Jump to content
Sign in to follow this  
pawvlus

[Perm Ban] pawvlus

Recommended Posts

Posted (edited)

1. Nick, na który została nałożona kara: Boymen_1
2. Steam ID: STEAM_1:0:459548880
3. Link do bana na Sourcebans: 
http://sourcebans.strefagier.com.pl/index.php?p=banlist&advSearch=STEAM_0:0:490471767&advType=steamid&Submit
http://sourcebans.strefagier.com.pl/index.php?p=banlist&advSearch=STEAM_0:0:459548880&advType=steamid&Submit
(Są tam dwa linki więc daje dwa w razie czego)
4. Opis sytuacji: Zacznijmy od początku. Przyjechała do mnie moja rodzina bo długo się nie widzieliśmy, a razem z nią mój kuzyn, za którym zbytnio nie przepadam. Gdy już moja "ukochana rodzinka" weszła do mojego domu, przywitaliśmy się i zasiadliśmy do stołu by coś przekąsić po ich drugiej podróży. Nagle w trakcie posiłku gdy wszyscy jedli, mojemu kuzynowi zachciało się w coś "popykać", ale ja oczywiście się nie zgodziłem, nie chciałem, by mi popsuł komputer albo coś z nim zrobił. Ciocia - oburzona, zaczęła do mnie się "sapać" czemu nie chce mu dać komputera. Odpowiedziałem że pewnie mi coś w nim pogrzebie lub rozwali, bo on tylko to potrafi. Ale ona z jeszcze większym oburzeniem kazała mi użyczyć mu komputera, bo on przecież "jest aniołkiem" i niczego złego by nikomu nie zrobił, typ bardziej mi, bo jest przecież jego rodziną. Więc mówię dobra, trzymam cię tym razem ciociu za słowo. I tutaj właśnie to wszystko się zaczęło. Zaprowadziłem go do mojego pokoju gdzie stoi komputer i kazałem mu, by najpierw mi się zapytał przed zrobieniem czegoś. Jak włączyłem komputer, to włączyłem również Steam'a, gdzie miałem pełno gier. Chciał bym stworzył mu też konto na Steamie. Więc dobra, stworzyłem mu osobne konto. Później, na moim koncie włączyłem tryb rodzinny, by mógł chłopak sobie coś wybrać z gierek i w to pograć. Wybrał Garry's Moda, bo przecież "Bladii gram tam w SCP na Breachu" - był on jego fanem. Wszedł on akurat na wasz serwer - (Breach #2) bo było tam dużo osób. Grał normalnie - do czasu, gdy ktoś go nie zabił. Zaczął wyzywać bez powodu innych ludzi na obserwatorze, m.in. "j*bać cię, jesteście k*rwami". Dostał on aż 17 reportów od innych graczy, więc musiała być to dla niego odpowiednia kara i o tak dostał permamentnego bana na waszym serwerze. Po banie, wyszedł z mojego pokoju, mówiąc "że mu się już nie chce grać", zostawiając mi komputer. Odprowadzłem go do jego mamy, czyli mojej cioci, o której wcześniej wspomniałem. Nadszedł wtedy mój czas, mogłem sobie spokojnie w coś pograć. Odpaliłem Garry's Moda, po czym chciałem wbić na Breacha. Nagle patrze i pisze mi na ekranie "Zostałeś zbanowany za (Toxic)". Nie wiedziałem co się stało. Zdenerwowany nie wiedziałem co zrobić, więc napisałem do administracji, a ona opowiedziała mi cała sytuację która zaszła, jak mój kuzyn wyzywał innych, RDM'mował, itp. również poradziła mi bym się uspokoił, i napisał odwołanie na forum. To wszystko.
5. Coś od siebie: Świadkowie: KirbvikPL, kebab remover, jakweb656, Kamil_PL 15, Sfrustowany 16-latek, d.kosin, nikodem blu pl, KOZA ŚMIERCI, ESTEBAN, retard Krowa3363, Łebski, Vesper, Shrek is love, Shrek is live, Cytruss, marek7906, ???, Slotek, Pseudo Plaga [członek rady o8], PilusMen, spoko pieseł, PABLIx, PSB Mrówka, Canard, Anielica, Netii, bartek polak hej, frytek.

Pytałem się niektórych osób, co on robił, dla tego wiem większość tych informacji szczególnie po cytacie "I tutaj właśnie to wszystko się zaczęło.". Również przepraszam wszystkich graczy których mój kuzyn wyzywał, jest mi niezmiernie przykro za tą całą sytuację. Pozdrawiam.

Edited by pawvlus
Spacja z nie wiadomych przyczyn usuwała mi wyrazy zamiast robić odstępy między wyrazami.

Rozbudowana ta historia lecz niestety.... jestem skłonny w nią uwierzyć. Dostałeś bana za udostępnianie gry co wydaje mi się że wystarczy byś pamiętał że też odpowiadasz za winy osoby której zaufałeś.

