Skocz do zawartości
Heroes

Steam link

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Na wstępie napisze, że jestem ciemnota jeśli chodzi o sprawy informatyczne, więc postanowiłem napisać ten temat, by otrzymać odpowiedzi od światłych osób na kilka pytań, które mnie nurtują. Zastanawiam się nad kupnem tego steam linka i nie jestem pewien czy to będzie u mnie w ogóle działało. Pierwszą rzeczą jest mój internet, który jest uwarunkowany miejscem zamieszkania. Mieszkam na końcu świata, i niestety nie mam możliwości na lepszy internet. Jego prędkość to zawrotne 10 MB/s. Czytałem jednak, że te magiczne urządzenie, które planuje kupić działa na zasadzie jakiejś zamkniętej sieci, w której prędkość internetu nie jest najważniejsza. Niestety lub stety router mam u siebie w pokoju, a od salonu, w którym znajduje się telewizor dzielą go grube ściany. Na telewizorze da się puszczać np filmiki z yt, albo jakieś streamy tylko w średniej jakości. Czy wymagane byłoby podpięcie tego steam linka jednocześnie z routerem, komputerem i telewizorem, by to poprawnie działało? bo jak tak to lipa, gdyż te urządzenia znajdują się na innych piętrach, przeciąganie kabla po domku brzydko by wyglądało, a niestety nie mam umiejętności budowlańczo/elektrycznych, by przeciągać go między ścianami. Przenoszenie komputera za każdym razem gdy chciałbym zagrać też mija się z celem, bo wtedy ten cały steamlink nie byłby mi potrzebny. Chyba, że podłączenie bezprzewodowe telewizora i komputera  do routera wystarczy, by cieszyć się rozgrywką wygodnie siedząc na kanapie. 

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jako posiadacz linka od roku mogę się wypowiedzieć, steam link sam w sobie jest genialny z kontrolerem wręcz świetny  (kliknięcie na padzie wzbudza telewizor i komputer), link niby działa na na wifi i prędkość samego połączenia internetowego nie ma znaczenia a, tylko jego siła bo działa to jako zwykły lan. Ja od siebie polecam bo jest mega fajny i można miło gierki ogrywać leżąc w łóżku. Ja musiałem z jednego do drugiego się przewiercic ale było warto

Edytowane przez Fliper (SirFliper)
?wirus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Fliper (SirFliper) Jak połączony jest Twój Steam Link? WLAN czy WiFi? 2.4Ghz czy 5Ghz?

O ile dobrze pamiętam, to aby Steam Link dobrze działał, zalecane jest połączenie 5Ghz w przypadku WiFi.

A co do Steam Linka to polecam obejrzeć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem posiadaczem tego urządzenia, co prawda rzadko kiedy go używam, ale sprawuje się świetnie nawet po WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Latający napisał:

O ile dobrze pamiętam, to aby Steam Link dobrze działał, zalecane jest połączenie 5Ghz w przypadku WiFi.

Możesz tak napisać z polskiego na nasze? Te podłączenie 5Ghz oznacza, że bez kabla się nie obejdzie tak? ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Limbo 2.4Ghz czy 5Ghz?

Obecnie Wi-Fi działa na dwóch pasmach - 2.4 Ghz i 5Ghz.

W skrócie i uproszczeniu 2.4 Ghz to tradycyjne WiFi które działa na wszystkich routerach. 5Ghz jest nowsze i routery które to wspierają mają zazwyczaj w nazwie "Dual-Band".

Różnice:

• 2.4 Ghz jest wolniejsze ale ma większy zasięg
  • 5 Ghz jest szybsze ale ma mniejszy zasięg

2.4 Ghz może sprawiać problemy w przypadku streamowania gier z komputera na telewizor (Przynajmniej ja miałem problemy przy użyciu RaspberryPi).

5 Ghz powinno sobie poradzić ze streamowaniem.

Kabel jednak jest zawsze najlepszym rozwiązaniem.

Podsumowując, rozważ czy na pewno nie możesz użyć kabla. Jeśli nie, to najlepszym rozwiązaniem będzie WiFi 5Ghz, jednak tutaj musisz sprawdzić czy Twój router ma opcje "Dual-Band". Przetestował bym jak Steam Link działa na 2.4 Ghz osobiście ale na to będę miał okazję dopiero we Wrześniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Latający Posiadam router jedynie z interfejsem 2,4 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@HeroesJedynie problem może być z telewizorem, bo może źle skalować ekran, ale to już bardziej problem telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to temat do zamknięcia dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.