Skocz do zawartości
Sir. Danken Lore

Problem z Internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam Strefowiczów. Od 3 tygodni posiadam problem z internetem którego sam rozwiązać nie potrafię. 

Parę informacji początkowych, internet mam z kablówki. Antena podłączona jest do modemu, który z kolei podłączony jest do routera. Od routera internety płynną sobie do urządzeń znajdujących się w mieszkaniu, czy to przez wifi, czy do mojego kompa za pomocą kabla. Rzekoma prędkość odbierania to 100Mb/s. 

Do samego problemu. Po odpaleniu mojego stacjonarnego komputera, prędkość odbierania na wszystkich urządzeniach w domu kręci się w okolicach 0.1Mb/s~1Mb/s. Nie ważne czy komp miał dostęp do internetu czy nie. Wyłączona karta sieciowa i odłączony kabel? Nope! Problem dalej istniał. Próbowałem także podłączyć zewnętrzną kartę sieciową umożliwiającą łączenie się przez wifi, czy to podłączyć router, modem i PC do osobnych źródeł zasilania, and guess what, still nothing. Bawiłem się jeszcze w manualne ustawianie adresu każdego urządzenia w domu i wyłączenie DHCP w routerze, dalej bez skutku. Domownicy po tych czynnościach zaczęli wmawiać mi, że mogę mieć jakiegoś wirusa na kompie, co po skanowaniu całego komputera, formatowaniu dysków okazało się być nieprawdą. Telefon do dostawcy internetu, skończył się na słowach "U nas wszystko dobrze" i wysłaniem do mojego mieszkania technika. Ten z kolei wymienił modem, oraz obciął końcówkę od kabla antenowego i założył nową, wszystko było okay przez jakieś dwie godziny, potem klops. Lookałem także na monitor zasobów przed i po formacie, jednakże jedyne procesy jakie korzystały z połączenia to Chrome i dwa inne procesy systemowe.

Kończą mi się pomysły i nerwy na rozwiązanie problemu. Mam nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony jakoś by mnie nakierował na znalezienie rozwiązania.

To tyle ode mnie

Pozdrawiam i żegnam

Edytowane przez Sir. Danken Lore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.