Jump to content
Sign in to follow this  
markooff

Stanowisko Sztabu PGM w kwestii afery z kasowaniem kont na Steamie SG

Recommended Posts

Witam

To co tutaj napiszę jest reakcją na incydent z usuwaniem osób z niegdysiejszej grupy SG Arma na Steamie,

którego dopuścił się Chester, jeden z członków Grupy PGM.

Jest to zarazem oficjalne stanowisko Sztabu Polskiej Grupy Militarnej.

Chciałbym również podkreślić - iż jest to pierwszy raz kiedy wchodzę na to forum

i loguję się na moje dawne konto od czasu naszego odejścia ze Strefy Gier.

-----

W ostatnich kilku tygodniach miały miejsce wydarzenia o których wiecie - chodzi o

usunięcie wielu byłych (a może i nadal aktywnych?) członków Steamowej Grupy SG Arma

przez jednego z naszych graczy i członków naszej Grupy PGM - Chestera.
Wydarzenie to i działania, których nie tylko że nie popieraliśmy ale nie popieramy

i nie mamy zamiaru popierać oraz o których również nic nie wiedzieliśmy,

do czasu aż nasz wspólny Znajomy - kol. draksik nie zwrócił się do nas z tą sprawą
(głównie do mnie osobiście próbując się skontaktować ze mną na naszym TSie oraz na Steamie).

Wtedy z początku nie zrozumiałem w ogóle o co mu chodzi, ponieważ od czasu kiedy nasze drogi

ze Strefą Gier się rozeszły nasze środowiska stanowią dwa zupełnie odrębne światy.

Jesteśmy całkowicie niezależną Grupą - mamy swoją własną domenę, która oddaje dobrze naszą nazwę

i charakter działania (pgm.armaonline.pl), swoje własne serwery gier, serwery komunikacyjne czy również

webowe (strona, forum, różne mechanizmy i serwisy webowe, hostingowe dla multimediów, elearnigowe etc )
które są nasza własnością, stoją na naszych własnych zasobach w kilku różnych miejscach i nic nikomu

nie musimy zawdzięczać ani też robić sobie tzw 'sztucznej reklamy' czy organizować
dramatycznych "ściep na kolejne miesiące" żeby je utrzymać...

Jako Grupa działamy również na szerszym forum - poprzez bliską współpracę z kilkoma innymi Zespołami

Polskiej Sceny Arma3, organizowaniem wspólnych wydarzeń czy eventów oraz mamy swój własny wkład
w rozwój sceny Armowej poprzez rozwijanie własnych modów czy współpracę modderską -

- np. pracę w projektach ACE3 czy ACRE2

Piszę to dlatego żeby unaocznić że - jako zupełnie odrębne stowarzyszenie osób pasjonujących się

militariami i wojskową symulacją pola walki (nie tylko samą armą3)

nie utrzymywaliśmy ze Strefą Gier (jako organizacją) żadnych formalnych kontaktów poza sporadycznymi
spotkaniami poszczególnych graczy na naszych czy Waszych serwerach, Nie planowaliśmy też nigdy

odnawiać ani zacieśniać naszej dawnej znajomości, a już doprawdy OSTATNIĄ RZECZĄ,

na której nam najmniej miałoby zależeć - byłoby wchodzenie komuś (np.Wam, Strefie Gier)

z butami na Wasze podwórko i robienie tam bydła albo sobie po prostu jaj...

---

Tak więc
oskarżenia jakie wysuwał draks w stosunku do naszej Grupy wydały mi się być całkowicie absurdalne

a całość sprawy dość podejrzana że nawet dopatrywałem się w tym jakiejś próby podstępu.

Nie zwlekając - wysłałęm maila - a nawet dwa oddzielne maile - z obszernymi cytatami z wypowiedzi draksika,

oraz moimi na nie odpowiedziami. Mail ten został rozesłany do wielu naszych dawnych

i obecnych znajomych, w tym kilku ludzi dawniej związanych ze Strefą Gier a teraz grających

w zaprzyjaźnionych nam klanach. Treść tego maila została przeze mnie zaprezentowana
także, dzięki uprzejmości, jednemu z admnistratorów Strefy Gier.

Mail i jego treść podyktowana była reakcją na bezpodstawne (jak sądziłem wtedy) oskarżenia oraz,

do pewnego stopnia, ostrożnością, bo nie byłem pewny kto może być odpowiedzialny za tak bezsensowne
(wręcz absurdalne) działania łącząc je raczej z nieudolną próbą wkręcenia nas (naszą Grupę) w jakąś

dziwną/podejrzaną rozgrywkę...

Ponieważ jednak udało mi się w końcu spotkać z kol. draksikiem i osobiście porozmawiać

(najpierw na Steamie a potem na naszym TSie) i ponieważ draks wyjaśnił nam dokładnie o co chodziło,

pokazując że to jednak jeden z naszych graczy i administratorów może być odpowiedzialnym
za całe zajście z kasowaniem członków z grupy steamowej SG Arma -  więc postanowiliśmy wspólnie

całą sprawę wyjaśnić do końca, bez pozostawiania jakichkolwiek wątpliwości i wtedy dopiero ukarać ew. winnych -
o ile sie okaże kto to jest i jaką ponoszą winę.

Dzięki uprzejmości Administracji Strefy Gier - otrzymaliśmy (ja oraz jeszcze jeden

z naszych administratorów) oficjalnie dostęp do pełnej administracji wspomnianą grupą na Steamie
(SG Arma) i mieliśmy możliwość przeglądnięcia wszystkich koniecznych logów z akcji masowego

usuwania kont oraz zgrania ich sobie i zrobienia screenów z całej operacji. Materiałten -

- jak również film z tej operacji - znajduje się cały czas w naszym posiadaniu jako dowód

i możemy go przedstawić szerszemu forum.

Z dokumentacji wynika jasno - że za całą akcję winę ponosi nasz gracz oraz członek Administracji Grupy

- Chester - który powodowany dawną niechęcią jak również sprowokowany przez jednego
z dawnych członków Strefy Gier - zrobił ją, jak rozumiem z wyjaśnień, z chęci osobistej zemsty

czy też niechęci do Strefy Gier...

W tym miejscu chciałbym - mimo iż był to indywidualny "wyczyn" pojedynczej osoby, co więcej
nie mający żadnego związku z naszym (jako Grupy) stanowiskiem i stosunkiem do Strefy Gier

(które zaprezentowałem powyżej) - chciałbym mimo wszystko wziąć na siebie odpowiedzialność
za ten postępek i przeprosić w naszym imieniu całą Strefę Gier za to jego zachowanie oraz wszelkie

wynikłe z tego powodu, dla Was czy Waszych graczy, problemy.

Również - jeśli w jakimś stopniu -
będziemy mogli naprawić szkody "wyskoku Chestera" prosimy o taką informację a to zrobimy.

Kończąc ten post - chciałbym podkreślić że sytuacja ta okazała się być równie nieprzyjemną dla nas

jak pewnie i dla Was oraz że od czasu, kiedy nasze drogi ze Strefą Gier się rozstały nie korzystaliśmy
z Waszych systemów czy serwisów. Ja sam osobiście nie sprawdzałem czy posiadam jeszcze jakieś konta

albo dostępy a tym bardziej nie logowałem się na nie tak więc nie mogłem wiedzieć że są
jeszcze gdzieś na Strefie Gier takie miejsca gdzie nadal byłem/posiadałem uprawnienia administratorskie

mimo iż upłynęło już półtora roku od czasu naszego odejścia ze Strefy Gier...

Podobnie rzecz się ma z Wszystkimi naszymi członkami - dawniej administratorami serwerów Strefy Gier.

I tutaj chciałbym oficjalnie zwrócić się do obecnej Administracji Strefy Gier - z prośba o sprawdzenie

wszystkich Waszych systemów pod kątem podobnych historycznych zaszłości (nieuprawnionych dostępów)

a w razie znalezienia takowych - o publiczną informację o tym fakcie - oraz potwierdzenie
ich całkowitego usunięcia, tak by nie było żadnych tego typu wątpliwości na przyszłość.

Z poważaniem

Lider Polskiej Grupy Militarnej
markooff [PGM]

Disclaimer: . Niniejszy post zostaje opublikowany w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym na forum Strefy Gier (pod adresem :

) oraz na forum Polskiej Grupy Militarnej (pod adresem : http://pgm.armaonline.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=893 )

Edited by markooff

INFO: ewentualne różnice optyczne w WYGLĄDZIE obu wyżej wspomnianych postów - wynikają JEDYNIE z różnic w formatowaniu w engine'ach obu naszych forum. Dołożyłem wielu starań żeby to poprawić ręcznie, jednak z nieidealnym skutkiem .

Edited by markooff

To bardziej rozmowa na prywatne wiadomości niż na forum ogólne i tak 90% użytkowników nie ogarnia tematu więc lepiej się umówić na rozmowę i to na priv sobie wyjaśnić

Edited by Shay27

2 hours ago, Shay27 said:

To bardziej rozmowa na prywatne wiadomości niż na forum ogólne i tak 90% użytkowników nie ogarnia tematu więc lepiej się umówić na rozmowę i to na priv sobie wyjaśnić

Teraz to i tak po zawodach ¯\_(ツ)_/¯