Skocz do zawartości
Lizcon

LOGO

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem prace nad nowym logo, jak chcecie to je weźmiecie, jak nie to nie i tak je dokończę :)

Pomysł powstał:

ZVpSYmN.png  - https://i.imgur.com/ZVpSYmN.png

Teraz robię jakieś dodatki i główny przedmiot, który będzie znajdować się w trójkącie.

Zacząłem od Joysticka:

ptI2wbN.png

Kolorki zawsze do zmiany. Czekam na wasze propozycje co do dodatkowych przedmiotów, jakie mogę zrobić lub co wrzucić/zrobić do logo. Wysłucham również wszystkich opinii i jeśli będzie to możliwe, to się do nich dostosuję :)

Każdy ma prawo do wypowiedzi, ale proszę nie piszcie postów typu "nie podoba mi się" czy "podoba mi się", bo są to posty bez sensu a ja chcę wiedzieć co poprawić/dodać/usunąć/zmienić itd.

Dziękuje za wyrozumiałość.

P.S

Mam nadzieję, że post zostanie przyjęty ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem... powinieneś zrobić bardziej ciemną kolorystykę która będzie pasować do forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kompletnie nie pasuje imho, zobaczymy jak wyjdzie na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 Pytania zanim przejdę w (konstruktywny mam nadzieję) krytycyzm:

Liczysz na realną krytykę czy na poklepanie po plecach? (Niektórzy piszą "Proszę krytykujcie" ale tak naprawdę mają to gdzieś : > )
Czy twoim celem jest stworzyć coś lepszego niż obecne logo czy po prostu stworzyć coś co "byłoby dobre"?
Jak bardzo jesteś zadowolony ze swojej obecnej wykonanej pracy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Liczysz na realną krytykę czy na poklepanie po plecach? (Niektórzy piszą "Proszę krytykujcie" ale tak naprawdę mają to gdzieś : > )"
Nie liczę na klepanie po pleckach, tylko na realną krytykę, tylko tak będę dobry :)

" Czy twoim celem jest stworzyć coś lepszego niż obecne logo czy po prostu stworzyć coś co "byłoby dobre"? "

Celem jest stworzenie czegoś lepszego, ale z czegoś co będzie trzymało poziom też będę zadowolony :)

" Jak bardzo jesteś zadowolony ze swojej obecnej wykonanej pracy? "

Obecnej to tak 2-3/10 bo to jest tylko część ogólnego pomysłu, a nie nawet sam pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lizcon Okej teren zbadany mogę zaczynać - Jest to oczywiście moja osobista opinia na to co robisz (a raczej jak napisałeś - na ogólny pomysł tego co robisz):
Nie jestem grafikiem ale pracuje z UXami i wydaje mi się że cokolwiek w temacie mogę wrzucić od siebie :P

1) Nie lubię figur geometrycznych (trójkąt + prostokąt które używasz) - Nie wiem czemu ale figury geometryczne sprawiają u mnie takie duże "bee" i "fuj" i choć widzę że ostatnio na Webowych stronach wróciła na to moda - uważam to za zło
Dlaczego? Osobiście uważam że figury geometryczne nie oznaczają ani nie kojarzą się z niczym ciekawym/znaczącym - tutaj tematem jest Strefa GIER więc zostałbym przy motywach "growych"

Szczerze figury geometryczne w grafice uważam za swego rodzaju "wypychadło" które stosuje się w momencie gdy nie ma się pomysłu na coś ciekawego 🔺
I tutaj wchodzi twój pad który myślę że w jakiejś formie i przy dobrym wypełnieniu* stałby się dużo lepszym "znaczkiem" który naprawdę oznaczałby jakiś konkret
(* - środka, może jakiś specyficzny layout przycisków albo po prostu użycie jego części jako backgroundu dla tekstu)

BTW: Myślę że tego pada za chiny ludowe nie zmieścisz w tym trójkącie - a jeżeli ci się to już uda to albo będziesz go musiał albo ścinać albo "zdysproporcjonować" - co w obu wypadkach raczej skończy się katastrofą wizualną

2) Tekst "!!UWAGA!!" jest kompletnie bez sensu i do niczego się nie odnosi ^^ - jest bardzo yyy zdupy?
A tak szczerze bardziej konstruktywnie - uważam że nigdy nie powinieneś przy prostych logach używać nadmiarowego tekstu. Każde dobre logo powinno być zaprojektowane tak aby potencjalny widz/użytkownik zawsze skupił wzrok na najważniejszej części (tutaj w wypadku forum jest nim napis "Strefa Gier") - ten tekst robi bardzo duże zamieszanie wizualne

A tutaj tekst "Uwaga" z uwagi na swój jaskrawy kolor powoduje główne skupienie na nim - natomiast przejrzysty lub "brak" koloru na napisie "Strefa Gier" powoduje że zlewa się on trochę z resztą więc mamy kompletne zagubienie oczu szukających informacji

Dodatkowo z uwagi na to że ustaliłeś już container w jakim chcesz się zmieścić - tym dodatkowym tekstem marnujesz sobie miejsce które mógłbyś poświęcić na dodatkowe ostylowanie tekstu lub jakieś efekty

3) Tworząc (najpierw) figury geometryczne jako zasobniki/containery/miejsce na tekst/JakkolwiekChceszToNazwać wydaje mi się że możesz stworzyć sobie sytuacje w której będziesz dążył do tego aby swoje następne pomysły "zamknąć" lub "zmieścić" w tych 2 zasobnikach - co realnie może spowodować iż zamkniesz sobie drogę do dużo ciekawszych i oryginalniejszych rzeczy

4) Brak kompletnie ostylowania tekstu "Strefa Gier"
To zwykły tekst na zwykłej czcionce, ten tekst jest najważniejszy i powinien być naprawdę dopieszczony - w najgorszym wypadku chociaż jakiś ciekawy font ^^

To jak na razie wszystko z mojej "krytyki" :P nie chciałbym dawać ci żadnych pomysłów ponieważ raczej preferuje aby "artysta" mógł zabłysnąć swoją własną wizją - także czekam na następne concepty :)

Ogólnie: Skup się na rzeczach najważniejszych, dopiero potem na reszcie :) (najpierw na tekście który tutaj jest super ważny - dopiero potem na tym jak on ma wyglądać)

Oczywiście jeżeli się uczysz grafiki i patrzysz na to realnie w przyszłość to musisz wziąć pod uwagę że gusta to gusta, nigdy coś co robisz nie spodoba się wszystkim (ale z tego pewnie zdajesz sobie sprawę)

Ja osobiście jestem fanem "prostoty", uważam że obecne logo SG jest bardzo wysokiego poziomu - ciekawie ostylowany tekst, mały znaczek który możemy powiązać z napisem, specjalne oznaczenie na najważniejszych literach (SG - skrót od strefy gier) i w sumie tyle, po co dawać coś więcej 

To na tyle ode mnie, mam nadzieję że cokolwiek z tego co napisałem realnie pomoże ci w rozwoju, powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi