Skocz do zawartości
Rider

[skarga] Jesus; nonejm

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nick osoby oskarżonej: Jesus; nonejm

2. Steam ID osoby oskarżonej: STEAM_1:0:43473997; STEAM_1:0:19844658

3. Przybliżona data zajścia: 13.05.2018, ~15:20

4. Nazwa mapy: jb_kniv_rainbow

5. Opis sytuacji:

Podczas jednej z początkowych rund na ww. mapie oskarżeni administratorzy znajdowali się w drużynie CT. Jesus, legitymujący się Steam ID: STEAM_1:0:43473997, wydał polecenie, by iść pod drzewo (zgodnie z regulaminem najbliższe), a następnie by patrzeć się na drzewo – i tu już akurat brakowało sprecyzowania, o które drzewo chodzi, a najkrótsza droga, na którą się powoływał, określona w 7. punkcie regulaminu Jail, który stanowi:

7. Wszystkie polecenia należy wykonać najszybszym tempem i najkrótszą drogą, chyba, że zostało powiedziane inaczej.

ma zastosowanie tylko do zmiany pozycji, nie zaś kierunku, w który patrzy się gracz. Nawet jeśli doszukiwać się tu wykonania polecenia najszybszym tempem, to jeśli od początku wykonywania danego polecenia gracz patrzył się na inne drzewo, niż to, pod którym miał się znaleźć, to najszybszym tempem wykonania przytoczonego polecenia będzie wciąż patrzenie się na to drzewo, które sobie początkowo upatrzył, gdyż umieszczenie celownika na najbliższym, w sensie odległości, drzewie zajmie przynajmniej ułamek sekundy, a to nie byłoby już najszybsze tempo wykonania polecenia. W myśl tej dogłębnej analizy Jesus uśmiercając mnie popełnił freekill, o czym został kilkukrotnie poinformowany, jednak razem z nonejm-em, legitymującym się Steam ID: STEAM_1:0:19844658, szedł dalej w zaparte, mówiąc, iż najkrótsza droga określona w regulaminie nakazuje mi patrzeć się na to drzewo, przy którym akurat stałem, co ewidentnie nie jest prawdą. Otrzymałem polecenie, bym się zamknął, gdyż przeszkadzam w prowadzeniu, korzystałem jednak tylko z 5. punktu regulaminu Jail, który stanowi:

5. Martwi gracze mogą używać mikrofonu tylko w wypadku, gdy chcą poinformować o sprawach ważnych (np. o zauważonym freekillu).

Niedługo potem miała miejsce dość kuriozalna sytuacja na jednej z zabaw znajdujących się na mapie, mianowicie w pomieszczeniu z pięcioma kanapami, gdzie po uruchomieniu zabawy terroryści znajdujący się na jednej, losowo wybranej kanapie zostają uśmierceni. CT początkowo wydali polecenie, iż żadna z kanap nie może być pusta, jednakże większość TT postanowiła umiejscowić się na jednej kanapie. Strażnicy następnie grozili śmiercią osobom znajdującym się na feralnej kanapie, co jest jawnym pogwałceniem 15. punktu regulaminu Jail, który stanowi:

15. Antyterroryści nie mogą stosować odpowiedzialności zbiorowej.

W obliczu tej patowej sytuacji postanowili wymusić zmianę pozycji na pojedynczych graczach, poleceniami typu: „Gryfeld, masz być na tej kanapie, w którą strzelam”, co mija się z celem zabawy, a co ważniejsze, pogwałca 2. punkt regulaminu Jail, który stanowi:

2. Zabawy muszą być przeprowadzone(popr.) tak, aby każdy miał równe szanse.

bowiem z początkowego wyboru jednej z pięciu kanap, wyczytanym terrorystom nie został żaden wybór.

6. Coś od siebie:

W obliczu wcześniejszych zapewnień jednego z administratorów, iż pisanie skarg dot. błahostek, jak 1 fk, będzie karane, chcę zaznaczyć, że sprawa dotyczy administratorów, a w mojej ocenie wykazali się oni wyjątkowym brakiem roztropności, popełnili kilka fk oraz dopuścili się, w mojej ocenie oczywistego, pogwałcenia regulaminu. Zresztą, szli oni w zaparte i polecili rozwiązać sprawę na forum. Co więcej, rozpatrywana materia wpisuje się w dwa podpunkty 1. punktu regulaminu działu:

1. Forum przeznaczone jest do składania odwołań w sprawach:

(...) 

