Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

ostatnio w przypływie wolnego czasu wynikającego z okresu świąteczno-noworocznego powróciłem na stare śmieci, aby pograć trochę na TTT. Serwer wspominałem wspaniale. Steam wyliczył mi, że przez ostatnie 2 tygodnie zagrałem siedem godzin w garry's moda i jeśli można, pragnę położyć nacisk na pewne sprawy, które mnie spotkały podczas rozgrywki, i na tyle mocno mi zaburzyły rozgrywkę, że postanowiłem napisać ten post.

Zacznę od sprawy kluczowej dla mnie i zapewne dla inny graczy, czyli aktywność administracji. Grając na TTT rzadkością (przynajmniej w moim wypadku) było ujrzeć osoby z uprawnieniami co najmniej operatorskimi. Nie mam na celu tutaj wyciągnięcie żadnych poważniejszych konsekwencji, ale w dalszej części mojego wywodu zrozumiecie, dlaczego jest to aż tak kujące.

Serwer jest pozbawiony jakiejkolwiek kontroli nad zachowaniem graczy. Normą w obecnych czasach jest to, że czas głosowy jest "zapychany" przez osoby bez mutacji, lub/i wyraźnie przeszkadzających w rozgrywce na (powiedzmy umownie) "normalnym poziomie". Co gorsza, nawet gdy obecny jest członek moderacji, człowiek musi wyraźnie nagiąć przepisy, aby został uciszony, pomimo skarg graczy.

Brak znajomości trybu gry. Tutaj teoretycznie nie powinienem mieć żadnych pretensji co do tego, bo nie każdy musi byś profesjonalistą, ale na porządku dziennym jest RDMowanie. Tak, w dzisiejszych czasach można zginąć dosłownie za wszystko. Nawet będąc provenem, który zabił na oczach detektywa traitora, można zginąć z rąk innocentów, lub, co mnie do tej pory szokuje, od detektywa, bo "zabiłeś traitora, bez powodu". Gracze mają problem dziś zrozumieć to, że wybitnie nienaturalne zachowanie, oraz całkowite wyjebanie widać na kilometr. Czasami nawet nie pojmują mojego toku rozumowania, gdy uprzedzam kogoś, aby czegoś nie robił, bo go zabije. Nie wiem, czy to jest trolling, czy debilizm, ale to i to funkcjonuje na szeroką skalę.

System wartości graczy jest dla mnie niezrozumiały. Na prawdę, wystarczy powiedzieć na czacie głosowym "kos X" i cały serwer wierzy Ci bezgranicznie i strzela jak do nazisty. Za to z drugiej strony, jak "kosujesz traitora", to reakcja jest znikoma. Często oglądałem obrazek jak osoba wbiegała w tłum ludzi, zabijała osobę, sprawdzała ciało i odbiegała w podskokach. ZERO przypału.

Podsumowując, jestem rozczarowany poziomem serwera. Jest mi bardzo smutno, że kilka lat temu tworzyłem ten serwer, a teraz jest w takim stanie. Spodziewałem się zupełnie czego innego. Proszę nie traktujcie tego jako skargi, albo jakiegoś szukania winnych. Napisałem to w formie listu otwartego, aby uświadomić co niektórych, że swoim dziecięcym/debilnym zachowaniem niszczą gre innym, i żeby zaczęli używać mózgu, bo w TTT trzeba mieć zawsze głowę na karku ;)

Spoiler

Debilizm to nazwa choroby, polegającej na zachowywaniu się przez dorosłych ludzi jak dzieci, jednocześnie nie zdając sobie z tego sprawy. Nikogo nie obrażam ;)

Pozdrawiam,

KakaŁkooooooooooooooooooooooooooooooo

P.S. Jeśli mogę dodać, to powiem, że od strony technicznej jest niesamowicie. Wielki szacun dla Wacha, czy kto teraz sprawuję nad tym piecze.

Edytowane przez KakaŁkooooooo
Zmiana tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

to wtedy nie ma debilizmu bo mniej wiecej doroslych osob raczej nie doswiadczysz

nie poprawiaj

Edytowane przez Zuris
rolady dwie macie robic co chce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóz problem z ludźmi bez mutacji lub takimi, którzy zagłuszają rozgrywkę jest codziennością niestety, dlatego też im więcej porządkowych tym w teorii lepiej, prawda? [Gorzej jak Ci porządkowi po otrzymaniu kolorka wcale nie korzystają z tego trybu]. Wiem osoby z administracji nie mają wpływu na to w jakich godzinach grają, ale zdarza się, że przez kilka godzin nie ma nikogo po czym przez kolejnych parę jest 4-5. Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem byłoby zwiększyć liczbę do takiej, w której te sytuacje będą na tyle rzadkie,że praktycznie znikną. A inteligencja na serwerze jest czynnikiem losowy to już naprawdę zależy na kogo natrafisz. Są momenty w których naprawdę poziom jest wysoki oraz takie, w których 3/4 osób nie ogarnia funkcji detektywa czy też samej gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, KakaŁkooooooo napisał:

Grając na TTT rzadkością (przynajmniej w moim wypadku) było ujrzeć osoby z uprawnieniami co najmniej operatorskimi.

Kategoria Administracja i ekipa gmoda - naliczyłem 13(?) osób z uprawnieniami na ttt, choć czy nadal je mają to trudno powiedzieć bo komuś nie chce się tego zmieniać. Ile ma na serwerze to też trudno powiedzieć.

Normą w obecnych czasach jest to, że czas głosowy jest "zapychany" przez osoby bez mutacji, lub/i wyraźnie przeszkadzających w rozgrywce na

Polecam słuchać muzyczki. Wraz z wrzaskami nawet przejdzie granie.

Brak znajomości trybu gry.

Grając na TTT rzadkością (przynajmniej w moim wypadku) było ujrzeć osoby z uprawnieniami co najmniej operatorskimi.

Serwer jest pozbawiony jakiejkolwiek kontroli nad zachowaniem graczy.

Chcesz się wytłumaczyć, dlaczego zabiłeś typa? Szkoda że nie używasz mikrofonu, bo masz 1 sekundę. Zabiłeś T czy ino - co tam kos. Parę razy już tak umarłem, pomimo chęci wytłumaczenia pisemnie - oczywiście od nowych graczy.  No i reporta se można wsadzić, zanim ktoś nie wejdzie z A.( slay z mapy x na mapie y dużo nie da) . Admini wchodzą grupowo, jak płeć piękna do łazienki. 

System wartości graczy jest dla mnie niezrozumiały. Na prawdę, wystarczy powiedzieć na czacie głosowym "kos X" i cały serwer wierzy Ci bezgranicznie i strzela jak do nazisty.

Tu zasada pierwszeństwa kosów ( co jest śmieszne), albo obserwacji. Jakoś ja się nie stosuje do tego systemu, bo leży mi kto jest kim.

od strony technicznej jest niesamowicie.

A w motd nadal jest rozpiska wywalonych broni w tshopie, których od dawna nie ma. + parę innych, ale to nie na tę okazję.

Edytowane przez Sadysta
tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, KakaŁkooooooo napisał:

Zacznę od sprawy kluczowej dla mnie i zapewne dla inny graczy, czyli aktywność administracji. Grając na TTT rzadkością (przynajmniej w moim wypadku) było ujrzeć osoby z uprawnieniami co najmniej operatorskimi. Nie mam na celu tutaj wyciągnięcie żadnych poważniejszych konsekwencji, ale w dalszej części mojego wywodu zrozumiecie, dlaczego jest to aż tak kujące.

Każdy administrator/operator wykonuje swoją prace pro bono, większość tych osób studiuje/pracuje/chodzi do szkoły i czasami ciężko jest pogodzić te sprawy z przyjemnością czyt. graniem. W przeciągu 7h zauważyłeś jak bardzo nie ma administracji? Ja w dzień w dzień widzę jak Puta siedzi po 2/3h na serwerku, resztę administracji którą mam w znajomych równie często spotykam na gmodzie, nie każdemu da się dogodzić i być 24/7 na serwerku. 

Serwer jest pozbawiony jakiejkolwiek kontroli nad zachowaniem graczy. Normą w obecnych czasach jest to, że czas głosowy jest "zapychany" przez osoby bez mutacji, lub/i wyraźnie przeszkadzających w rozgrywce na (powiedzmy umownie) "normalnym poziomie". Co gorsza, nawet gdy obecny jest członek moderacji, człowiek musi wyraźnie nagiąć przepisy, aby został uciszony, pomimo skarg graczy

Dobrze, że napisałeś "Normą w obecnych czasach...", no właśnie jest to norma, czego się spodziewasz, że każda osoba bez mutacji będzie gagowana? To nie czasy w której średnia serwera wynosiła +16, a czasy gdy na gmodzie średnia graczy to właśnie ten przedział bez mutacji 11-13 lat. Mówisz o czasach przed wielkim boom na gmoda, gdzie jutuberki nie zaśmieciły naszej społeczności. Dlatego głupim byłoby gagowanie większości serwera.

Podsumowując, jestem rozczarowany poziomem serwera. Jest mi bardzo smutno, że kilka lat temu tworzyłem ten serwer, a teraz jest w takim stanie. Spodziewałem się zupełnie czego innego. Proszę nie traktujcie tego jako skargi, albo jakiegoś szukania winnych. Napisałem to w formie listu otwartego, aby uświadomić co niektórych, że swoim dziecięcym/debilnym zachowaniem niszczą gre innym, i żeby zaczęli używać mózgu, bo w TTT trzeba mieć zawsze głowę na karku ;)

Jak ja nie lubię jak ktoś gada "kiedyś to było, a bo kiedyś to było, wtedy to się dało grać tera już się nie da". Poziom serwera już dawno spadł i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, bo tego się nie zmieni, najlepsze czasy TTT już nie wrócą, bo gracze odeszli od tego trybu. 

Do tego co zaznaczyłem na zielono <- Do kogo to piszesz? Po co jest ten cały list otwarty? To jakbyś poszedł do przedszkola, dzieci obrzuciły Cię gównem, a Ty idziesz się poskarżyć w liceum, że w przedszkolu to jest patola... Serio, nie mam pojęcia do kogo chcesz kierować ten list, skoro na forum jest tylko administracja i ogarnięci gracze, osoby do których chciałeś kierować te słowa nigdy tutaj nie tutaj nie zawitały, albo przyszły napisać odwołanie i odstawiły forum na bok. Powinieneś takie rzeczy mówić na serwerze, a nie na forum, bo tutaj te słowa nic nie zmienią. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, DragonFly napisał:

W przeciągu 7h

Tyle wyświetlił mi steam z zakładce w przeciągu dwóch tygodni. To nie była sesja siedmiogodzinna, tylko wizyty po 2-3h. Wspominasz również, że administracja to wolontariat. Komu jak komu, ale mnie nie musisz tego tłumaczyć. Jednak dziwi mnie...

większość tych osób studiuje/pracuje/chodzi do szkoły

...godziny wieczorne / późno wieczorne w okresie świąteczno-noworocznym w naszym państwie są chyba wolne od tych obowiązków. Mogę się mylić, no chyba, że ktoś ma na ósmą do szkoły w weekend.

no właśnie jest to norma, czego się spodziewasz

od dziś Twój sąsiad zacznie Ci srać na wycieraczkę dzień w dzień. To też będzie normą. Tylko dla kogo? 

każda osoba bez mutacji będzie gagowana?

Nie. To nie jest wytrawny bankiet, tylko serwer. Z tego co pamiętam jest w regulaminie wzmianka, że wymienione przeze mnie zachowanie jest karane. Ale nie musimy się zachowywać jak klawisz na Białołęce, tylko jak starszy kolega. Jeśli ktoś "drze papulca" na okrągło nie posiadając mutacji i pomimo ostrzeżeń administracji i innych graczy nadal powiela swoje zachowanie, nie sądzę, że nie ukarałbyś takiej osoby. Tu nie chodzi o wiek. Wręcz jestem zadowolony, że tak młode osoby interesują się tak ciekawym trybem gry i to na naszym serwerze. To, czy ich zainteresowanie płynie od youtuberów to naprawdę sprawa drugorzędna. Chodzi o to, że moim zdaniem powinniśmy wpuszczając tak młode osoby na serwer starać się "wychować" ich, aby uczestniczyli w rozgrywce z innymi na jakimś poziomie, a nie my powinniśmy się zachowywać jak w przedszkolu (co, jak dobrze zrozumiałem uważasz za normę). Sam zaczynałem przygodę ze StrefąGier gdy jeszcze byłem przed mutacją. 6-7 lat temu już potrafiłem pomimo młodego wieku korzystać z mikrofonu. Serwer tworzą gracze na nim grający, a nie administracja. Kto wie, może oni za 2-3 lata będą adminami. No i powiedz, na kim mają się wzorować? Na nowej normie zachowania, czy na tej normie ogólnej?

Do kogo to piszesz?

Jeśli przeczytała to ze zrozumieniem choć jedna osoba i wzięła sobie coś do serca, to już jestem bardzo zadowolony :)

na forum jest tylko administracja i ogarnięci gracze

To już nie jest raczej mój problem, tylko Wasz, jako administracji, że gracze się nie interesują tak ważną częścią serwera. 

Kappa, dziękuję Ci bardzo za przeczytanie mojego postu oraz odpowiedź. Jednak jeśli jako administrator uważasz, że serwer ma się dobrze i jedyne czym powinno się interesować to tym, aby "nie było lagów" to bardzo mnie rozczarowałeś.

Pozdrawiam,

KakaŁkoooooooooooooooooooo

Edytowane przez KakaŁkooooooo
interpunkcja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi