Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam dziś grając sobie 1vs1 na  placowym surfie wbiła 3 osoba na serwer i wpisała rtv co skutkowało zmianą mapy. Procent wymaganych głosów na zmianę mapy jest ustawiony na większy, lecz nie wiem dlaczego, gdy są 3 osoby na serwerze, to głos 1 wystarczy, by zmienić mapę. Już wcześniej mnie i innych graczy troszeczkę to irytowało. Wyobraźcie sobie taką sytuację gracie sobie mapę course w godzinach nocnych, bo wcześniej i tak wam ją zmienią, dajmy na to gram ja rzuf i jakiś random. Ten random zginie i wpisze rtv po tym jak następna mapa jest już wybrana, więc nie da się dać extenda i mapa się zmienia. Nasz wysiłek jak zaszliśmy daleko poszedł na marne, a ten random i tak wyjdzie po zmianie mapy, bo nie wie nawet co wybrał,  więc te niedociągnięcie powinno zostać poprawione, by rtv zaczynało się jak 2 na 3 osoby wpiszą tę magiczną komendę.

Teraz odniosę się do reszty komend takich jak votemute voteban votekick(który i tak nie działa) te komendy mają zawyżony procent głosów, które są wymagane. Jak ktoś rażąco łamie regulamin i trafi się na serwerze kilka ameb co nie wiedzą co się dzieje, albo nawet gracze afk to nie zostanie oddana odpowiednia ilość głosów na votebana dla gagatka, który freekilluje całą mapę. To sprawia, że gracze wychodzą z serwera.

Nie wiem czy istnieje pełna możliwość konfiguracji tego pluginu, który za to odpowiada, ale na innych serwerach spotkałem się z taką sytuacja, że jak na serwerze jest powiedzmy 30 osób to 8 głosów wystarczy, by komenda zadziałała. Procent wymaganych głosów był zmienny, bo dajmy na to że w tamtej sytuacji były wymagane 26% głosów, ale jak na serwerze było już 10 osób to głosów wymaganych było bodajże 5, taki inteligenty plugin, który zapobiegał takim sytuacjom, że gdy jest mało osób na serwie to 1-2 głosy wystarczą, by kogoś wyrzucić. Nie wiem jak zadziałało by to ze śmieszkiami które wpisują bezpodstawne votebany na placu(ja tak nigdy nie robiłem jak coś :D), ale może warto spróbować.

Jak nie da się tak tego konfigurować na placu to jakoś przeżyje, ale przynajmniej niech poprawione będzie rtv, bo to czasem nie idzie wytrzymać jak się gra i wejdzie taki jeleń po to, by zmienić mapę i wyjść z serwa.

Tak w ogóle to na mapach course, by mapa została zmieniona to rtv powinno wpisać 90% graczy, albo całkiem powinno być wywalone. Niech się nauczą skakać, a nie padną i zmieniają ten piękny tryb :)

~Pozdrawiam skoczek Heroes

PS: Oddajcie moje wszystkie ukryte posty z gmoda ;-;

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 hours ago, Heroes said:

Tak w ogóle to na mapach course, by mapa została zmieniona to rtv powinno wpisać 90% graczy, albo całkiem powinno być wywalone. Niech się nauczą skakać, a nie padną i zmieniają ten piękny tryb

XD to jakiś żart?

936.jpg

Jak Ty to sobie wyobrażasz? Jak gracze raz wybiorą mapę, to mamy ICH ZMUSZAĆ do grania jakiejś słabizny, która im sie nie podoba? Przecież 99% wolałoby wtedy wyjść. 

Myślę, że prędzej wywali się mapy typu course z serwera, które nie są zbyt popularne (poza ZeiZeiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), niż zablokuje możliwość ich zmiany. Nie bez powodu gracze szybko je zmieniają - ludzie wchodząc na serwer typu PLAC ZABAW oczekują, że dostaną ZABAWĘ, a nie frustrację :pffcht:

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zgadzam sie z Heroesem, wywalic w kosmos rtv z coursow. 

A co do votebanow/votekickow jeśli nie da się naprawić votekickow, to proponuję zmniejszenie ilosci wyamganych głosów na votebana i zmniejszenie dlugosci votebana z 2 godzin do 30 minut, aby osoby, które np. były afk na nie musiały czekać ponad 2 godzin na unbana.

pozdrawiam, rzuf.

Edytowane przez Rzuf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Jesus napisał:

Nie bez powodu gracze szybko je zmieniają

Powód jest oczywisty padają na 1 skoku dzięki czemu widzą na spec jak się powinno grać w tę grę :D

Jak wyłączenie rtv nie wchodzi w grę na coursach i zwiększenie wymaganych głosów do 90% też nie to co powiecie na 85%? To rozsądna propozycja jak będzie 10 osób na placu to wystarczy by zaledwie 9 wpisało rtv :)

Pewnie też nie to może 80% tu wystarczy już minimalna ilość głosów czyli tylko 8 na 10. Jednakże jest dość małe prawdopodobieństwo, że na te 10 osób 3 będą myślały i nie wpiszą rtv :(

23 minuty temu, Rzuf napisał:

aby osoby, które np. były afk na nie musiały czekać ponad 2 godzin na unbana.

Od tego można dodać plugin, który jest dosyć mały(tak mi się wydaje), więc maszyna nie wybuchnie.

Jak ktoś się nie rusza przez pierwsze 30 sec rundy to swapuje go do spec, ale nie wiem jak się nazywał ten plugin.

Nie wiem ten nie taki ale podobny  https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=708265

sm_afk_move_warn_time - Time in seconds remaining, player should be warned before being moved for AFK.

to sie ustawi na nwm 25 sec

sm_afk_move_time - Time in seconds (total) client must be AFK before being moved to spectator.

a to na 50 sec 

PS: Oddajcie moje wszystkie ukryte posty z gmoda ;-;

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

RTV z coursów nie zniknie. 

Co innego kwestia być może przewartościowania procentów głosów przy np. 5 osobach na serwerze. Pytanie na ile pozwoli na to plugin.

Co do AFK - będzie plugin dot. afk jednak jeszcze jest w fazie testów.

Votebany - nie nie będą zmniejszone długości banów - będziecie się bawić w votowanie siebie na wzajem i to będzie nadużywane. 

Edytowane przez nonejm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, nonejm napisał:

Votebany - nie nie będą zmniejszone długości banów - będziecie się bawić w votowanie siebie na wzajem i to będzie nadużywane. 

Ale co ma zmniejszenie długości banów do votebanowania się nawzajem? XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Rzuf napisał:
23 minuty temu, nonejm napisał:

Ale co ma zmniejszenie długości banów do votebanowania się nawzajem? XD

To że po zmniejszeniu długości votebana będziecie mieć w nosie skutki votebana i będziecie wszystkich votebanować. Już raz pokazaliście co potraficie. 

Edytowane przez nonejm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
21 minut temu, nonejm napisał:

To że po zmniejszeniu długości votebana będziecie mieć w nosie skutki votebana i będziecie wszystkich votebanować. Już raz pokazaliście co potraficie. 

Proszę wytłumacz mi jak zmniejszona długość votebana ma wpłynąć na to, że będziemy wszystkich votebanować? Idąć Twoim tokiem myślenia(XD)  że mamy zamiar wszystkich votebanowac, powinniśmy votebanować wszystkich TERAZ kiedy bany są DŁUŻSZE, a nie wtedy KIEDY będą KRÓTSZE. A czemu kiedy dłuższe? Myślę, że nie muszę tłumaczyć czemu, sam na to powineneś wpaść. 

pozdro, 300iq.