·    Niesłuszne potraktowanie przez administratora

·    Skarga na gracza

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

tl;dr

Mnie się tylko tyczy sytuacja z drzewem, co do reszty miej pretensje do IceTea i nonejma.
Było mówione na początku "udajecie się pod drzewo, tam macie bezruch i patrzycie się na nie", gdy było ponowione polecenie, było w 2 zdaniach, najpierw bezruch, potem patrzycie się na drzewo.
Pozdrawiam, J

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serio kur.....? skarga bo ktoś Cie zabił na JB no ku... serio??? i wypisanie eseju jak na maturze? Widać niektórym się nudzi. Załatwiajcie takie sprawy na serwerze a nie na forum bo to jest po prostu śmieszne.. Co mam wejść na serwer i dać mu slaya??   . <- kropka nienawiści 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@..::Biszkopt::.. Próbowaliśmy sprawę załatwić na serwerze, nawet rider o tym wspomina wystarczy tylko przeczytać jego post.

Dla mnie Rider ma racje, też zostałem zabity gdyż nie patrzyłem się na najbliższe drzewo. Teraz sam już nie wiem jak mam grać, gdy icetea prowadzi czasem, by zmylić terrorystów ustawia ich pod ścianą i każe patrzyć się na niego, a potem na ścianę, przy czym on stoi obok ściany, więc dalej trzeba patrzyć się na niego, dla mnie to jest ok gdyż to jest najszybszym tempem, błędnym wykonaniem polecenia jest popatrzenie się na najbliższą ścianę obok której stoimy, a argumentując swoje freekile Jesus  powiedział, ze zawsze chodzi o najbliższe(w tamtym przypadku najbliższe drzewo) teraz serio już nie wiem jak mam wykonywać polecenia tego typu.

Moim zdaniem od około roku, pół roku (ciężko sprecyzować) występuje nadinterpretacja regulaminu przez prowadzących jaile, którzy upatrzyli sobie punkt regulaminu.

7. Wszystkie polecenia należy wykonać najszybszym tempem i najkrótszą drogą, chyba, że zostało powiedziane inaczej.

Widać to w takich kuriozalnych sytuacjach w których prowadzący każe gdzieś się udać nie precyzując dokładnie gdzie, wymieniaa np obiekt po czym zabija połowę graczy, gdyż ten obiekt był 10cm dalej niż ten, który upatrzył sobie prowadzący. Krew mnie zalewa jak widzę CT którzy na jailu minecraft każą iść na najbliższą dynie (chodzi o te 2 przy wyjściu). Nie wiem czy nie myślicie racjonalnie czy co, ale tyle samo czasu zajmuje dostanie się na obie dynie, a drogi na nie są zbliżone, gdyż jednym i tym samym skokiem można dostać się na obie z nich. Przykład z dyniami podaje by zobrazować problem. Kiedyś tak nie było z tego co pamiętam i pisze to tu by nie tworzyć nowego tematu. Dla niezaznajomionych z tematem ten przykład nie dotyczy ani Jesusa ani Nonejma.

Wracając do tematu Jesus moim zdaniem popełnił 2 freekille, gdyż jak wspomniał Rider idąc pod wyznaczone drzewo mogliśmy patrzyć się na to 2 i po wydaniu polecenia patrzycie się na drzewo najszybszym tempem było kontynuowanie patrzenia się na to samo drzewo. Co do sytuacji z sofami to też Rider ma rację gdyż dawanie jednym wyboru, a innym nie jest sprzeczne z tym by wszyscy mieli równe szanse. Mój post jest po to by zwrócić uwagę na pewien precedens, a nie po to by doszukiwać się jakichś kar. Sam zrobiłem już sporą ilość mass fk jak prowadziłem jaile, oczywiście nieumyślnie i nikt o to nie robi jakiegoś halo :D. Może odrobina chęci i próba rozwiązania problemu sprawiłaby, że ten temat, by nie powstał, lecz na serwie jedyne co usłyszeliśmy to to że mamy się uspokoić, a jak uważamy że freekille były to mamy pisać na forum.

