Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1. Nick, na który została nałożona kara:  PoProstu
2. Steam ID:  STEAM_0:1:175100226
3. Link do bana na Sourcebans: http://sourcebans.strefagier.com.pl/index.php?p=banlist&advSearch=STEAM_0:1:175100226&advType=steamid&Submit
4. Opis sytuacji: Grając na serwerze Breach [#2], jako naukowiec przemierzałem ośrodek, pod czas gdy zobaczyłem klasę D. (Z tego powodu że byłem nowy na serwerze, przeczytałem połowę regulaminu i poszedłem grać bo runda się rozpoczęła, drugą część tej cudownej lektury chciałem zostawić gdy zginę i będę musiał czekać.) Zastrzeliłem go, Nie miał broni, uciekał. po dosłownie sekundzie admin po cichu mnie ze-slayował, po czym za jedno zabójstwo, dla nowego gracza dał bana na 3 dni.
5. Coś od siebie:

Rozumiem, kara w tej sytuacji się należała. Nie zapoznałem się z regulaminem a do jego przeczytania spamowe automatyczne wiadomości namawiały. 3 dni za jedno zabójstwo, mimo faktu posiadania niewielkiego czasu na serwerze, to chyba przesada, mimo faktu nie zapoznania się z regulaminem. I co najważniejsze nie mogłem tego nawet wytłumaczyć ani słowa powiedzieć, ponieważ działo się to w mgnieniu oka.

Edytowane przez Łebski
poprawka tytułu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ja bana nałożyłem więc w skrócie wyjaśnię za co on jest dokładnie.

Byłeś naukowcem i w regulaminie jest wyraźnie napisane że "Celem Naukowców jest przeżycie i ucieczka. " A nie strzelanie do bezbronnej klasy D.
Po 2 ja widziałem tą całą sytuacje i słyszałem jak do ciebie krzyczeli "Nie strzelaj za to jest ban" ale postanowiłeś to olać i do nich strzelać przez co zginą jeden D.

Ja rozumiem że jesteś nowy ale regulamin trzeba znać i zająć 10 min żeby go przeczytać.

I jeszcze jedno "Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z odpowiedzialności za nieprzestrzeganie go."

Pozdrawiam 
Enzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Enzo napisał:

Witam ja bana nałożyłem więc w skrócie wyjaśnię za co on jest dokładnie.

Byłeś naukowcem i w regulaminie jest wyraźnie napisane że "Celem Naukowców jest przeżycie i ucieczka. " A nie strzelanie do bezbronnej klasy D.
Po 2 ja widziałem tą całą sytuacje i słyszałem jak do ciebie krzyczeli "Nie strzelaj za to jest ban" ale postanowiłeś to olać i do nich strzelać przez co zginą jeden D.

Ja rozumiem że jesteś nowy ale regulamin trzeba znać i zająć 10 min żeby go przeczytać.

I jeszcze jedno "Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z odpowiedzialności za nieprzestrzeganie go."

Pozdrawiam 
Enzo.

Tak, ale po dołączeniu miałem mniej niż 6 minut na przeczytanie regulaminu, znałem podstawy, i widziałem jak nie raz zabijają klasę D. Do tego fakt czemu mnie śledziłeś i z skąd miałem wiedzieć że on nie próbuje mnie nabrać, co jakby nagle wyciągną broń?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm pomyślmy gracze którzy krzyczą "Nie zabijaj za to jest ban" coś w tym musi jednak być a nie że kłamią. A jak nagle by wyciągną broń to byś mógł go zabić ale nie wyciągną.

Poza tym ty widziałeś że byli bezbronni bo weszliście chyba we 2 ty i jakiś inny naukowiec i obaj zabraliście broń i  zaraz za wami przyjechało chyba 3 D tą samą windą co wy.
Jeden z was został ukarany slayem bo widziałem jak strzelał i nie zabił. A ty dostałeś bana bo zabiłeś. 

I co do śledzenia to akurat byłem obserwatorem i obserwowałem wszystkich i trafiłem na was.

Wiec ban jest słuszny.

Pozdrawiam Enzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gracz ma ledwo co półtorej godziny i dostał bana na 3 dni za zabicie klasy D. Zapraszam na ttt, tutaj za rdma kara jest wymierzana w slayach! A tak serio, imo ban jest lekką przesadą. Skoro zabity gracz nie napisał reporta, to nie widzę problemu, slay by w zupełności wystarczył jako pouczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwłaszcza że nie chodzi mi o to czy dostałem bana, a o długość która jest okropną przesadą. godzina, kilkanaście godzin czy dzień, ale nie, ty za jedno zabójstwo dałeś bana na aż 3 dni, mimo że w regulaminie nie ma jasno tego napisanego. I jak sam wspomniałeś celem naukowców jest przeżycie, a wielu sekund bym nie miał na oddanie strzału zanim ten D-boy wyciągną by spluwę, bo bezproblemowo mógłby mnie namierzyć w głowie po czym w sekundę wyciągnąć broń i strzelić, a tekst "Nie zabijaj za to jest ban" bezproblemowo może zostać użyty bym się namyślał i postanowił nie strzelać, po czym on by mógł wyciągnąć broń. A i do tego fakt że w powodzie bana nic nie zawarłeś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Po namyśle. Prawda przesadziłem z banem bo trochę mnie to zirytowało 2 typów krzyczy "Nie strzelaj bo za to jest ban".

I przy okazji masz tu piękny punkt który to wyjaśnia.

Naukowiec nie może utrzymywać pozycji i walczyć, jeżeli ma możliwość ucieczki. Może natomiast podejmować walkę w samoobronie, jeśli nie zakłóca to ucieczki.
30.2.1. Samoobrona obejmuje nie tylko odpieranie ataku w fazie jego realizacji, ale także stadium obiektywnie zaistniałego bezpośredniego zagrożenia atakiem, jak również w wypadku jego nieuchronności, o ile nie zostanie podjęta natychmiastowa akcja obronna (art. o samoobronie). Tzn. np. jeśli Naukowiec widzi uzbrojony Personel Klasy D, z którym konfrontacja jest nieunikniona, może przeciwdziałać takiemu napastnikowi, jeszcze zanim otworzy on do niego ogień.

Ale ban zdjęty.

Pozdrawiam Pozdrawiam Enzo.

Do zamknięcia

Edytowane przez snajper24
//Done, temat zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.