RTV po kilku minutach i wszyscy zapominają o sprawie na dłuższy czas, do kolejnej rozgrywki na danej mapie. Chociaż czasami jakaś dobra dusza napisze jej nazwę w "mapy do usunięcia/ poprawy".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, nonejm napisał:

@Heroes - wtedy należy rozważyć czy serwer deathmatch nie przerobić na FFA. - też wyjście xD

By świecił pustkami jak BUM BUM? 

@nonejm Można tak samo rozważyć zrobienia osobnego serwera jail, by tam ludzie kucali sobie przez 25min.

Co do FFA, mapy można również podmieniać, z mapami, które były naprawdę bardzo fajne, a nie można ich już grać, bo operacja się skończyła.

Operacji było wiele, a w nich dobrze zoptymalizowane mapy, więc zasób map FFA skrupulatnie byłby powiększany.

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minutes ago, Heroes said:

By świecił pustkami jak BUM BUM? 

@nonejm Można tak samo rozważyć zrobienia osobnego serwera jail, by tam ludzie kucali sobie przez 25min.

Co do FFA, mapy można również podmieniać, z mapami, które były naprawdę bardzo fajne, a nie można ich już grać, bo operacja się skończyła.

Operacji było wiele, a w nich dobrze zoptymalizowane mapy, więc zasób map FFA skrupulatnie byłby powiększany.

BumBum stał pusty, bo nie było skinów na nim. Gdy były, to swego czasu był nawet popularniejszy od PZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z tobą @rzuf ale jednak jak ktoś chce pograć se chce ,,postrzelać" to może se jakiegoś uproszczonego zagrać a takiego surfa czy jaila nie zagrasz sobie i jak ktoś napisze że może pójść na serwer surf albo jail to czy z drugiej strony lepiej żeby w cs nie było 5 serwerów z 5 trybami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Kander Oj zagrasz, zagrasz. Są takie serwery gdzie możesz być w bezruchu na kucaka 24/7, i są też serwery gdzie możesz grać same surfy, w ogóle co to za argument wtf(?) Zacytowałbym mój wcześniejszy post w tym temacie, ale dostałbym warna, bo już o tym pisalem. 4Fun to pojęcie względne. Skoro Większości na serwerze podoba się ten tryb i sprawia ludziom fun, to trzeba usunąć? Hę? Nawet nie będę przypominał co się działo kiedyś, kiedy FFA było usunięte z serwera. ;-;

Edytowane przez Rzuf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem zupełnie tej awersji do trybu jail. Bo się kuca przez 25 minut? 

Na surfie się "ślizgasz" cały czas a czasami strzelasz.

Na deathrunie tylko spierdzielasz przed jakimś psychopatą albo wciskasz guziczki.

Na FFA tylko strzealsz i grasz pod ranking.

Na Course tylko idziesz przed siebie i unikasz pułapeczek.

(ironia dla nierozumnych)

Każdy tryb ma coś takiego w sobie, co przyciąga do siebie graczy. Np @IceTea zawsze zaprasza graczy na serwer gdy JB jest grany i część graczy korzysta z tego zaproszenia a nawet przychodzą sami z siebie. 4FUN to serwer skupiający graczy z różnych środowisk i z różnymi upodobaniami względem rozgrywki i nie powinniśmy wyrzucać żadnego z obecnych trybów tylko jak w temacie dodać osobną zakładkę FFA.

No ale wracając do głównego tematu.

@nonejm. Popieram to:

11 godzin temu, nonejm napisał:

By to zrównoważyć można rozważyć zmienić by FFA było grane raz na 3-4 tryby

jednak średnio podoba mi się pomysł przeniesienia FFA na obecny, martwy niestety - serwer deathmach. Raczej świecił by pustkami tak jak teraz, ponieważ ludzie nie grają na np. westwoodzie tylko po to żeby sobie postrzelać ale też po to, żeby porozmawiać i pośmiać się z ludźmi obecnymi na serwerze(co jest w sumie celem serwera 4fun). Załóżmy, że wszyscy zwolennicy FFA uciekną z placu i będą grać na przerobionym z deathmatch'a FFA. Wtedy nie dość, że na jakiś czas(bo wątpię żeby serwer długo cieszył się popularnością) plac straciłby część graczy, to jeszcze na osobnym serwerze FFA nie byłoby zbyt dużo osób. 

@Kander

Kompletnie nie rozumiem twojego toku rozumowania. "Nie lubie FFA to najlepiej usunąć z serwera, bo przecież każdego wku*wiają". Ja sam często narzekam kiedy są wybierane dollsy czy inne towery, ponieważ są po prostu słabe i niegrywalne. Na westwooda też narzekałem, ale ostatnimi czasy nawet znalazł sobie miejsce w moim sercu i jakoś mi nie przeszkadza, a nawet czasami oddaje na niego swój głos żeby odpocząć od tych surfów i jail'i. Mylisz się pisząc, że FFA nie pasuje do 4FUN'u, ponieważ jak wyżej napisałem - jest to skupisko różnych graczy z różnymi upodobaniami. Jeśli jest wybierana mapa której nie lubisz to po prostu sobie idziesz na 25 minut albo nominujesz to co chcesz grać, zaciskasz poślady i biegasz po różowym pokoju strzelając we wszystko co się rusza¯\_(ツ)_/¯.

Zanim jednak nasz [email protected] zdecyduje się(lub nie) dodać te mapy i osobną zakładkę to powinniśmy poważnie przemyśleć wywalenie paru jail'i i surfów jak to napisał wyżej @Heroes, ponieważ wcale nie są wybierane z prostego powodu - są słabe, lub zbugowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Akise AruOj oj, tu sie chyba mylisz z tym ze west/dolls sa niegrywalne. Nie raz było tak, że na ffa było 2x wiecej osob niz wczesniejszej mapie bo to mapa na ktorej mozna sie postrzelac. Moim zdaniem tryby są bardzo dobrze zrównoważone, (ffa-jail-course-dr-ffa....). Oczywiście, że lubie sie postrzelać, ale nie zapominajmy, dlaczego na ten serwer wchodzimy, ponieważ jest on inny od reszty serwerów właśnie przez zróżnicowanie trybów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.