Jump to content
Laki

Długość warnów na forum

Recommended Posts

Siema. Krótko zwięźle i na temat: Sugeruję zmianę długości warnów: Moja propozycja jest taka, żeby warny- tak samo jak punkty karne w prawie jazdy, były ważne przez rok od daty otrzymania. 

Bolą w oczy warny które są z 2014 roku, gdy zaraz zetkniemy się z drugą dekadą XXI wieku. 

 

Każdego kto popiera mój pomysł proszę o zostawienie kciuka w górę pod tym komentarzem, a także komentarza dla podtrzymania ciągłości tematu.

Edited by Laki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy będzie się to wiązało z usunięciem banów osobom które je dostały za warny? Weź pod uwagę że niektórzy dosyć długo te warny "zbierali" i zostali za to ukarani dopiero po kilku latach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ma wejść jakakolwiek zmiana w stosowanym systemie to wyrażam stanowczy sprzeciw, aby jeden post z komentarzem

2 godziny temu, Laki napisał:

Każdego kto popiera mój pomysł proszę o zostawienie kciuka w górę pod tym komentarzem, a także komentarza dla podtrzymania ciągłości tematu.

był podstawą do zmian. Zmiana w systemie, jeżeli ma pozostać na dłużej niż miesiąc powinna zostać spokojnie przemyślana i przedstawiona od początku do końca. Tutaj automatycznie pojawiło się dobre pytanie ze strony Garzki o usunięciu banów.

1 godzinę temu, Garzki napisał:

Czy będzie się to wiązało z usunięciem banów osobom które je dostały za warny? Weź pod uwagę że niektórzy dosyć długo te warny "zbierali" i zostali za to ukarani dopiero po kilku latach.

Tak więc wstrzymajmy nasze konie i dajmy sobie trochę czasu na przemyślenie sprawy. Osobiście uważam @Laki, że Twój post powinien wyglądać bardziej w tym stylu:

 

"Siema. Krótko zwięźle i na temat: Nie podobają mi się długości warnów. Mój zarys nowego systemu, to potraktować warny jak punkty karne w prawie jazdy - ważne rok od daty otrzymania.

Jestem ciekaw waszych propozycji, również czekam na posty, które wytkną problemy powiązane z tym rozwiązaniem.

 

P.S. Bolą w oczy warny które są z 2014 roku, gdy zaraz zetkniemy się z drugą dekadą XXI wieku. (Bo jak wszyscy wiemy to nic nie wnosi do dyskusji B)"

Pomarudzić zawsze łatwo, a dobrego pomysłu nie ma komu. Tak więc, aby nie być gołosłownym za ok godzinę postaram się zedytować ten post dodając do niego mój oryginalny, nigdzie nie podejrzany i w pełni przemyślany pomysł na nowy system warnów. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powodzenia i pozdrawiam, J. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje pandzia za twoją wypowiedź w tym temacie. (równie dobrze mogłoby jej w ogóle nie być.)

 

Nietrudno się domyślić, że zwykłe lajkowanie jednego posta nie może być decyzyjne w kwestii tak ważnej dla całej społeczności.

Od tego głównie zależy też nastawienie administracji forum, oraz w miare logiczny i konstruktywny plan działania związany z kilkoma pobocznymi kwestiami.

 

Byłem przekonany, że każdy jest na tyle inteligentny, i dojrzały emocjonalnie, żeby był w stanie zrozumieć, że zanim wjedziemy na budowę z całym arsenałem buldożerów, wypadałoby najpieerw dokonać podstawowych pomiarów.- @Pandzia

No cóż, widzę że o wiele łatwiej jest wyskoczyć z buszu i gasić pomysły próbując zabłysnąć.

 

Dla osób które jeszcze nie są w stanie zrozumieć intencji tego tematu- Ma on charakter wyłącznie poglądowy/petycyjny - Sprawdźmy najpierw ile osób jest za zmianą obecnej sytuacji z warnami, i jeżeli jest nas wystarczająco dużo, oraz administracja forum wyrazi chęć na znalezienie konsensusu, to będziemy kombinować jak skutecznie dojść do porozumienia.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować poprzedniego postu, a komentarz telefon mi zjadł - oczywiście, że na tak jestem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kwestią nie jest gadanie tylko zaproponowanie czegoś.