Pozdrawiam Heroes :)

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ciebie @Heroes zabił nonejm, więc to co teraz piszesz o mnie to kłamstwo. Jedyną osobą, którą zabiłem za złamanie polecenia był Rider.

Dwa - pierwsze polecenie było "bezruch pod drzewem twarzą do drzewa" - chyba wiadomo, że skoro to jest jedno polecenie, to musicie się patrzeć na najbliższe drzewo.

Trzy " Dla niezaznajomionych z tematem ten przykład nie dotyczy ani Jesusa ani Nonejma. " - skoro jest niepotrzebne, to można to wyrzucić stąd bo nie czas i miejsce. Ale fakt, regulamin należy doprecyzować (work in progress...)

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Też zostałem zabity, bo nie patrzyłem się na te najbliższe drzewo, niestety nie sprawdzę kto mnie zabił gdyż demka nie są ogólnie dostępne. Możliwe, że zabił mnie ktoś inny, jak to nie byłeś ty to przepraszam, po prostu wydawało mi się, że to byłeś ty gdyż jak zacząłem mówić o popełnionym na mnie FK to ty zacząłeś wmawiać, że żadnego fk nie było. Nie miałem na celu kłamać, ale i tak dla mnie nie jest ważne kto to zrobił. Nie doszukuje się jakichś kar za takie błahostki i pisałem o tym wyżej.

Trzy " Dla niezaznajomionych z tematem ten przykład nie dotyczy ani Jesusa ani Nonejma. " to po co to wklejasz tutaj? Robisz tylko niepotrzebny nikomu spam.

@JesusDopisałem to bo ostatnio CT przesadza z tym punktem. Czasem się zamotasz pójdziesz 2 kroki w innym kierunku i już zostajesz zabity, bo nie robisz najkrótszą drogą, a ten temat jest troszkę powiązany z tym punktem regulaminu. Prócz tego "spamu" wypowiedziałem się na ten temat tej sytuacji, w której uczestniczyłem. Jak dodanie tych kilku zdań tak przeszkadza mogę je usunąć i zrobić osobny temat tylko po co?

Dla Ciebie ja tworzę niepotrzebny spam, ale biszkopt, który nie przeczytał postu Ridera i wypisuje głupoty, bo jak inaczej można nazwać to co napisał już spamu nie tworzy ehhh...

@Heroes jestem za tym, by zrobić otwartą dyskusję z graczami na temat regulaminu - jest parę punktów, które wypadałoby poprawić, tutaj powinniśmy dyskutować tylko o samym przewinieniu jako takim. A opinia Biszkopta jest tylko komentarzem co do jakości samej skargi, a raczej co do powodu...
/eot J.

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a kto wam powiedział, że punkt "polecenia należy wykonywać najszybszą drogą[...]" liczy się tylko do zmiany stanowiska?

3 godziny temu, Rider napisał:

ma zastosowanie tylko do zmiany pozycji, nie zaś kierunku, w który patrzy się gracz

miałeś iść pod drzewo a następnie się na nie patrzeć (z tego co przeczytałem ze strony obu stron). Skoro miałeś iść do drzewa NAJSZYBSZYM tempem to musiałeś iść w jego stronę w linii prostej skierowany twarzą do owego drzewa, jak już się przy nim znalazłeś miałeś patrzeć się na drzewo, skoro się obróciłeś to nie wykonałeś polecenia.

Zastanawia mnie bardzo kiedy ludzie tacy jak wy, panowie @Rider i @Heroes zaczniecie rozumieć, że gracie na serwerze 4Fun. Jestem pewien, że jeśli spokojnie wyjaśnilibyście sprawę to wszystko zakończyłoby się polubownie na serwerze, ale znając was zaczęliście naskakiwać na CT z tym swoim tonem "a wy gnoje to ja tu jestem starym wyjadaczem zrobiłeś fk i wpisuj killa gnoju". Wasze podejście do tego serwera pozostawia wiele do życzenia. Wszędzie tylko szukacie momentu w którym zabłyśniecie swoją inteligencją/znajomością regulaminu tworząc post przepełniony "trudnymi" wyrazami przyklaskując sobie nawzajem. C 0 0 L podejście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Akise nie wiem co ty chcesz pokazać swoim postem, to że trzymasz się błędnego zdania kolegów po fachu czy brak jakiejkolwiek wiedzy. Poruszanie się do przodu tyłu w bok jest sobie równe, poruszanie się patrząc przed siebie nie jest szybsze od chodzenia do tyłu xD

Godzinę temu, Akise napisał:

Jestem pewien, że jeśli spokojnie wyjaśnilibyście sprawę to wszystko zakończyłoby się polubownie na serwerze,

Następny admin, który nie przeczytał postu ridera. Próbowaliśmy się dogadać, ale niestety usłyszeliśmy coś typu "eh jak ja nie lubię jak ktoś się kłóci a nie ma racji, nie podoba się idz na forum." Więc Rider napisał na forum

Wasze podejście do tego serwera pozostawia wiele do życzenia. Wszędzie tylko szukacie momentu w którym zabłyśniecie swoją inteligencją/znajomością regulaminu tworząc post przepełniony "trudnymi" wyrazami przyklaskując sobie nawzajem

Wina tego, że post jest skonstruowany według Ciebie ze zbyt trudnych wyrazów nie leży chyba po stronie autora :P. Nie wiem o co Ci chodzi piszesz, że szukamy momentu, w którym zabłyśniemy swoją wiedzą. Zostaliśmy zfreekillowani, Rider próbował się dogadać, lecz został odesłany na forum, więc napisał post.

Według mnie powinno już dawno być zrobione to o czym pisał @nonejm i wyżej @Jesus, a mianowicie powinna być dyskusja na temat regulaminu, i może lekkiej modyfikacji, by wyeliminować jakieś niesnaski, które się w nim znajdują. Wyżej pisałem co chciałem osiągnąć pisząc mój poprzedni post i nie są to kłótnie o jakiegoś głupiego freekilla.

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Jesus napisał:

tl;dr

Rozumiem (a raczej taką mam nadzieję), że to raczej luźny komentarz co do długości napisanej skargi, aniżeli okazanie braku zainteresowania sprawą, w którą jesteś zamieszany.

4 godziny temu, Jesus napisał:

Mnie się tylko tyczy sytuacja z drzewem, co do reszty miej pretensje do IceTea i nonejma.

Mylisz się, mogę mieć też pretensje do ciebie, iż jako będący obecny na serwerze administrator nie zareagowałeś również podczas tej drugiej sytuacji.

30 minut temu, Akise napisał:

a kto wam powiedział, że punkt "polecenia należy wykonywać najszybszą drogą[...]" liczy się tylko do zmiany stanowiska?

Zdrowy rozsądek, gdyby to jednak nie wystarczyło: klik

32 minuty temu, Akise napisał:

miałeś iść pod drzewo a następnie się na nie patrzeć (z tego co przeczytałem ze strony obu stron). Skoro miałeś iść do drzewa NAJSZYBSZYM tempem to musiałeś iść w jego stronę w linii prostej skierowany twarzą do owego drzewa

Heroes wyjaśnił post wyżej, na wszelki wypadek powtórzę jednak; na przykład: prędkość chodu w CS:GO do przodu, jak i do tyłu jest taka sama, czyli idąc do tyłu skierowany plecami do drzewa również dojdę tam NAJSZYBSZYM tempem.

Co do reszty twojego postu, jak i innych, w celu klaryfikacji pragnę podać powody, dla których napisana została skarga:

- Serio kur..... skarga bo ktoś mnie zabił na JB no ku... serio

- Pochwalenie się znajomością słownika języka polskiego oraz umiejętnością konstruowania zdań poprawnych pod względem gramatycznym i interpunkcyjnym

- Ja tu gnoje jestem starym wyjadaczem i zawsze mam rację i macie wpisać killa na najbliższym jailu

- Chęć zabłyśnięcia swoją inteligencją i znajomością regulaminu i polizanie sobie cojones

- Brak woli rozwiązania kwestii polubownie na serwerze

- Bierność, a nawet uległość pierwszego administratora wobec łamania regulaminu przez drugiego/resztę CT i vice versa

- Brak prawidłowej, zgodnej z regulaminem argumentacji dla swojego stanowiska, w chwili, w której zgłosiłem fk, jak i brak reakcji podczas późniejszego łamania regulaminu (arogancja administratorów)

- Zachęta Jesusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pozwolisz że będę odpowiadał w cytacie...

57 minutes ago, Rider said:

Rozumiem (a raczej taką mam nadzieję), że to raczej luźny komentarz co do długości napisanej skargi, aniżeli okazanie braku zainteresowania sprawą, w którą jesteś zamieszany.
biorąc pod uwagę ilość moich odpowiedzi w temacie oraz moje podejście do takich spraw, subiektywnie stwierdzam, że to był delikatny psztyk w nos w związku z całą dramaturgią sytuacji.

Mylisz się, mogę mieć też pretensje do ciebie, iż jako będący obecny na serwerze administrator nie zareagowałeś również podczas tej drugiej sytuacji.

tu się chłopie mylisz, bo dyskutowałem na ten temat na admin chacie z nonejmem. To, że wy czegoś nie widzicie, nie oznacza, że tego nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

Zdrowy rozsądek, gdyby to jednak nie wystarczyło: klik

sucha definicja to jedna sprawa, a to, jak zawsze było na serwerze druga.

Heroes wyjaśnił post wyżej, na wszelki wypadek powtórzę jednak; na przykład: prędkość chodu w CS:GO do przodu, jak i do tyłu jest taka sama, czyli idąc do tyłu skierowany plecami do drzewa również dojdę tam NAJSZYBSZYM tempem.

brzydko powiem - guano prawda. Obracając się cały czas krocząc minimalnie zmieniasz trajektorię. Ergo - nie jest najszybsza droga, ani najszybsze tempo.

Co do reszty twojego postu, jak i innych, w celu klaryfikacji pragnę podać powody, dla których napisana została skarga:

- Serio kur..... skarga bo ktoś mnie zabił na JB no ku... serio

- Pochwalenie się znajomością słownika języka polskiego oraz umiejętnością konstruowania zdań poprawnych pod względem gramatycznym i interpunkcyjnym

- Ja tu gnoje jestem starym wyjadaczem i zawsze mam rację i macie wpisać killa na najbliższym jailu

- Chęć zabłyśnięcia swoją inteligencją i znajomością regulaminu i polizanie sobie cojones

- Brak woli rozwiązania kwestii polubownie na serwerze

- Bierność, a nawet uległość pierwszego administratora wobec łamania regulaminu przez drugiego/resztę CT i vice versa

- Brak prawidłowej, zgodnej z regulaminem argumentacji dla swojego stanowiska, w chwili, w której zgłosiłem fk, jak i brak reakcji podczas późniejszego łamania regulaminu (arogancja administratorów)

- Zachęta Jesusa

Ja swoje zachowanie wytłumaczyłem Ci od razu. Nie posłuchałeś, więc odesłałem Cię na forum by załatwić to w formie pisemnej - uważam, że w akcji z drzewem nie popełniłem błędu. Co do reszty się nie wypowiadam, bo tu zdania są trochę podzielone. Nawet jeśli, to był to tylko jednorazowy FK, więc Akise zgrabnie podsumował całą sytuację obrazując was jako burzycieli. Natomiast dla mnie to, co się dzieje ostatnio na serwerze dziś określiłem słowem chlewnia. Gracze są aroganccy i szukają każdego, nawet mikroskopijnego przewinienia by się doczepić administracji. Co więcej, ta arogancja przeradza się w zwykłe chamstwo, trollowanie i infantylne podejście co do administracji. Przykre jest to, że jest spora grupa graczy, która za punkt honoru obrała sobie dopieprzenie administracji w jakiejś miniwojence. Nie dziwcie się więc, że ogień jest zwalczany ogniem. Natomiast robienie skargi za FK, który był wyjaśniony w czasie gry jest przynajmniej głupie.

Osobiście dla mnie jest przykre, że coś, na co poświęciłem tyle czasu i kasy wygląda obecnie jak wygląda. Babcia mi zawsze mówiła "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz" i odnoszę to również do was, jako graczy. Bo pod koniec dnia dla mnie to tylko gra. A dla was?
J.

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Jesus napisał:

tu się chłopie mylisz, bo dyskutowałem na ten temat na admin chacie z nonejmem. To, że wy czegoś nie widzicie, nie oznacza, że tego nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

A słowo ciałem się nie stało #pdk

27 minut temu, Jesus napisał:

sucha definicja to jedna sprawa, a to, jak zawsze było na serwerze druga. 

Nie zauważyłem, żeby domyślne patrzenie się w najbliższy obiekt było jakąś niepisaną zasadą, a nie uważam, bym grał tu od wczoraj. Bardziej kumaci gracze często prowokują w ten (zgodny z regulaminem) sposób CT do popełnienia fk i nie można im tego zabronić w inny sposób, niż doprecyzowując polecenie.

31 minut temu, Jesus napisał:

Obracając się cały czas krocząc minimalnie zmieniasz trajektorię. Ergo - nie jest najszybsza droga, ani najszybsze tempo. 

Rozpatrz sobie skrajny przypadek, gdy gracz jest już ustawiony w pewnej pozycji przed wydaniem polecenia, w związku z czym nie musi się obracać idąc.

Reszta postu jest spamem (nie ma związku z tematem lub sprawia mylne wrażenie, jakoby odnosiła się do zaistniałej sytuacji), jednak z szacunku do cytowanej osoby i jej rangi, pozwolę sobie odpowiedzieć w ukrytej części tego posta, narażając się na warna od moderacji:

Spoiler

Szczerze mówiąc nie zauważyłem jakieś szczególnej wojenki między graczami, a administracją, która wykraczałaby ponad standard, który zawsze był na (każdym) serwerze obecny. Wiadomo, są administratorzy mniej lubiani, co wynika raczej z ich zachowania lub decyzji z przeszłości, ale są i tacy, wobec których "agresja" jest znikoma, by nie powiedzieć, że nie istnieje, bo zawsze jakiś dewiant się znajdzie. A jeśli faktycznie próbujecie "zwalczać ogień ogniem", to świadczy to tylko o waszej [administracji] infantylności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chce temat podsumować i zamknąć ponieważ jest prosty jak p***dolenie.

Rider dokładnie rozpisał jaki w domyśle jest cel jego skargi, jest to prośba o zachowanie większej neutralności oraz jak to ładnie napisał "roztropności" przez Adminów

@Akise@..::Biszkopt::..@Jesus Pominęliście bardzo ważny aspekt tej skargi który został przedstawiony pod sam koniec pierwszego posta, ośmieszacie się wieszając się na automatycznie na pierwszej i zarazem najmniej ważnej części skargi jaką był ów freekill, Rider jasno rzekł na samym końcu iż nie tego ma się tyczyć skarga, proszę was na przyszłość o większą powściągliwość zanim obierzecie postawę obronną lub atakującą.

Tak by się to skończyło gdybyście nie robili dramy ale czytam dalej i...

Cały czas temat kręci się dookoła tłumaczenia czy te 1/2 kille były zasadne czy nie, a to drogą dedukcji sugeruje że tak naprawdę nie zależy wam na tym aby wynikło z tego coś lepszego tylko chcecie się "odegrać"

@Rider@Heroes@Rzuf@janek (Widzę kto śledzi temat więc łatwo wywnioskować kto uczestniczy w tym "przedsięwzięciu")
@Jesus@nonejm@Akise@..::Biszkopt::..

Obie wasze grupy proszę o większą wyrozumiałość względem drugiej strony

Do Graczy: Rozumiem że admini nie zawsze są wobec was w porządku, natomiast jeżeli chcecie tworzyć temat który coś ma poprawić to go zróbcie, ten temat ma ładną przykrywkę
"

8 godzin temu, Rider napisał:

że sprawa dotyczy administratorów

"
Tymczasem jednak rider wykłócasz się o FREEKILL a nie podejście adminów o którym wspomniałeś, stworzyłeś temat bardzo ciekawy ale mimo wszystko zamieniłeś go w pajacernie podpartą nadmiarową ilością ładnych "słówek" i tego nowelistycznego "ładno-p***olenia", szkoda...

Do Adminów: Proszę was o wcześniej wspomnianą powściągliwość oraz o roztropność o której wspomniał sam Rider, wiem że "praca" na placu może triggerować ale powinniście utrzymywać profesjonalizm a tutaj ewidentnie przyjęliście natychmiastową postawę agresywno-obronną... z góry potraktowaliście temat jako "śmieciowy" mimo że inicjalnie wydaje mi się że miał on nieść ze sobą większą mądrość niż głupie odegranie się za FK

TL;DR ->
Nikogo nie banuje bo 2 frekille są błache a nie mam sposobu jak sprawdzić kto zawinił
Nikogo nie slayuje, chociaż zobaczymy
@Rider jeżeli temat miał się tyczyć "administratorów" i ich "roztropności" to możesz założyć kolejny, gdyż ten ewidentnie zszedł z tego kursu. Ale jeżeli założysz nowy temat to nie daj się bez sensu baitować i kłócić bo nikt z tego nie wyciągnie kompletnie żadnych wniosków ani mądrości - napisz konkretnie, jaki jest twój cel, czemu to piszesz, i co chcesz żeby z tego wynikło...

