Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1. Nick osoby oskarżonej: Szejdi

2. Steam ID osoby oskarżonej: STEAM_0:0:49927330

3. Przybliżona data zajścia: 28.09.2018

4. Nazwa mapy: ttt_town 

5. Opis sytuacji: 

Spoiler

A więc administrator o nicku Szejdi stwierdził, że w połowie gry pod koniec rudny napisze informacje na czacie, że nie wolno wchodzić to T roomu bez udziału Traitora napisał to bez użycia narzędzi administratora"ulx" na czacie w grze około koniec/początek rudny według niego jest to wystarczające ostrzenie, które ma za zadanie poinformować wszystkich gracz. problem w trym, że jego informacja nie różni się od spamu na czacie. Od niego dostałem bana w postaci [bugowania mapy] ale jak dobrze każdy starszy gracz ttt wie, że w kanałach jest mostek, który nie jest w żaden sposób zabezpieczony niewidzialną blokada co powoduje, że każdy gracz może tam wejść według Szejdiego wykorzystanie 2 propów ułożonych w schodki jest to tytułowe BUGOWANIE MAPY. Gdy pisałem na pm z Szejdim co było bez celowe, bo nigdy się nie wygra z upartą osobą mówił "że nie powinno być w miejscu które ułatwia ci rozgrywkę"a to bardzo ciekawe, czyli jak gram na mapie plaza i w Lece za pomocą propflyna dach budynku to jest to Bugowanie mapy? Z tego, co wiem nikt za to bana nie dostał,ale może dlatego, że szejdi tego nie widział? Poza tym była sytuacja, że zabiłem tam Admina, który był T (Szysz/Szisz), który napisał mi tylko na pm"jak tam wszedłeś"żadnego"za to masz bana","tak nie wolno"po prostu się spytał, z czego wnioskuje, że nie widział w tym problemu. Po tym ktoś z graczy napisał mi, że któryś z adminów mówił na początku gry ("byłem poza grą nie widziałem tego"), że za to banuje, kiedy zacząłem się pytać kilku adminów czy za to dostane bana (czat głosowy) dostałem brak odpowiedzi z ich strony, a na końcu rudny zostałem zbanowany. Największym problemem, który Szejdi zrobił to sposób przekazywania ostrzeżeń,jak wcześniej mówiłem według niego wystarczy zwykły wpis na czat i wszystko jest okej. Nie dostałem żadnego upomnienia/ostrzenia tylko bana. (może być text złączony błąd formatu)

6. Coś od siebie:

Spoiler

Czy łaskawie administracja może przestać wymyślać własne zasady już mam 2 raz sytuację w której ten admin banuje za to a tam ten nie. pytałem się kiedyś admina Gerard,czy można zabić kogoś za ewidentne patrzenie na Łapkę ten bez wahania powiedział Tak jeśli widać to gołym okiem a dzień późnień dostaje 3 slaye za rdm, bo według innego admina to nie powód do zabicia. Czy możecie powiedzieć, po co wam ten regulamin w Forum/Motd, jak i tak wy wymyślcie coś, co według was w tym momencie jest zakazane? Już mnie to denerwuje, po co czytać, jak i tak dostaniesz za to bana. A jak macie problem z regulaminem polecam jednego dnia zebrać się na discord, aby omówić aktualne zasady z "regulaminu", bo taka administracja to o dupę potłuc. Każdy wie swoje.(może być text złączony błąd formatu)

//Edit: Czerwony tylko dla administracji :) ·Alucard

//Edit: To ja użyłem czerwonego, żeby ocenzurować brzydką kurkę wodną xD - Szejdi

Edytowane przez Szjdss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do sytuacji z gepardem, to ewidentnie rozpisałem mu sytuacje o łapce i napisał mi, że nie miałeś prawa mnie zabić.

To że chodziłem sobie w miejscu pułapki traitora, nie oznacza że nim jestem - sam gepard mi to przyznał, wprowadziłeś go w błąd swoją wypowiedzią sugerując że stałem i się na nią patrzyłem jakiś czas, otóż nie ja chodziłem w okół niej i tak sobie chodziłem.

BTW jeżeli prop fly wlatujesz do T Roomu, to coś tutaj chyba jest nie tak nie sądzisz?

BTW w regulaminie jest jasno, że rzeczy niezawarte w regulaminie ocenia admin sam od siebie, szukasz dziury w całym bo chciałeś sobie ułatwić gierkę a dostałeś słusznego bana ; D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ojejunciu...powiem ci tak Jim, ja wtedy grałem i jak Szejdi to napisał, to Szisz i ktoś tam jeszcze gadali o tym przez minutke/dwie na czacie głosowym, więc nawet jeśli nie zobaczyles "tekstu wśród spamu" to raczej uslyszales jak Szisz o tym gada. (co prawda pewien nie jestem czy to on mówił, tam wszyscy mają strasznie podobne głosy, ale w 90% jestem pewien ze tak. Jak coś to Szisz mnie zbeszci keppo) I odnośnie tego "wymyślania zasad", administracja ma do tego prawo jak Mateło napisał, dokładnie punkt czwarty regulaminu administracji. 

Miłego dnia życzę osobie czytającej threada. ^^

Edytowane przez Szysz
zjadłem słowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, nie powinien wchodzić tutaj, ale masz napisane jak byk w regulaminie w 8 punkcie "Zabronione jest korzystanie z błędów map. "
Jeszcze masz na dodatek w regulaminie administratora w 4 punkcie "Administrator może ustalić dodatkowe zasady, nieujęte w regulaminie", gdzie napisał o tym wyżej @Matelooooo
Nie jest to problem jego, że nie filtrujesz na czacie wiadomości. Masz dwa punkty, które już negują twoją skargę. Zapewne osoba z administracji nie dała ci bana na wzgląd tego, że pewnie machnął ręka i miał dobry dzień. Brak odpowiedzi od administracji nie oznacza tego, że możesz coś robić, tylko nie zauważyli twojej wiadomości po prostu.

Naucz się interpretować regulamin poprawnie i pomyśl wtedy czy twoja skarga jest uzasadniona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z tego, co czytałem  addona według twórcy mapy jest już skończona. Naprawdę myślicie, że nie dostałby informacji od innych na temat "Bugowania" t rooma. Chyba większość ludzi na tym świecie naprawia błędy, które mają wielki wpływ na ich dzieła! Jakoś autor potrafił zabezpieczyć inne części mapy bez problemu, ale akurat zapomniał o moście który projektował bardzo ciekawe.

Edytowane przez Jem Paper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

na wstępie powiem, że z Jimem zrobiłem sobie dłuższą pogawędkę jeszcze przed podaniem, tłumacząc mu wszystko, ale najwyraźniej muszę zrobić to jeszcze raz.

W połowie czwartej rundy, kiedy byłem w okienku sprawdzania reportów usłyszałem w tle coś, o wchodzeniu do T-rooma używając propów. Natychmiast zamknąłem okienko i napisałem, że jak kogoś tam zobaczę, to będę banował z miejsca, po czym wróciłem do przerwanej przeze mnie czynności. Owszem, mogłem napisać to używając chociażby @@, albo @@@, ale to, że napisałem to jako zwykłą wiadomość nie zwalnia Cię z przestrzegania tego. Było to proste ostrzeżenie, którego tak właściwie nie musiałem dawać, bo w regulaminie serwera jest wyraźnie napisane, że zakazane jest korzystanie z błędów mapy, a jak dobrze każdy wie - ignorantia iuris nocet.

Ale ad rem, piąta runda, ja wciąż coś po reportach szperam, jednocześnie odpisując Konwoyowi, dlaczego nie może sobie posłuchać w basscanonie "Deszczy niespokojnych". W pewnym momencie, zobaczyłem, że mój kolega zdrajca, Szisz, który kampił w T-roomie zginął. Pytam go, jak to się stało, w odpowiedzi dowiedziałem się, że wszedłeś do T-rooma podsadzając się, co zostało wyraźnie przeze mnie zakazane rundę wcześniej. W tym momencie dostałeś bana za bugowanie mapy. 

Napiszę to teraz jasno i wyraźnie: wchodzenie w miejsca, gdzie gracz dostaje znaczną przewagę nad swoim przeciwnikiem ze względu na niedopracowanie mapy, takie jak wychodzenie i patrzenie przez tekstury, wchodzenie do T-rooma jako innocent w sposób inny, niż w zamyśle miał autor mapy oraz nadużywanie komendy !stuck jest rozumiane jako bugowanie mapy oraz jest surowo zabronione.

Weźmy na tapet nieszczęsne ttt_town_b1. Jaki sens ma istnienie T-roomu, do którego może łatwo wejść innocent? Nie po to autor mapy dał magiczne łapki zdrajcom, które go otwierają, żeby mógł tam sobie jak gdyby nigdy nic wejść innocent swoim wejściem. Jest to po prostu zbugowanie mapy i wykorzystanie niedopatrzenia autora na swoją korzyść, aby otrzymać przewagę nad zdrajcami. Jeśli wciąż myślisz, że gdyby nie było by to zamierzone, to autor naprawiłby to, to powiedz, czemu autor stalingradu, albo terminala, albo jakiejkolwiek innej mapy, którą można zbugować jeszcze jej nie naprawił.

Na sam koniec, chciałbym dodać, że chciałem Ci dać unbana, jakbyś okazał chociaż trochę skruchy i powiedział głupie "przepraszam", ale cóż, widzę, że nawet nie muszę Ci go dawać, bo sam napisałeś, że już nie wbijesz na ten serwer, przy okazji mówiąc bardzo brzydko o mnie i moich kolegach z administracji. Gdybym rzeczywiście miałbym Cię w tych czterech literach, to nie marnowałbym na odpisywanie Tobie mojej ulubionej mapy.

Skargę zostawiam do osądu komuś wyżej, a teraz wszystkich cieplutko pozdrawiam,

Szejdi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 Co do t-room'a na tej mapie to mam mieszane uczucia, z jednej strony to jest t room, a z drugiej autor nie blokowal drogi z pomostu... moim zdaniem autor pomyslał tak, że zdrajcy będą w t-roomie ukrywać przedmioty potrzebne do alternatywnego ukończenia rundy (pociąg/metro) i tym sposobem chial zapobiec tego. (Co do zamysłow autora nie jesteśmy pewni czego oczekiwał) 

2  Co do dawania banów za wykorzystywania tego to też nwm, tyle czasu ludzie tam wchodzili, że stało się to normalnościa.

3 Co do zachowania Jim'a to jestem bardzo zawiedzony... zamiast pisać odwołanie od bana to wolisz pisać skargę... gdybyś napisał odwołanie to pewnie byś je dostał... a tak to wisz... trochę słabo.

4 Co do skargi.... nie widzę żadnego sensu ukarania szejdiego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry,

Brak odpowiedzi oskarżającego wskazuje, że sprawa została rozwiązana- zamykam

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.