W mojej osobistej opinii (nie jako mod), można by było wprowadzić coś w takim stylu:

Warn czasowy - warn który po X czasie wygasa
Warn pernamenty - brak możliwości ściągnięcia warna - ciężkie naruszenie regulaminu

A dodatkowo wprowadziłbym coś w stylu

3 warn - czasowy brak możliwości pisania na 24 h

4 warn - wszystkie posty będą zatwierdzane przez moderatorów forum lub serwerów.

Dodatkowo można by wprowadzić warunkowe ściągnięcie bana - przez X czasu wszystkie posty przed opublikowaniem będą zatwierdzane przez moderację. W przypadku częstego naruszania regulaminu - warn powraca. Jeśli przez okres w/w X czasu nie będzie większych problemów - posty nie będą już zatwierdzane. 

Dodatkowo wprowadziłbym coś w rodzaju apelacji, - 
kwestie sporne decydowałaby "rada" czy coś w tym stylu z wyłączeniem osób które są w nie zamieszane. Można tu dorzucić również ewentualne spory lub osoby toxic które "niby" trzymają się regulaminu ale wprowadzają kwas na forum i do takiego czegoś zostałaby zgłoszona kwestii rozstrzygnięcia. 

Wprowadzenie: musiałby wyglądać w taki sposób by osoby które chcą zlikwidowania warna/bana złożyły adekwatne podanie. Później z automatu by warny wygasały - taki okres przejściowy.

Kwestia dyskusji oczywiście ze wszystkim - jest to tylko od taki pomysł który zapewne zawiera wiele błędów 

Tak czy siak - jeśli chcemy innego systemu należy zrobić propozycję a tą przedstawić administracji celem rozpatrzenia :)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcesz propozycji to masz - zmniejszenie ilości warnów do 3 by dostać bana, punkty karne przedawnienie po roku ¯\_(ツ)_/¯a nie ściganie kogoś, bo przez 6 lat nazbierał warnów. 

47 minutes ago, nonejm said:

Można tu dorzucić również ewentualne spory lub osoby toxic które "niby" trzymają się regulaminu ale wprowadzają kwas na forum i do takiego czegoś zostałaby zgłoszona kwestii rozstrzygnięcia. 

Powodzenia z obiektywna ocena. Ostatnie wydarzenia na forum jasno pokazują, że obiektywizm nie jest mocna cechą u żadnej ze stron. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Laki Czytając twój post nie odniosłem wrażenia, że Twój tok myślenia był taki, jakim go teraz przedstawiasz. Może to moje głupota, może Twój błąd przy pisaniu wypowiedzi. Nie mnie to oceniać. Jednak dobrze usłyszeć, że mój post jest bezużyteczny. :)

 

Troszkę was okłamałem odnośnie swojej propozycji na temat warnów. Jednak ma to swoje podstawy głównie u starego posta @Remzo  (bo ja głupi nie wiedzieć jak zacytować post z inny temat)

Cytat

Zaczniecie sobie pozwalać na więcej, zamiast się pilnować. Na zasadzie "napiszę głupotę, najwyżej odrobię sobie" - nie, to zdecydowanie nie działa. Zresztą nawet nie widzę sposobu w jaki mielibyście "odrabiać" warningi....

Jeżeli po ostatnich wydarzeniach, wiemy na co zwracać uwagę, a osoby pokrzywdzone przez moderatorów forum nie będą bały się podnieść głosu, to system permanentnych warnów jest moim zdaniem bardzo sensowny. Ostatecznie zebranie warna nie jest prostą rzeczą dla osoby, która 2-3 razy przeczyta swojego posta przed dodaniem go. Usunąć złą wypowiedź nie jest tak trudno. Reasumując, po przemyśleniu sytuacji moja opinia brzmi: zachować system warnów, a zachęcić użytkowników do pisania postów, niezależnie od tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×