Ten temat zamykam, nie przyniesie już nic dobrego, nikomu.

I proszę was zamiast się głupio wymądrzać na forum kto ma rację to dyskutujcie, posiadanie wątpliwości może prowadzić do samorozwoju, bierne i czynne stwierdzanie własnej racji, nie całkiem :)

@Timon mnie w to nie mieszaj :P

N.

Edytowane przez nonejm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda temat został już zamknięty i podsumowany przez @Timona, ale wtrącę parę słów od siebie (jak zwykle).

Od pewnego czasu nieustannie powstają nowe spory, kłótnie itd. Co wejdę na forum, to kolejny „wątek burzowy”. Wprawdzie ostatnio na serwerze za często nie przebywam, bo praca i inne obowiązki mi na to nie pozwalają, ale co mam zauważyć, to zauważę i powiem krótko, według mnie winne są obie strony, czyt. Gracze i Administracja. Pierwsi mają coś do drugich i na odwrót, ale wydaje mi się, że nie to jest tutaj największym problemem.

Chyba znaczna większość tych wszystkich kwestii spornych leży w niedoprecyzowanym regulaminie, który zaczęliśmy już powoli poprawiać i upraszczać w taki sposób, żeby w przyszłości nie było więcej tak zwanych „twardych orzechów do zgryzienia”. Można powiedzieć, że prace są na razie w wersji Alpha, ale lepiej nad tym posiedzieć i zrobić porządnie, niż na szybko z masą kolejnych niejasności, dlatego na zmiany trzeba będzie jeszcze poczekać.

Rozumiem, że w gronie Administracji, jak i Graczy powstają grupy próbujące sobie wzajemnie dogryzać, nie każdy musi się lubić, ale w taki sposób nigdy nie dojdziemy do chyba przez wszystkich wyczekiwanego porozumienia.

Weźmy na tapetę Jaile, w Counter-Strike: Source nie było tylu problemów, ba, powiedziałbym, że nie było ich prawie wcale. Niestety, teraz jest inaczej, wszystko przez ogromną nadwrażliwość, nadmierną skrupulatność i czepialstwo niektórych graczy, dlatego teraz mamy to, co mamy. Powstał Snowball, dla mniej ogarniających - efekt kuli śnieżnej, w tym przypadku narastający problem z wydawaniem i wykonywaniem poleceń, bo nawet osoby prowadzące przez próbę szybkiego wyeliminowania Terrorystów i chęć zabłyśnięcia czymś głupim, gubiły się w tym, co mówiły, nie wspominając o więźniach, którzy stali jak wryci, bo nie wiedzieli co mają w danej sytuacji zrobić - takie akcje miały miejsce niejednokrotnie, dlatego uważam, że czas to ukrócić i zrobić po staremu. Polecenia i komendy powinny być klarowne i sprecyzowane.

Przykład, o którym mówił bodajże @Heroes, mapa ba_2017_minecraft i nieszczęsne dynie, które były wykorzystywane do wybicia Terrorystów, według mnie w sposób nieodpowiedni.

Nie wiem skąd u niektórych interpretacja tego punktu brzmi następująco - wydam sobie polecenie, żeby poszli pod drzewo, żeby było śmieszniej, to nie powiem pod które drzewo, bo sami mają wiedzieć, że te jest bliżej.

Co to jest w ogóle do jasnej cholery? Każdy jest nieomylny i ma w oczach licznik jednostek do danego punktu na mapie? No chyba ku... nie.

Co więcej, bez sprecyzowania polecenia mogę pobiec sobie pod drzewo, które będzie na samym końcu mapy (bo te akurat mi się najbardziej spodobało), zrobię to jak najkrótszą drogą i jak najszybszym możliwym tempem (biegiem), jeżeli zostanę zabity, będzie to freekill.

Dla nierozumnych, ww. punkt siódmy nie mówi nic o tym, że trzeba udać się tu, gdzie jest najbliżej, wskazanie konkretnego miejsca jest obowiązkiem prowadzącego - dziękuję za przeczytanie kazania i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
On 14.05.2018 at 9:15 PM, pomidor™ said:

Nie wiem skąd u niektórych interpretacja tego punktu brzmi następująco - wydam sobie polecenie, żeby poszli pod drzewo, żeby było śmieszniej, to nie powiem pod które drzewo, bo sami mają wiedzieć, że te jest bliżej.

Co to jest w ogóle do jasnej cholery? Każdy jest nieomylny i ma w oczach licznik jednostek do danego punktu na mapie? No chyba ku... nie.

Co więcej, bez sprecyzowania polecenia mogę pobiec sobie pod drzewo, które będzie na samym końcu mapy (bo te akurat mi się najbardziej spodobało), zrobię to jak najkrótszą drogą i jak najszybszym możliwym tempem (biegiem), jeżeli zostanę zabity, będzie to freekill.

Dla nierozumnych, ww. punkt siódmy nie mówi nic o tym, że trzeba udać się tu, gdzie jest najbliżej, wskazanie konkretnego miejsca jest obowiązkiem prowadzącego - dziękuję za przeczytanie kazania i pozdrawiam.

yyyy.... @pomidor™ mylisz się i to bardzo. Twoim obowiązkiem jest udanie się jak najszybszym tempem i jak najkrótszą drogą do obiektu wyznaczonego przez antyterrorystę. I tak na przykładzie poniższego zdjęcia (rozwiń spoiler). Znajdując się na pozycji nr 1 i usłyszawszy od antyterrorysty "udajecie się do szklarni", Twoim obowiązkiem jest udać się do tej, która jest najbliżej Ciebie, czyli do zwykłego foliaka zbitego z desek (2) mimo, że szklarnia V.I.P. wydaje się bardziej atrakcyjna, bo ma stelaż metalowy, pewnie wbudowane nawodnienie i w ogóle kozak. Zawsze tak było, jest i będzie.

rGuHZxB.png

On 13.05.2018 at 6:41 PM, Jesus said:

Dwa - pierwsze polecenie było "bezruch pod drzewem twarzą do drzewa" - chyba wiadomo, że skoro to jest jedno polecenie, to musicie się patrzeć na najbliższe drzewo.

I tutaj również @Jesus się mylisz, albowiem jeżeli polecenie brzmiało tak jak cytowałeś, to mogą się oni patrzeć na którekolwiek drzewo chcą. Na serwerze obowiązuje zakaz wydawania totalnego bezruchu, więc gracze jak chcą to mogą iść nawet bokiem, byle robili to maksymalną prędkością i najkrótszą drogą. Również w momencie kiedy znajdą się pod tym drzewem mogą robić co chcą, chyba, że polecenie w całości brzmiałoby "idziecie pod drzewo i patrzycie się na nie", wtedy sprawa jest oczywista - macie udać się pod drzewo i patrzeć się na nie kiedy pod tym drzewem się znajdziecie.

On 13.05.2018 at 9:53 PM, Jesus said:

brzydko powiem - guano prawda. Obracając się cały czas krocząc minimalnie zmieniasz trajektorię. Ergo - nie jest najszybsza droga, ani najszybsze tempo.

Prędkość biegu przodem, tyłem, bokiem z nożem wynosi dokładnie tyle samo - czyli 250 jednostek.

Także drodzy administratorzy. Trochę pokory, bo troszkę przykro się to czyta jak gracz ewidentnie ma rację, a wy mu próbujecie wmówić, że nie. Tym bardziej Ty @Jesus jako były [email protected] chyba powinieneś doskonale interpretować regulamin, dlatego tym bardziej zaskoczony jestem taką linią obrony. Suma summarum sprawa o głupotę, jednak z powodu błędnej interpretacji regulaminu zrobił się wielki szał. Nerwy na bok i na spokojnie ogarnąć sytuację, polecam - działa.

Pozdrawiam

Remzo

P.S Sorry, że dopiero dzisiaj widzicie moją odpowiedź, lecz dopiero wróciłem z wyjazdu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.