Edytowane przez Rzuf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosta logika - krótsze kary za vote to będzie dla wielu 'mniejszy' kaliber przestępstwa (oj tam aj tam to tylko 30 minut) 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Jesus napisał:

Prosta logika - krótsze kary za vote to będzie dla wielu 'mniejszy' kaliber przestępstwa (oj tam aj tam to tylko 30 minut) 

Pozdrawiam 

Idąc Twoim tokiem myślenia, najlepiej bedzie gdy po votebanie gracz otrzyma perma, dla wielu bylby to "wielki" kaliber przestepstwa.

pozdroooo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Jesus to podsumował.

Utnę część dyskusji a mianowicie:

-Nie będzie zmiany w długości votebanów
-Nie zostanie usunięta komenda RTV na coursach.

Afk - plugin jest w fazie testów

Ilość głosów lub stosunek do zmiany mapy poprzez RTV - tu zachęcam do dyskusji bo widzę światełko w tunelu i chciałbym poznać Wasze propozycje.

Edytowane przez nonejm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja proponuje zwiększenie wymaganych głosów z 51% do 65%. Może to spowodować bardziej przemyślany wybór podczas głosowania, oraz powstrzymać takie sytuację, że czasami w przeciągu 15-20min są grane 4 różne mapy gdyż ciągle jest dawane RTV.

Oczywiście chodzi mi o rtv ogółem a nie tylko na najlepszym placowym trybie.

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Heroes@Rzuf
Rozrzucam na części pierwsze:
1 - Witam dziś grając sobie 1vs1 na  placowym surfie wbiła 3 osoba na serwer i wpisała rtv co skutkowało zmianą mapy.
2 - Teraz odniosę się do reszty komend takich jak votemute voteban votekick
3 - Tak w ogóle to na mapach course, by mapa została zmieniona to rtv powinno wpisać 90% graczy

Sprawę afk pluginu na razie zostawiam na bok (Ten plugin jest w fazie testów :
Podobny obraz)

Odpowiedzi:
1 - Ewidentna QPA - Remzo z pomocą mojego nagminnego wiercenia w brzuchu chyba już poprawił, sprawdź przy następnej okazji.

2 - Wartości procentowe dla tych banów są defaultowe z pluginu, są one w miarę sensowne (kolejno 75, 80, 80)%, i są łatwo modyfikowalne z poziomu konfiguracji technicznej (ale nie są z poziomu konfiguracji mentalnej o czym niżej)
Jeżeli mielibyśmy coś w tym zmieniać to musielibyśmy się wdać z wami jako graczami w dyskusje na to co jest właściwe (ile %), natomiast z uwagi na to że freevotebany sypały się garściami jest to coś co (raczej zrozumiecie) boimy się zmieniać bez głębszych przemyśleń (na razie nie mam pomysłu rozwiązania więc zostanę przy dyskusji)
Być może tutaj jednak bardziej potrzebny jest ten plugin niż zmiana tych ustawień

Zmiana w długości w żadnym wypadku nie wystąpi, te bany (votebany) mają być prewencyjne gdy nie ma admina, a nie zastępowe + kwestia tych freevotebanów o których wspomniałem wcześniej, to po prostu nie wchodzi w grę bo może zostać zbyt łatwo nadużyte (a raczej obrócone przeciw graczom).

3 - (⟃ ͜ʖ ⟄) nope. Zmień mentalność graczy a nie serwer jeżeli ci tak bardzo na tym zależy <3 

P.S. z uwagi na post wyżej: % głosów potrzebnych do RTV został zmieniony z 60% na 67% (co naprawi błąd z Ad. 1)

To repost z uwagi na to żeby dać ostatnią odpowiedź bo trochę się temat zawirował dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Timon a votekicki zostaną naprawione?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Rzuf jeżeli chodzi o fakt kickowania zlej osoby - tak
@Heroes jakie twoje zdanie względem tego co napisałem wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@TimonDobrze, że pytasz. Ogólnie jako najważniejsza osoba na strefie pozwalam, by było tak jak napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie temat zamykam(?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.