Skocz do zawartości
Timon

Wstrzymanie Serwera(?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak możecie się już domyślić z nazwy tego tematu, będzie on ciężki dla nas wszystkich

Czyli Remzo nie kłamał mówiąc iż serwer zostanie zamknięty?

Tak - Remzo nie kłamał, albowiem nadszedł koniec naszego serwera.
Dlaczego skreśliłem słowo Koniec? Ponieważ nie całkiem o to chodzi...

Co? To w końcu jest koniec serwera czy nie? O co wam chodzi?

Zacznijmy od tego że nie planujemy stałego wyłączenia Placu a raczej, można by rzec, "hibernacje", do czasu aż nie stanie się coś co polepszyłoby jego obecnie słaby stan

Słaby stan? Przecież na serwerze cały czas gra mnóstwo ludzi!

To prawda, na serwerze cały czas gra mnóstwo ludzi, mimo to obecnie na serwerze jest sytuacja która w naszym mniemaniu jest nieodpowiednia...

Założeniem naszego placyku od zawsze było utrzymywać możliwie jak najwyższy poziom serwera - na ten poziom serwera, jak możecie się pewnie domyślić, składa się mnóstwo czynników, od np. takich jak: zarządzanie nim (Administracja), przez zapewnienie iż rozgrywka jest jak najczystsza i najbardziej fair dla odbiorców (niedodawanie na serwer bezsensownych wspomagaczy skoków, VIPów itd.) aż po zwykłą, najczystszą, klasyczną rozmowę międzyludzką, która tworzyła wspaniałą atmosferę tego serwera. 

Zdajemy sobie sprawę z tego iż ostatnio, poziom tego wszystkiego mocno kuleje

Ale o co konkretnie chodzi, co jest teraz nie tak?

- Brak aktywnej Administracji
Grupa administracyjna obecnie składa się w większości z ludzi którzy na serwerze są od bardzo dawna, brzmi jak plus prawda? I jest plusem ale niestety - jesteśmy już za "starzy".

Dzięki temu że jesteśmy na serwerze od dawna mamy dużo doświadczenia, ale niestety bieg czasu jest nieubłagany i goni nas też życie, które z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, bije nas po głowie i wymaga od nas poświęcenia coraz większej ilości czasu - a ponieważ ten jest bardzo ograniczony - nie możemy go poświęcać serwerowi

Do administracji niestety nie chce przybyć nikt ze świeżej krwi która ma czas na to, aby go pilnować 

Tak, mamy brzeczego i profeske którzy dają z siebie wszystko ale... jest to niestety, nadal, za mało aby zarządzanie było na takim poziomie jakim według nas powinno...

- Problemy Techniczne Serwera, na które nie mamy wpływu

Obecne problemy z wyrzucaniem z gry w momencie zmiany mapy, ściny/lagi które randomowo pojawiają się na serwerze, banowanie serwera za pluginy itd.
To wszystko wpływa na to że na serwerze nie gra się tak miło jak powinno, ponieważ bez powodu możemy zostać wyrzuceni z gry

- Problemy Techniczne samej Gry, na które nie mamy wpływu
Znikanie kolizji ramp/ścian etc., brak możliwości sliderace-ów, uciekanie kamery podczas slide-owania/latania i wiele więcej, niezrozumiały kretyński bhop który co chwile zacina graczy oraz wiele, wiele więcej
To oczywiście nie są bolączki nasze tylko wszystkich serwerów MG/4FUN na CS:GO, niestety ale jak na serwer który przyszedł z gry starszej o dekadę, gdzie dużej większości tych problemów nie było, jest to dla nas bardzo mocny strzał w kolano gdy widzimy że nasi gracze trudzą się na mapach, które kiedyś robili z przysłowiowym palcem w d.

To wszystko jak i wiele więcej, (jak chociażby fakt iż serwer ma teraz dużo wzlotów i upadków jeżeli chodzi o ilość graczy), daje nam do odczucia coraz głębiej i dosadniej iż mimo tego, że serwer nie jest całkiem opustoszały, to nie jest to poziom jaki chcielibyśmy aby nasz serwer trzymał i przedstawiał...

I nie chodzi tu tylko o przedstawianie usilnie z naszej strony jakiejś "renomy" czy "poziomu" którą mogłaby się pochwalić strefa... Chodzi o zapewnienie wam i nam, GRACZOM PLACU ZABAW, iż rozrywka na serwerze ma zapewniony jakiś konkretny, solidny poziom... A to (według naszej opinii) obecnie się nie dzieje

To jest naszym powodem, planowanej obecnie - hibernacji.

A czemu właściwie nazywacie to hibernacją?

Zbyt bardzo kochamy* Plac aby stwierdzić po prostu, nieczule, że uśpimy go i pójdzie on w niepamięć. Chcielibyśmy serwer wstrzymać do momentu aż nie stanie się coś, co dałoby nam znak iż serwer warto reaktywować. Coś, cokolwiek, co mogło by dać nadzieje aby poprawić, ten wspomniany już wcześniej "poziom"

Coś takiego jak Patch lub ich seria które dla przykładu: ustabilniłby grę, naprawiły kamery gracza, bhop itd.
Coś takiego jak wyjście nowej odsłony CS, która nie miałaby kompletnie gdzieś serwerów 4FUN takich jak nasz - i nie podstawiałaby im na każdym kroku nogę.
Lub chociażby uzyskanie przez kogoś lub paru z głównych administratorów serwera takiej ilości czasu, aby mogli się oni zajmować na spokojnie serwerem i dbać ciągle oraz czynnie o jego porządek

Oczywiście są to przykłady które najprawdopodobniej nie ujrzą światła dziennego, ale my nie boimy się marzyć

*Kochacie Plac?

Chciałem napisać taką dodatkową sekcję aby wytłumaczyć, tym którzy będą mieli szanse czytać ten temat od góry do końca (niezależnie od tego czy kiedykolwiek grali oni na naszym serwerze), czym tak naprawdę dla nas jest Plac...

I temat jest bardzo skomplikowany, gdyż przy tak długim nakładzie czasu, emocji, pieniędzy, łez, złości ale przede wszystkim, śmiechu oraz uczucia pojednania jakie można było nieraz odczuć na tym serwerze, stał się on dla wielu, czymś DUŻO, DUŻO większym niż zwykłym miejscem do grania w głupią grę.

Ten serwer mi osobiście pomógł przetrwać jeden z gorszych czasów w moim życiu, etap z którym bez niego, nie miałbym kompletnie żadnych szans - ten serwer był moją ostoją emocjonalną, odyseją, która przez krótką chwilę pozwalała zapomnieć o złościach losu, i żyć dalej.

Jestem stuprocentowo pewny, że nie tylko ja wiąże z nim jakąś historię oraz więź emocjonalną... Dlatego jeżeli zapytacie mnie:

Czy plac "Umrze"?

Odpowiem wam (jakkolwiek dziwnie lub "żałośnie" by to nie brzmiało):
Plac już nigdy nie umrze - Historie jakie przyszło dzielić tu grupie wielu nieznajomych sobie ludzi, więzi jakie dzięki niemu zostały stworzone i zniszczone, doświadczenie, dowolnej formy wiedza oraz przede wszystkim UCZUCIA jakimi przyszło nam się tu dzielić - to na zawsze zostanie w nas, Graczach serwera Placu Zabaw, utrzymując przy tym przy życiu cząstkę życia, samego serwera.

I chcę żebyście o tym zawsze pamiętali - niezależnie od wszystkiego

I co teraz?

Serwer będzie żył swoim zwykłym życiem, bez żadnych zmian w jego obecnym działaniu, aż do dnia 10/11.01.2019 (10/11 Stycznia, 2019 Roku)
Jest to dzień już 9-tych urodzin naszego serwera, i w ten także dzień najprawdopodobniej serwer zostanie zahibernowany

Chwila, czy ty użyłeś słowa "Najprawdopodobniej"? Czy to znaczy że jest jeszcze szansa?!

Tak, jest jeszcze szansa że Plac nie zostanie wyłączony, tak naprawdę cały czas walczymy ze swoimi myślami. Tak jak napisałem wcześniej - jesteśmy mocno związani z tym serwerem i emocje cały czas prowadzą w nas wojnę z logiką, kwestionując czy jest to dobry pomysł

Być może przez ten krótki czas, stanie się coś na serwerze co udowodni, że hibernowanie go jest pomyłką, nie wiemy...

Nie chcemy być ślepi na to co będzie miało miejsce w przeciągu następnych ~2 miesięcy, stąd słowo "Najprawdopodobniej" - chcemy postąpić słusznie

To wszystko, mam nadzieję że nie przerazicie się ilością treści i doczytacie wszystko do końca aby pojąć całkowitą głębie tematu

❤️ Pamiętajcie że niezależnie co będzie miało miejsce - Placyk zawsze będzie z wami ❤️

Edytowane przez Timon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można usunąć jeden problem mianowicie "administracja" gdyby wiek preferowany był 14 z miła chęcią mogło by dołączyć przynajmniej 5 osób

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z wielkim bólem przyjąłem to iż plac zostanie wyłączony, a teraz Timon przywróciłeś mi nadzieję 👏❤️ #AvePlac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

*strzela korek od szampana*

Plac zabaw, stary dobry kumplu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam nieodparte wrażenie, że niektórzy wypowiadający się w tym temacie przeczytali jedynie tytuł tematu i na jego bazie formują wypowiedzi. Wypowiedzi.... Heh... Kilka słów i link do materiału na youtube. W skrócie, rozważamy wyłączenie serwera, a powód dla którego to robimy jest opisany w pierwszym poście.

Pozdrawiam

Remzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co my teraz zrobimy bez Placu? 😢 

Gdzie będziemy spędzać weekendowe wieczory? 

Gdzie będziemy się tak świetnie bawić, jak na Placu Zabaw? 

Co z naszymi konkursami i ziemniakami, o który wszyscy tak walczą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Odpieram wrażenie, tym że przeczytałem cały powyższy tekst i mam co do niego wątpliwości. Nie widzę sensu w hibernacji serwera skoro serwery społecznościowe, są i będą zaniedbywane przez twórców CS:GO na poczet gry zawodowej (competitive) ze względu na duży zysk z eventów. Valve ignoruje CS'a od dłuższego czasu i nie wprowadza żadnych sensownych zmian. Wydaję mi się że wasze oczekiwania na powrót starych opcji(???) są złudne. Jak już chcecie to możecie równie dobrze zamknąć na zawsze serwer, lecz nie widzę w tym żadnego sensu bo nie czerpiecie z niego żadnych korzyści (w sensie materialnych z VIPA czy innych dodatków), a skoro ich nie czerpiecie od poczatku serwera to co za problem go zostawic w spokoju. Wydaje mi sie raczej ze serwer hibernowac się powinno w momencie, gdy nie ma na nim graczy. Co prawda ilosc graczy na serwerze nie jest zadowalająca, ale wciaz tworzy to jakies community o jakim wspomnial Timon wyżej. Nie potrafię zrozumieć dlaczego wypisując te wszystkie rzeczy w podpunkcie

W dniu 20.11.2018 o 22:46, Timon napisał:

*Kochacie Plac?

i

Czy plac "Umrze"?

chcecie hibernować serwer? Dlaczego, któraś z osób aktualnie grająca na serwerze nie będzie mogła powiedzieć tego samego, bo serwer po prostu zniknie?  Rozumiem, że rozgrywka nie jest na najwyższym poziomie poprzez błędy (np: wyrzucanie podczas zmiany mapy czy gorszy bhop), ale są to sprawy, które zauważyłem, że da się zlekceważyć.

Dochodząc do sedna materii chciałbym, abyście zrozumieli, że to gracze powinni opuścić serwer, a nie serwer graczy.

Domyślam się również, że jest to ostateczna decyzja administracji, ale chciałbym, żeby to co wyżej napisałem odnosiło się do tego zdania:

Być może przez ten krótki czas, stanie się coś na serwerze co udowodni, że hibernowanie go jest pomyłką, nie wiemy...

i udowodniło, iż hibernacja serwera jest czynnością bezsensowną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytając ten post o hibernacji serwera dochodzę do wniosku, że nie bierzecie pod uwagę tego, że wyłączając "tymczasowo" plac stracicie casualowych graczy, którzy nie wrócą od tak, bo odpalicie plac z powrotem. Większość graczy nie używa forum ani nie interesuję się aż tak bardzo życiem serwera, więc po wyłączeniu serwera znajdą sobie inny serwer i nie wrócą na potencjalny powrót placu. Tą całą hibernacją niszczycie tylko to co na sile pokazujecie jak jest dla was bardzo ważne. Powodów dalej sensownych nie widzę, które byłyby podstawą zamknięcia wciąż uczęszczanego przez graczy serwera, ba nawet widzę takie, które utwierdzają mnie w tym że serwer dalej powinien stać. np duże problemy techniczne i wiecznie opustoszałe serwery placowej "konkurencji". Teraz odniosę się trochę do tych problemów przez, które miejsce w którym spędziłem setki godzin i poznałem wspaniałych ludzi ma po prostu zniknąć.

- Brak aktywnej Administracji.  Wystarczy zachęcić graczy do składania podań i z pewnością znajdzie się kilka osób nadających się na stanowisko administratora. Dziś już złożył podanie gracz, który nadaję się na admina, jeszcze kilku takich i problem zniknie.

- Problemy Techniczne Serwera, na które nie mamy wpływu. To dosyć obszerny problem, ale z wywalaniem gry podczas zmiany mapy borykają się chyba wszystkie problemy społeczności, można informować graczy na bieżąco, że wystarczy wpisać disconnect podczas zmiany mapy i wejść ponownie na serwer, by uniknąć wywalania gry. 

banowanie serwera za pluginy itd.- widziałem takie zautomatyzowane pluginy, które same o określonej godzinie zmieniały token, nie wiem czy takowy jest na placu, ale serwer za plugin ze skinami wywala już od dawna i nie wiem dlaczego po tak długim okresie czasu nagle miałoby to być jedną z podstaw do zamknięcia placu.

- Problemy Techniczne samej Gry, na które nie mamy wpływu. Niektórych z tych problemów można się w banalny sposób pozbyć np tych ze slideracem. Wystarczy dać na serwer działające tryby, a nie z sentymentu do CSS pchać na siłę źle przeportowane mapy, które nie działają w CSGO bo to inna gra. Jest masa innych trybów oraz map, które można dodać na serwer. Z trybów rozważyłbym HNS, Prop Hunt, może ten battle royal, który kiedyś już wam proponowałem serio fajna sprawa, bo wystarczy dodać mapy z warsztatu i nie potrzeba żadnych innych pluginów. Pewnie sensownych trybów do dodania znalazłoby się więcej.

Plac upada nie przez jakieś problemy natury technicznej, tylko przez brak chęci do zrobienia czegoś, by było lepiej. Nie odbierajcie tego droga administracjo jako jakiś atak, bo sam doskonale rozumiem, że plac wiecznie trwać nie będzie. Rozumiem też podejście Remzo, który kiedyś bardziej starał się, by serwer dobrze prosperował, gdyż sam na nim grał, a teraz po tych wszystkich latach, gdy granie na placu nie sprawia mu przyjemności, to nie ma sensu, by tracił swój prywatny czas, na to, by zapewnić możliwość gry dla innych.

Tak czy siak, skoro maszyna jest darmowa i na placu wciąż grają ludzie proponowałbym w imieniu jego graczy, by plac umarł śmiercią naturalną i byście nie zabijali tego co tak bardzo kochacie. :)

Pozdrawiam administrację i moderację, która jako jedyna będzie w stanie przeczytać mój piękny post :P.

Nemezis Remzo.

// Post napisany przez multikonto  @Heroes Otrzymuje oczywiście bana za ten czyn, jednak treść ta jest na tyle merytoryczna, że postanawiam ją warunkowo zaakceptować ~Remzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, biorąc pod uwagę fakt iż zbliża się dzień ostatecznej decyzji wypadałoby abym przekazał naszą finalną decyzję co do dalszych losów serwera

Finalna decyzja brzmi: Serwer zostaje!

Chciałbym wam bardzo podziękować, ludziom z tego tematu tutaj na forum którzy zrozumieli czego on dotyczy i przekazali swoją opinię, inicjatywie na podaniach adminowskich którą zainicjowaliście, wam wszystkim graczom naszego serwera którzy z nami jesteście.

Dziękujemy wam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.