Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1. Nick osoby oskarżonej: Akise

2. Steam ID osoby oskarżonej: STEAM_0:0:199867739

3. Przybliżona data zajścia: Wczoraj 17:00

4. Nazwa mapy: ------

5. Opis sytuacji: Skarga ta tyczy się niesłusznego potraktowanie przez administratora. Sytuacja jest większości z was prawdopodobnie znana. Gracz Rider wczoraj otrzymał ctbana na tydzień.

Sytuacja wyglądała tak: około godziny 1 w nocy jak zostało na serwerze 4-5 graczy nikt nie kwapił się do prowadzenia, więc by nie siedzieć jak debile w celi do CT wszedł Rider. Prowadził normalnie nie było problemów jak czasami się zdarzają, że ludzie wydają polecenia do odwołania(przykład z dziś  admin nie zareagował). Rider prowadził w miarę dobrze patrząc na poziom dzisiejszych CT. Nie odwracał się do nas plecami gdy stał blisko, nie robił dużej ilości freekillów, bo zrobił przez całą mapę tylko jednego, a mianowicie zabił mnie jak biegłem prosto na niego.

Tu wkracza Akise z którego posta możemy wyczytać, "PS. Ten freekill nie był wcale freekillem." choć początkowo twierdził całkiem coś innego. Więc temat tego przewinienia uważam za zamknięty.

 

Niestety powód bana jest bardzo obszerny gdyż brzmi "brak umiejętności prowadzenia jaila", więc muszę odnosić się do każdego pseudo argumentu akise.

Riderowi został również zarzucony fakt nie zabrania nas na jakąś zabawę. Pragnę tu oświecić Akise, że takie sytuacje zdażają się bardzo często np. Icetea, który bardzo często na minecraft jailu jedyną zabawą jaką robi z TT jest quiz, może nie dostrzegasz tego, gdyż co runde zmienia się prowadzący, a Rider niestety był sam w CT. Ponadto dziś na tej samej mapie Bobek również nie zabrał nas na żadną zabawę. Nie piszę tego by starać się o jakąś kare dla Bobka, którego bardzo lubię i podoba mi się jego podejście do bycia adminem. Po prostu nigdy tak bardzo nie było to respektowane, prócz wczoraj. 

Następnym zarzutem był poziom pytań, który też nie jest nigdy respektowany przez adminów na serwie np, gdy pytania zadaje icetea( przepraszam, że znów jako przykład podaje Ciebię po prostu często prowadzisz i nie uważam byś robił to źle) są pytania łatwe i trudne oraz nie są one tylko z wiedzy ogólnej.

Jeszcze była kwestia napiętej atmosfery, ale Rider serio podszedł do tego na spokojnie i po prostu zmutował sobie gracza, który puszczał muzykę i mu przeszkadzał w prowadzieniu.

 

Więc to tak jako wstęp, w końcu to jest skarga.

Skargę piszę po to, gdyż uznałem, że inaczej się nie da, próbowałem dyskutować z pewnym adminem(nie Akise) ale nie doszliśmy do porozumienia więc polecił mi napisać skargę.

Akise prócz, "wszystko widać na demku",  "Rider nie ogarnia" innego powodu nie podał. Rider napisał odwołanie od tego niesłusznego bana, a Akise po prostu je zamknął, gdyż napisał swoje zdanie, które pokazuje, że dalej jest w błędzie. Sprawa nie została wyjaśniona, więc piszę ten temat. Akise stwierdził, że Rider nie ma racji, lecz jak zwykle ma ją on i pomimo zgłaszania sprzeciwu przed zamknięciem tematu zrobił to. Akise pokazał się w swojej pełnej krasie na czatbox(szkoda że nie mam do niego dostępu bo z chęcią bym mu tam odpisał) pisząc takiego shouta "widzę, że riderowi udzieliło się udawanie głąba i wyginanie regulaminu na wszystkie strony" nie będę stwierdzał, kto udaję głąba, gdyż nie chce mieć 4 warna na forum lepiej mieć ten mały margines błędu, ale gdzie on wygina regulamin. Nie mam zamiaru się kłócić, ale gracze stoją po stronie Ridera a na takie kary z dupy niestety nie moge przymknąć oka

 

6. Coś od siebie: Nim stwierdzicie, że bronie kolegi to dodam, że nie utrzymuje jakiegoś kontaktu z nim na serwerze, steam, ani nie próbuję wywoływać gównoburzy, ale osobiście byłem wiele razy na takiej przegranej pozycji podczas kłótni z adminem(głownie nie chodzi tu o strefegier), i jako admin zawsze starałem się również stawać po stronie gracza, ale zawsze byłem sam bo reszta adminów "trzyma wspólny front". (przykładem może być bronienie donalda i aska na forum adminów).

Od siebie dodam również, że lubię grać w strategię i napisanie skargi na akise nie jest po to by się kłócić, lecz po to, by nie zamknął tego tematu i by wyjaśnić to co nie zostało wyjaśnione.

