Jump to content
Heroes

Kółko koneserów herbaty

Recommended Posts

Posted (edited)

Podczas wymiany zdań mojej z moderatorami Nonejm podsunął mi fajny pomysł, więc założyłem ten temat, by poznać wasze preferencje drodzy Strefowicze, odnośnie picia herbaty. Chętnie się dowiem, jaką herbatę preferujecie czy zwykłą jak ja, czy może jakieś zielone herbaty lub smakowe. Jeśli smakowe koniecznie podajcie konkretny smak, ponadto powinniście wspomnieć ile i czym słodzicie(cukier, słodzik, miód) i czy dodajecie jakieś dodatki cytryna, pomarańcza, goździki itp. Jeśli odzew będzie duży to możliwe, że wasze głosy uwzględnię w ankiecie, którą muszę przygotować na zajęcia.

Ja zacznę. Lubię zwykłą herbatę nie za mocną, czasami gorzką, ale jak już słodzę to dodaję 3 łyżeczki cukru.

Pozdrawiam Heroes.

Edited by Heroes

Jeżeli o mnie chodzi to od dziecka pije a wręcz uwielbiam herbatę miętową <3 Lubię wieloowocową, malinową, zieloną, za to tak średnio przepadam za zwykłą herbatą. Słodzę jak mam cukier lub od ochoty, jak słodzę to max 1-2 łyżeczki cukru. Jedyny dodatek który raz na jakiś czas się pojawia w mojej herbacie to cytryna. Powodzenia w ankiecie ;)

Jeżeli chodzi o najlepszą herbatę jaką piłem to ktoś mi ściągnął jakąś herbatę waniliową z Turcji
Szczerze po dziś dzień nie mogę znaleźć co to była za herbata była ale jej smak był tak wyczesany że można ją było łykać jak @IceTea alkohol

Jeżeli chodzi o same preferencje to 2,5/3 łyżeczek cukru (lubię słodką) i najzwyklejsza prosta herbata (nienawidzę smakowych)
Pewnie z miodem jest smaczniejsza, ale miód jest drogi także raczej zostaje cukier biały z carrefoura po przecenie :| no ale jakoś żyć trzeba

To tyle ode mnie, pozdro.

Każda gorzka jest zdecydowanie najlepsza chociaż zieloną też nie pogardzę.

Miętowa jest całkiem spoko, ale z dodatkiem cukru trzcinowego zamiast zwykłego. Niby droższy, ale moim zdaniem całkiem lepiej smakuje. Dobra też jest herbata do tykwy ceramicznej, ale trudno mi powiedzieć jaki smak jest lepszy. Jakąś żurawinową mam w domu w woreczku i jest całkiem dobra nawet bez cukru, ale gorzka.

Najlepszą herbatą jest rzecz jasna zielona. Herbata rzecz jasna musi być bez dodatku cukru.

Poza tym bardzo lubię też darjeeling, assam, orange pekoe oraz rosehip. Także niezwykle smakowała mi ta ze smoczego owocu. Kiedyś pijałem sporo różnych herbat i kupowałem je w różnych sklepach lub herbaciarniach, które się w nich specjalizowały. Ostatnimi czasy jednak coraz mniej mam na to czasu i ochotę.

Ja uwielbiam herbatkę o smaku pomarańczowym ze smakowych, a takto zwykłą z 2,5 łyżeczkami cukru. 

Ja poza herbatami regionalnymi, o dziwo najbardziej lubie te tańsze- minutka czy saga. Urzeka mnie w nich monotematyczny wątek aromatyczny.

Swoją drogą, miałem okazje pić duńskie herbaty- najobrzydliwsza rzecz jaką miałem kiedykolwiek w ustach. totalnie nie polecam. Nie pamiętam niestety marki, ale wiem, że w nordea bank danmark wszystkie biura mają w kantynach tą samą markę herbaty. 

Herbata, którą ja pije to zwykła, lecz z dodatkiem mięty, którą hoduję na parapecie oraz 2-3 łyżeczki cukru białego ;)