 

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Heroes napisał:

admin nie zareagował

to pewnie nie chodzi o mnie, bo sobie nie przypominam. Jedyny jail na jakim dziś byłem to clouds, który został zmieniony odrazu.

8 minut temu, Heroes napisał:

"PS. Ten freekill nie był wcale freekillem."

chodziło mi o zabicie rosołka na boisku a nie o Ciebie. 

8 minut temu, Heroes napisał:

takie sytuacje zdażają się bardzo często np. Icetea, który bardzo często na minecraft jailu jedyną zabawą jaką robi z TT jest quiz

bo Icetea potrafi je robić i ludzie sami tego chcą.

9 minut temu, Heroes napisał:

ale Rider serio podszedł do tego na spokojnie

szczególnie pod koniec gdy zwyczajnie się zwyzywali.

10 minut temu, Heroes napisał:

Akise prócz, "wszystko widać na demku",  "Rider nie ogarnia" innego powodu nie podał.

XDD? odsyłam Cię tu: klik

 

resztę pisałem już wiele razy i moje słowa chyba przeleciały wszystkim bez większego znaczenia. Jako że zabronione jest cytowanie samego siebie po prostu polecam zapoznać się z tym co pisałem w 2 wiadomych tematach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwi mnie ta cała sytuacja, gdy rozmawiałem z osobami, które oglądały to demko, to nie widzieli nic złego w tym, w jakim stylu Rider prowadził tamtego jaila, także nie tylko według mnie, ale i dużej części graczy ów ct ban jest niesłuszny.
 

 

 

Edytowane przez Rzuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Akise napisał:

chodziło mi o zabicie rosołka na boisku a nie o Ciebie.

Nie zmienia to dalej nic, ct czasem robią po 3-5 fk jak prowadzą, więc ten 1 jest jak kropla w morzu.

12 minut temu, Akise napisał:

bo Icetea potrafi je robić i ludzie sami tego chcą.

Ludzie tego chcą? Albo traktujesz swoje zdanie jako zdanie całego serwera, albo robisz tak z zdaniem kilku osób(np jakub jakub, tabaluga), które stanowią mniejszość. Nie ludzie wolą zwykłe zabawy takie jak BH climby race itp. Jak rider robił quiza to ludzie też tego chcieli, przynajmniej ja a byłem około 30% graczy co jest większym procentem niż podczas robieniem quiza przez icetea.

12 minut temu, Akise napisał:

szczególnie pod koniec gdy zwyczajnie się zwyzywali.

do ukarania tego typu przewinień służy, gag mute, a nie ctban myślałem, że jako admin to wiesz.

12 minut temu, Akise napisał:

Resztę pisałem już wiele razy i moje słowa chyba przeleciały wszystkim bez większego znaczenia

Zapoznałem się z nimi. Dalej nie widzę tam konkretnego powodu za co Rider ma bana, gdyż takie przewinienia są na porządku dziennym na placu więc albo otwórz oczy i nie bądź ślepy na argumenty, albo łaskawie napisz za co jest ten ban zamiast pisać, że wszystko już napisałeś.

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mojego ctbana może na razie pominę, gdyż wyraziłem się dość obszernie we właściwym temacie (kilk), poza tym zainteresowani nie chcą podejmować ze mną dalszej dysputy, więc nie będę rzucał grochem o ścianę.

 

W związku z powyższym pozwolę sobie odnieść się ogólnie do Akise jako administratorze serwera. Moim zdaniem nie wykazuje się on wystarczającą dojrzałością, której należy wymagać od osoby pełniącej tę funkcję. Nie wiem, jak duży wpływ ma na to jego, bądź co bądź, skromny wiek. Tak czy owak, jest adminem, który kara wybiórczo, długości wymierzanych przez niego kar są nieadekwatne do czynów (jako przykład mute na 2h za żartobliwą "obrazę" świeżo po otrzymaniu uprawnień, gdy takie rzeczy mówi się na porządku dziennym nawet w gronie administratorów i nie jest oburzające ani dla mnie, ani chyba dla nikogo innego). Sporadycznie chwalił się swoją średnią znajomością regulaminu, wliczam w to okres przed otrzymaniem uprawnień. Już od samego początku bycia junior adminem próbuje sprawiać wrażenie największego autorytetu, z którym się zwyczajnie nie dyskutuje, oczekując od innych bezwzględnej akceptacji swojego stanowiska nawet w sprawach bardzo spornych i nieoczywistych (głównie jego interpretacje zabójstw na jailu). Co ciekawe, nie zauważałem tego problemu w takim stopniu, gdy był jeszcze "zwykłym" graczem. Wszystkich, którzy się z nim nie zgadzają wrzuca do jednego wora, choćby w sprawie mojego ctbana, nazywając ich moimi kolegami, czy adwokatami. Z żadnym z tych graczy nie utrzymuję szczególnego kontaktu, nikogo nie prosiłem o wypowiedzenie się w moim odwołaniu i wstawienie się za mną. Nie mogę być jednak obojętny na jego zachowanie, mam tu na myśli zamykanie tematu nie dając wyrazić innym swojej opinii. Jak zawsze, uważa swoje zdanie za jedyne słuszne i ostateczne, pomimo, iż osoby się z nim niezgadzające znajdują się nawet w gremium administratorów i, przypomnę, są to osoby o wyższej od Akise randze i stażu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Heroes

1. Zerowe wykorzystanie zabaw mapy.

2. Nieumiejętne prowadzenie quizu tak, że nie każdy miał równe szanse.

3. Przez pierwsze minuty brak jakichkolwiek poleceń.

4. JEDEN freekill. (przy tak owocnym wykorzystaniu zabaw to o jednego za dużo)

5. Zlanie propozycji gracza pomimo tego, że sam spytał się na co ludzie chcą iść.

6. Usprawiedliwianie braku zabaw argumentem "są chu*owe".

 

@Rider

pierwszą część pozwolę sobie pominąć, bo jest kompletnie bezsensowna.

13 minut temu, Rider napisał:

jako przykład mute na 2h za żartobliwą "obrazę"

jeśli mnie pamięć nie myli to nawet tłumaczyłem Ci, że słychać było, że ta obraza nie była żartobliwa, a jako zwykły gracz widywałem, że podobne sytuacje się zdarzały, stąd długość.

13 minut temu, Rider napisał:

Sporadycznie chwalił się swoją średnią znajomością regulaminu, wliczam w to okres przed otrzymaniem uprawnień.

where?

13 minut temu, Rider napisał:

Już od samego początku bycia junior adminem próbuje sprawiać wrażenie największego autorytetu, z którym się zwyczajnie nie dyskutuje, oczekując od innych bezwzględnej akceptacji swojego stanowiska nawet w sprawach bardzo spornych i nieoczywistych (głównie jego interpretacje zabójstw na jailu).

Nie oczekuję od nikogo żeby bezwzględnie akceptował moje zdanie, bo każdy człowiek ma prawo do błędu. Zdarzały się one Tobie, i zanim zostałem adminem i po. Zdarzają się one i mi. Nie muszę mieć we wszystkim racji, ale za to w tej sytuacji jestem przekonany, że ban jest nadany słusznie. Co do moich interpretacji zabójstw na jailu - fakt, czasami z mojej strony padały freekille, ale jakoś nigdy nie pamiętam żebym płakał "to nie był freekill omg nie znacie sie to ja mam racje". Zwykle w takiej sytuacji chodzi się w kąt i potulnie wpisuje się killa.

13 minut temu, Rider napisał:

Co ciekawe, nie zauważałem tego problemu w takim stopniu, gdy był jeszcze "zwykłym" graczem.

pewnie dlatego, że zauwazyłeś to dopiero wtedy kiedy dostałeś ode mnie mute'a na buckwildzie za obraze i nastepnie splakales mi sie pod profilem na steamie piszac "gównem jesteś". Przed tą sytuacją pewnie nie zwracałeś na mnie uwagi X D

13 minut temu, Rider napisał:

Wszystkich, którzy się z nim nie zgadzają wrzuca do jednego wora, choćby w sprawie mojego ctbana, nazywając ich moimi kolegami, czy adwokatami.

Nazywajmy rzeczy po imieniu. Wrzucam tam tylko osoby które nie wiedzą co to merytoryka, łatwiej mi wtedy rozmawiać z kimś kto jest z tym pojęciem zapoznany. Początkowe wypowiedzi osób które myślały, że ban jest za freekilla były na tyle zabawne, że skłoniły mnie do zamknięcia tematu, co Cię tak poirytowało pomimo tego, że wczoraj na serwerze mówiłeś, że nie masz nic więcej do powiedzenia xD

13 minut temu, Rider napisał:

Z żadnym z tych graczy nie utrzymuję szczególnego kontaktu, nikogo nie prosiłem o wypowiedzenie się w moim odwołaniu i wstawienie się za mną.

tego nie powiedziałem.

13 minut temu, Rider napisał:

Jak zawsze, uważa swoje zdanie za jedyne słuszne i ostateczne, pomimo, iż osoby się z nim niezgadzające znajdują się nawet w gremium administratorów i, przypomnę, są to osoby o wyższej od Akise randze i stażu.

w tej sprawie? uważam, że mam rację. Nie oczekuję tego, że każdy się ze mną zgodzi ale liczę na to, że będą to osoby które napiszą więcej niż:

"byli gorsi ;("

"a ten to kiedyś zrobił to samo i kary nie dostal omg slaby admin"

"#freerider"

 

 

@GOD

jeśli twoim zdaniem 2 "quizy" i pare sekund DR w ciągu 25 minut to dobre prowadzenie to pozostaje mi tylko napisać "X D"

 

 

Co do skargi - pozostawiam do rozpatrzenia jakiemuś adminowi. Jedyny błąd jaki mógł się wkraść w moją decyzję to długość owych kar, ale sugerowałem się stażem delikwentów na serwerze oraz ich znajomością regulaminu. 

 

Edytowane przez Akise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały offtopic

Apeluje do osób które nie znają sprawy/nie oglądały/ nie mają nic do wniesienia merytorycznego by nie wypowiadały się .

 

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Akise napisał:

2. Nieumiejętne prowadzenie quizu tak, że nie każdy miał równe szanse.

Wyjaśnij mi proszę jakie są równe szanse prowadzenia zabawy w "kwiz" bo nie do końca rozumiem. Przecież dla każdego inne pytanie będzie trudne. Dla jednego pytanie "ile świnia ma raciczek" będzie trudniejsze od pytania o Eulera. Quiz to przecież zabawa w której trzeba wykazać się duża wiedzą ogólna, a nie jechać cały czas na stolicy Czech. Sam jak prowadzisz "kwiz" to dajesz te same przer*chane pytanie co IceTea, na które po 100 razach wszyscy znaja odpowiedzi. I to jest wg Ciebie świetna zabawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@janek

nie chodzi o to żeby dostosowywać pytania indywidualnie tylko o to żeby były one na mniej więcej równym poziomie. Nie na równym poziomie dla mnie np. "wiem co jest stolicą Grenlandii ale nie wiem co to jest ten Euler". Tylko jeśli już ktoś zadaje np w ciągu całej zabawy 3 pytania z matematyki to niech one będą na MNIEJ WIĘCEJ równym poziomie. Stolica Grenlandii i coś tam Eulera na 100% nie są ani trochę równe. Ja sam ostatni raz prowadziłem quiz x czas temu. Uważam go za zbędną zabawę tak jak "pokaz talentów". Kiedyś, przyznam, że lubiłem prowadzić quiza, ale jak już napisałeś - dawałem przer*chane pytania które usłyszałem u icetea'ego, więc już zwyczajnie go nie prowadzę.

 

nie potrafię prowadzić quiza i tego nie robie, oczekuje tego samego od innych. (ofc mam na myśli tych którzy nie umieją)

Edytowane przez Akise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Akise

1. Zerowe? 1-2 w stosunku do zaledwie kilku znajdujących się na tej ubogiej mapie to całkiem sporo.

2. Według mnie prowadzenie quizu było dość umiejętne.

3. Bo była grana mapa, której nie znałem? Cele są tam po drugiej stronie w stosunku do tego, gdzie respi ct, brak poleceń na początku tej mapy nikogo nie powinien dziwić.

4. Tak, jeden freekill. W prawie każdej rundzie było przynajmniej kilka poleceń, za których niewykonanie można było zabić terrorystę. Załóżmy, że było granych z 6 rund i było 4 terrorystów. To daje 24 potencjalne freekille. Popełniłem jeden.

5. Nie miałem obowiązku przyjąć propozycji każdego gracza, zwłaszcza, że były one różne.

6. Przyczepiłeś się wulgarnego słowa "ch**owe". Jeśli tak cię oburza to niskich lotów słownictwo to wstaw tam sobie "słaby"/"niewarty uwagi"/"niezrozumiały"/"niedopracowany".

 

Co do obrazy, to niestety pamięć cię myli - nie raczyłeś wyjaśnić nałożonej kary, poza tym, co umieściłeś jako powód ("obraza"). Następnie dałeś gaga również o długości 2h, również za ewidentny żart. W obliczu tego, iż nie zostały mi już żadne drogi komunikacji i ewidentnie zrobiłeś to po to, żeby zabłysnąć jako nowy admin to tak, wszedłem na twój profil steam i napisałem to, co przytoczyłeś, ale wydaje mi się, że to co ludzie piszą sobie na steam to ich prywatna sprawa.

 

Co do twojej znajomości regulaminu, skoro się pytasz - podałem na shoutboxie jedną sytuację, którą aktualnie pamiętam, kiedy to niedługo przed przyznaniem ci admina przekonywałeś graczy (w tym mnie) na surf forbidden ways, że zabijanie w ciągu pierwszych 10 sekund jest zabronione na całej mapie. Raczyłeś jedynie odpowiedzieć "demka or it didn't happened" (pisownia oryginalna z błędem).

 

To, że ktoś uważa, że dostałem bana za jednego freekilla nie powinno cię szczególnie dziwić, gdyż była tak naprawdę jedyna uchwytna rzecz, do której można było się wytłumaczalnie przyczepić.

 

Na jailu, zwłaszcza w tamtych okolicznościach, nie jest wymagane dobre prowadzenie, tylko prowadzenie zgodne z regulaminem.

~Nie klnij na forum, bo nie ładnie i będą przewidziane kary.

Edytowane przez Timon
Ochrona przed warnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, Akise napisał:

1. Zerowe wykorzystanie zabaw mapy.

2. Nieumiejętne prowadzenie quizu tak, że nie każdy miał równe szanse.

3. Przez pierwsze minuty brak jakichkolwiek poleceń.

4. JEDEN freekill. (przy tak owocnym wykorzystaniu zabaw to o jednego za dużo)

5. Zlanie propozycji gracza pomimo tego, że sam spytał się na co ludzie chcą iść.

6. Usprawiedliwianie braku zabaw argumentem "są chu*owe".

Rozumiem, że z dniem dzisiejszym popełnienie, któregoś z tych przewinień karane będzie ctbanem?

1.Nim zaczniesz pisać jakieś głupoty otwórz oczy i spójrz jak ta mapa wygląda. Przecież byliśmy na boisku od kosza i od piłki, a regulamin mówi

13. Antyterroryści zobowiązani są do wykorzystywania zabaw znajdujących się na mapie.

 

Wykorzystaliśmy te zabawy gdyż stojąc na nich robiliśmy quiz. Nie jest napisane, że musimy w nie się bawić lecz prowadzący ma z nich korzystać. Poza tym była jeszcze namiastka deathruna i graliśmy w nogę jak rider nam pozwolił, bo mieliśmy jakby takiego FD ale nie do końca.

 

2. Nieumiejętne prowadzenie quizu tak, że nie każdy miał równe szanse.

Idealnie tu pasuje odpowiedz janka bo dla ciebie szampańską zabawą i super quizem są te same pytania zadawane po raz setny.

 

3. Przez pierwsze minuty brak jakichkolwiek poleceń.

Dojście spod zbrojowni do cel zajmuję minutę(tyle zajmowało bobkowi i 2 innym CT jak dziś graliśmy tę mapę, poza tym rider jej nie znał  i chwilę był afk (icetea mnie znienawidzi, ale on również często afczy na jailu) #Icetea_przepraszam

 

4. W tym momencie jesteś śmieszny. Czasem jest masa FK popełniana na placu a CT nie bierze nas nawet na zabawę, np jak terro się buntuje i zabija się nie tego co trzeba, lub jak terro ma FD też zostają popełnione FK, więc przestań pisać bzdury.

 

5.To na placu również, jest na porządku dziennym. Gracze chcą jakąś zabawę, a i tak bierzecie ich na ruletkę/ein zwei drei. Nie wiem w ogóle co to za powód by dać ctbana, znów się ośmieszasz :).

 

6. Bo były dziś był grany ten climb, o którego prosiliśmy i nie wiem czy cię zaskocze był ch*jowy, przejście go zajmuje niecałe 10 sec.

 

Nie wiem czemu nie potrafisz zrozumieć, że Rider zrobił serwerowi przysługę bo zamiast siedzenia w celi i opuszczaniu serwera przez graczy, prowadził jaila i później następnego co sprawiło, że bawiliśmy się prawie do 3. Te przewinienia są często na placu i jakoś nikt na nie nie zwraca uwagi. Jak komuś tak przeszkadzało prowadzenie to mógł wyjść, bo i tak by wyszedł, gdyby nikt nie prowadził, chyba że czerpiesz przyjemność z siedzenia w celi.

 

 

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akise, nie możesz po prostu przyznać się do błędu przeprosić i zdjąć tego bana? Wszyscy są przeciwko Twojej decyzji a Ty brniesz w zaparte. Jak pisałem już wcześniej, po obejrzeniu dema stwierdzam, że nie było podstaw do nałożenia bana. Skarga jak najbardziej słuszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarga wpadła, argumenty moim zdaniem były słuszne (swoją drogą mapka też nie jest bez winy), demko potwierdziło skargę, Rider dostał karę. To tylko CTBan, a wy wojujecie, jakby to był przynajmniej pban X D Do tej pory uczestniczyłem w tej farsie, bo pracowałem z domu i nie miałem nic lepszego do roboty, teraz za to spadam bo nie chce mi się już z tym babrać.

Wy naprawdę nie macie co robić z wolnym czasem, że takie elaboraty ciśniecie na forum?

Co do mapy - skoro wiedzieliście, że jest taka słaba, to dlaczego ją wybraliście? Jezu, poraża mnie brak logiki ze strony graczy. Weźcie zluzujcie poślady i zamiast tępić klawiaturę na forum to zacznijcie grać na serwerze. Pozdrawiam, J.


PS jeśli macie zastrzeżenia co do innych graczy TO NIKT NIE BRONI wam składać skargi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Jesus napisał:

Co do mapy - skoro wiedzieliście, że jest taka słaba, to dlaczego ją wybraliście? Jezu, poraża mnie brak logiki ze strony graczy.

 

@Jesus Nie każdy zna, nazwę każdej mapy i to jak ona wygląda. Jak ty nie masz problemu z zapamiętaniem tego wszystkiego to polecam się zgłosić do The brain genialny umysł taki program w telewizji. Zapamiętanie tych wszystkich map i ich nazw zrobiłoby na jury spore wrażenie, więc nie pozostaje mi nic innego niż trzymanie kciuków za Ciebie.

Powodzenia.

 

Mało ważne, czy to jest perm czy ctban, decyzja administratora jest krzywdząca i niesprawiedliwa. Było to widać w skardze rosołka, w odwołaniu Ridera, ale jak to nie pozwoliło przejrzeć niektórym na oczy postanowiłem napisać skargę. Może los graczy liczy się dla mnie bardziej niż dla was :)

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeczytałem te trzy tematy, włącznie z Chatbox'em. Powiem krótko, własnym oczom nie wierzę... Co tu się wyprawia?

Jakim prawem tak błaha sprawa urosła do miary jakiegoś przestępstwa?

Po co w ogóle wybierać jaila o tak późnej porze, gdy na serwerze jest pięć osób? Są inne mapy, na których można miło spędzić czas w takich godzinach.

 

Moim zdaniem przy tak niewielkiej ilości graczy @Rider nikomu w rażący sposób życia nie uprzykrzył, a całe zamieszanie jest całkowicie zbędne. Chyba wystarczyło pouczenie i byłoby po wszystkim.

 

;-)

Edytowane przez pomidor™
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przez krótką chwilę serio myślałem, że to jest jakaś grubsza sprawa. Po zobaczeniu demka jedyne do czego mogę się przyczepić było tak:

- Nie zabicie buntownika (można zrozumieć no bo wiadomo jest mało graczy i CT chce aby terrorystów było jak najwięcej)

- Quiz 2 rundy pod rząd kiedy jednak większość tego climb'a chciała (nie brał pod uwagę rosołka bo miał go ZMUTOWANEGO!!! to działa także na chat tekstowy a rosołek sam zapracował na mute'a od niego..)

Nie wykorzystywał zabaw na mapie bo nie miał kiedy... przez kilka rund terroryści się buntowali. Były 3 rundy kiedy się nie buntowali to dał im quiza i deathrunna więc?

Pomidor idealnie napisał że @Rider nie zrobił nikomu żadnej krzywdy (chyba że rosołka uraziło to, że został on zabity mimo, że heroes z nim uciekł)

Serio to wszystko co się działo na mapie nie licząc rozmów, FD aby zobaczyć mapę i buntów ze strony TT.

Co do quiza @Rider PYTAŁ się graczy jaką kategorie chcą. Odpowiadali, że dowolną więc pytania jak najbardziej były na miejscu.

Akise nie mam nic do ciebie, ani do nikogo, ale kara troszkę za wysoka. Moim zdaniem @Rider NIE powinien dostać żadnej kary.

Ludzie zrobiliście z takiej małej sprawy dyskusję na całe forum. Nie uważacie, że zaszło to za daleko?

Pozdrawiam

MeRaX

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heroes Czy temat ma na celu:
A) Wyjaśnienie bana jaki został narzucony na @Rider ?
2) Czy ma on wprowadzić dyskusje na temat podejścia Akise do graczy ?

Chciałbym żeby jeden konkretny temat załatwiał jedną konkretną sprawę - "temat główny" w tym wątku stał się tak obszerny że nie łatwo z niego wyciągać wnioski
Wybierz więc sprawę priorytetową a na drugą z nich załóż odpowiedni topic który będzie się tyczył tej konkretnej sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po użyciu koła ratunkowego 50/50 wybieram A.

Po prostu byłem obecny podczas tej całej sytuacji i według mnie decyzja Akise jest krzywdząca. Nie podchodzę do tematu jak Jesus, że to nie jest perm to nie ma sensu się wypowiadać i kłócić. Sens jest decyzja jest niesłuszna, a administracji powinno zależeć, na dobru graczy, w końcu to administracja jest dla graczy nie odwrotnie.

Skoro inni nie są karani za takie przewinienia to tym bardziej Rider nie powinien zostać ukarany, gdyż poprowadził jaila z dobrej woli. Dla niektórych późna godzina nie jest czynnikiem łagodzącym, ale Ci którzy czasem grają o takiej godzinie wiedzą, że regulamin można czasem odstawić na bok np dyskutując wspólnie podczas głosowania co gramy w następnej rundzie.                                                                                                                                                       (możliwe, że to mój ostatni post, więc muszę tu to zmieścić Remzo oddaj czatbox i zamień dollsy na inną mapę ;3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1. Nie wiem jak jest (było) na gmodzie ponieważ nigdy nie grałem, ale za takie za przeproszeniem GÓWNO sprawę dałeś mu ctbana dla mnie, ludzi z "ruchu oporu" oraz innych graczy jest to przynajmniej ŚMIESZNE

2. Po twoich odpowiedziach, POWODZIE jaki zobaczyłem kiedy wbiłeś na serwa dałeś bana i uciekłaś jak pytaliśmy sie dlaczego za co, uważam (nawet że jesteś administratorem którego LUBIAŁEM) że się OŚMIESZASZ, nie wiem czy najważniejsze są dane permy, bany, ctbany itd dla admina, ponieważ im więcej to lepiej? Myślę że nie i takimi BŁACHYMI sprawami sie OŚMIESZASZ (wiem powtażam to już x razy ale chce żebyście to zrozumieli) myślę że przeprosisz gracza Rider'a ale nawet jak yak zrobisz to na 100% słowa wypowiadane, zachowanie innych graczy w stosunku do ciebie ZMIENI SIĘ O 180°.

 

Piszę to co myślę i uważam za słuszne aby było na forum a to co ja sądzę obecnie o tobie to zostawię już dla siebie. Poprostu współczuję wszystkim ludzim którzy musieli poświęcać swój cenny czas w którym mogli na przykład zrobić sobie coś do jedzenia spędzili TU NA FORUM.

 

 

Dla mnie to tyle ale pewnie i tak sie tu odezwę

 

 

Pozdrawiam Kuba P.

Edytowane przez Jakub Jakub ;)
Małe błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkich postów i tematów więc skrócę całą sprawę aby to miało ręce i nogi (z wiedzy która posiadam) -

Powstał temat:
Temat 1 - Skarga na słabe prowadzenie Ridera -> Ban dla Zakładającego skargę bo trollował i ban dla Ridera bo słabo prowadził
Argumenty do bana w skrócie: Przez 25 minut prowadzący nie wykorzystał żadnych zabaw (poza paroma deathrunami na koniec mapy), niewłaściwe pytania (pytania daleko poza wiedzą średnią), możliwe kolesiostwo (łatwiejsze pytania dla kolegów, trudniejsze dla nieznajomych), potencjalne freekille, słaba kultura gracza
Werdykt: Syberia / CTBan do 12 kwietnia (czyli tydzień CTBana)

Moja opinia: Nie biorąc pod uwagę demka (bo go nie oglądałem) nie wygląda nic źle, Akise dał wystarczająco argumentów żeby uzasadnić swoje decyzje

Potem poszło odwołanie od tego bana: Temat 2 - Odwołanie od Bana gdzie sypało się dużo argumentów z obu stron, finalnie temat został zamknięty przez Akise z powód cytuje "Ban jak najbardziej słuszny, i jeszcze raz - to jest ban za całokształt tej mapy."

Teraz mamy ten temat, temat 3 gdzie jest odwołanie od zamknięcia tamtego bana, w takiej sytuacji niezależnie od mojej późniejszej decyzji (bo post pisze w metodologii "ciągłej" a to znaczy że dopiero niedługo przejdę to oglądania demka)


@Akise oraz CAŁA RESZTA adminów, prośba do was - Jeżeli powstaje temat gdzie gracz nie zgadza się z waszą decyzją i nawet po wyjaśnieniu sytuacja nie ulega zmianie - a jest dostęp do demka - TO NIE ZATRZYMUJCIE GO NA WŁASNEJ OPINII (bo wychodzi sytuacja w której wygląda na to że nie jesteście obiektywni) tylko poproście drugiego admina żeby podsumował temat.
TL;DR Admini gdy jest na was Skarga lub od odwołanie od waszej decyzji to w sytuacji gdzie drugi admin może nadal wyciągnąć z tego jakiś wniosek niech on zakończy temat.
Zamykanie skarg na siebie jest jak lizanie sobie cojones. Ale wracając do tematu ->


Obejrzałem demko
@Akise uważam że mocno pomyliłeś się w decyzji...
Co do argumentów jakie podałeś -

Przez 25 minut prowadzący nie wykorzystał żadnych zabaw -> Rzeczywiście, nie wykorzystał żadnych zabaw na mapie której nie znał, o czym oświadczył parokrotnie, a te które znalazł podczas ów krótkiej rozgrywki stwierdził że są niewarte czasu - nie wnikając w zasadność jego jurysdykcji nie zrobił nic niezgodnego z niczym bo graczy prowadził a i próbował im zapewnić w jakiś sposób "Entertainment"

W sytuacji gdzie jest 4-5 graczy na serwerze a on jeden sam zdecydował się prowadzić na jakiejś mapie jest to jak najbardziej wybaczalne...

Niewłaściwe Pytania - To jak najbardziej zasadne, na jego pytania raczej odpowiedzieć by mogły tylko osoby które parę dni temu wcześniej były z nim razem na wykładzie, wykonał z tego przewinienia z 5 "FK" na przekroju z 6-7 rund, przy jednak normalnej atmosferze jaka panowała podczas całej tej rozgrywki jednak zostałbym przy upomnieniu w tym wypadku (Poza tym że rosołek cały czas go wyzywał jako jeden z 3-4 obecnych tam graczy na serwerze)

Możliwe Kolesiostwo - W żadnym wypadku, o różnicy w poziomie pytań zadecydowała kategoria która prowadzący sam wybrał

Potencjalne Freekille - Wykonał 2 i zostaje przy użyciu słowa POTENCJALNE freekille z tego co zauważyłem oglądając demko -
W pierwszej rundzie jakiej prowadził zabił Heroesa który był bardzo blisko niego (powiedział że poczuł się zagrożony, wyglądało na odruchowy kill i w życiu nie potępił bym go za to)
W ostatniej rundzie jaką prowadził zabił Rosołka, gdy ten przez chwilę szedł w odwrotną stronę niż była mu nakazana (jest tam jakies 0.6 sekundy różnicy między momentem w jakim Rosołek zaczął iść w dobrą stronę względem momentu w którym go zabił), przez to Rosołek się zdenerwował i założył po złości "Temat 1"

Słaba Kultura Gracza - Na pewno nie był on dżentelmenem, ale nie zrobił on nic wymagającego wypomnienia lub interwencji adminowskiej/kary. Tą część 

PODSUMOWANIE -
Osobiście uważam że Rider poprowadził bardzo solidnie jak na bycie w CT w pojedynkę.

@Akise w takiej sytuacji (po zapoznaniu się z demkiem) uważam że realnym jego przewinieniem są "pytania" jakie podawał graczom, nie było dla nich szans na poprawną odpowiedź, natomiast z uwagi na to że wykonał z tego powodu 5-6FK uważam że nieadekwatną karą jest tydzień banicji, w tej sytuacji uważam że wystarczy 1-1.5 godziny CTBANOWEJ (to znaczy ze gracz będzie musiał przegrać całe 2-3 mapy jail zanim dostanie ponowną możliwość prowadzenia w CT)

Jeżeli nie zgadzasz się z moją jurysdykcją proszę cię o wytłumaczenie swojego stanowiska, tylko w takiej sytuacji proszę o dokładność i konkretność a nie opinie i ogólnikowość.

Uważam że podczas oglądania demka skupiłeś się tylko na znajdowaniu błędów a nie zwracałeś wystarczającej uwagi na inne rzeczy co zaburzyło "harmoniczną" zasadność twojej decyzji.
Dla przykładu widzisz że nie zabrał ich przez 25 minut na zabawy - ale nie bierzesz pod uwagę że przez cały czas przez który prowadził, realnie starał zapewnić więźniom rozrywkę...
(lub że przez 25 minut SAM PROWADZIŁ jaila etc.)

Do jutra wieczora czekam na dalsze posunięcie się tematu, jeżeli pozostanie bez KONKRETNYCH odpowiedzi temat zamykam a gracz dostaje godzinnego CTBana.
Jeżeli mnie nie będzie proszę aby ktoś inny to wyegzekwował... można użyć do tego mojego podpisu.

Ten temat do końca (dzisiejszego już dnia) ma być zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh Pany. Miałem nadzieję, że sprawa zostanie szybko zalatwiona do piatku a tu 3 temat.... dlatego też.

 

Oglądałem demko dwa lub trzy razy. Owszem są tam pewne "niedociągnięcia" jednakże regulamin zostal zbyt mocno na naciągnięty co @Timon całą sytuację odpisał jasno i wyraźnie i nic tu nie mam do dodania.

 

@Akise przy najbliższej okazji masz ściągnąć bana na CT graczowi @Rider

 

Do reszty , apeluje o zdrowy rozsądek- nie ma kto prowadzić macie RTV. Nie umiesz prowadzić odpuść CT a jak chcesz się nauczyć  to wejdź wtedy gdy jest admin powiedz mu a pomoże Ci i będzie czuwać (nie karać).

 

Przypominam jest to serwer 4fun nie 4frag czy 4ffa. Zabawa na jailu w celu wyeliminowania jak najwiekszej ilości osób jak najszybciej jest troszke ..... (dopowiedzcie sobie). Używacie mózgu, zabaw i grajcie 4fun dla jaj a nie jakby to był  ESL dotyczy się też innych map.

 

 

Dałbym jeszcze jakiś "mondry" wykład ale musze iść do roboty.

 

 

Ah i Panowie czasami sie zastanówcie czy warto pisać na forum o niektóre pierdoly bo można to załatwić innaczej.

 

A wszystko wyglada tak 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa poprzednika, ct ban do zdjęcia. Jak na jednego prowadzącego radził sobie całkiem dobrze, a że nie wykorzystał zabaw na mapie, której nie znał, no cóż... co prawda jest napisane w regulaminie, że CT powinni wykorzystywać zabawy na mapie, jednak będąc samemu nawet nie da się zbytnio ogarnąć dojścia do tej zabawy, gdyż samemu przodu i tyłu ciężko przypilnować. @Akise popełniłeś tutaj błąd, źle oceniając sytuację, jesteś junior adminem i można Ci wybaczyć, jednak weź to jako lekcja do obiektywnego oceniania sytuacji.

 

Natomiast co do samego Quizu i prowadzenie jego wypowiedziałem się w tym poście.

 

Pozdrawiam

Remzo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×