Tak wiec - uważam by zgodnie z 'opowieścią' Steam ID STEAM_0:0:459548880 dostało unbana. Nie wiem ile z tego jest prawdy lecz sądzę że pierwszy ban za 'udostępnianie' powinien być zdjęty gdyż osoba udostępniająca nie jest niczemu winna (w tym przypadku... nie mówię że tak jest zawsze). Oczywiście sprostuję to jeszcze na zasadzie że już wiesz co Cie czeka jeśli znów udostępnisz komuś swoje gry na Steam'ie i ów osoba będzie łamać regulamin - pierwszy raz można jeszcze zrozumieć lecz kolejny to już inna bajka. 

Na koniec dodam że moją decyzję opieram na w/w argumentacji więc w zależności od tego co zostanie napisane przez świadków moja opinia może się zmieniać. 

Pozdrawiam :) 

Witam

Ładna historyjka i w ogóle,ale to ty odpowiadasz za własne konto.Jeśli widziałeś jak twój kuzyn wchodzi na serwer,gdzie zależy ci na reputacji i na graniu powinieneś mu powiedzieć ,by przeszedł na inny serwer,albo chociaż zajrzeć by zobaczyć co robi na nim i zapytać swoich znajomych,którzy są online,jak się zachowuje.Nawet sam napisałeś jak mu nie ufasz:

4 godziny temu, pawvlus napisał:

ale ja oczywiście się nie zgodziłem, nie chciałem, by mi popsuł komputer albo coś z nim zrobił. Ciocia - oburzona, zaczęła do mnie się "sapać" czemu nie chce mu dać komputera. Odpowiedziałem że pewnie mi coś w nim pogrzebie lub rozwali, bo on tylko to potrafi.

Jestem za tym byś Nie dostał unbana

pozdrawiam

Nie będę się rozpisywał, ale powiem że ta historia jest wiarygodna, bo chyba każdy ma takiego kuzyna który wbija ci na chatę tylko po to, by pograć na twoim kompie.

Grałem trochę z pawvlus'em i sądzę, że nie ma takiego charakteru by kogoś wyzywać.

Nie byłem przy tym jak dostawał tego bana, ale sądzę, iż osoba wyzywająca miała wiek, nie większy niż 11 lat.

Moim zdaniem powinny się wypowiedzieć osoby, które przy tym były i potwierdzić czy to był na pewno pawvlus, a mogli by to zweryfikować po głosie (oczywiście jeżeli używał mikrofonu).

Jestem za tym byś dostał unbana.

~ TamrielH ~

Zostałem powołany na świadka.Widziałem i słyszałem całą sytuacje (ps twój kuzyn też mnie wyzywał i dostał za to reporta)Historia do uwierzenia bo miałem taką samą,myślę że mogłeś kontrolować swojego kuzyna i skoro był w twoim domu to jak nie słyszałeś że darł się jak wariat i klną?Jak można było tego nie słyszeć ani ty ani żadna inna osoba.Skoro on cię wkurzał to mogłeś mu zainstalować robloxa (bo koledzy Bladiego w to grają).Darł się przez około 30 min jak można tego nie słyszeć (no chyba że twój dom ma 200m kwadratowych).Śmieszy mnie to wytłumaczenie.I lepiej uważaj bo jak z nim bindy się zaczną to dopiero będzie (Myśle że tak samo jak z MenelemI#####m).To napewno nie był pavlus to nie był jego głos.Sytuacja była niemiła dla mnie i reszty graczy więc pilnuj swoich kuzynów.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Slotek pozdrawia wszystkich(tak to ten typek z pgagiem którego wszyscy nowi się pytają czy ma mikro)NIe mam zdania w tej kwesti jest zbyt dużo argumentów które ruwnowarzą się

Posted (edited)
8 godzin temu, pawvlus napisał:

Jak włączyłem komputer, to włączyłem również Steam'a, gdzie miałem pełno gier.

Czternaście gier to nie dużo.

(Tak, musiałem to tu umieścić)

Zacznimy więc

Wybrał Garry's Moda, bo przecież "Bladii gram tam w SCP na Breachu" - był on jego fanem. Wszedł on akurat na wasz serwer - (Breach #2) bo było tam dużo osób. 

Jeśli nie jesteś zdolny mu zaufać, dlaczego miałbyś pozwolić mu grać na serwerze, na którym (chyba) lubisz grać?

A jeśli już by sie uparł, to mogłeś mu kazać przeczytać regulamin, lub chociaż go streścić i zaznaczyć, czego nie może robić.

Gdy komuś nie ufasz, nie zostawisz go z czymś samopas, co ma dla Ciebie wartość.

Powinieneś chociaż troche zainteresować się co on robi, lub chwile poobserwować jego poczynania w grze, oraz reakcje na impulsy w niej.

Zaczął wyzywać bez powodu innych ludzi na obserwatorze, m.in. "j*bać cię, jesteście k*rwami".

Biedna ciocia, nic nie wie o swoim dzieciątku. 

KirbvikPL, kebab remover, jakweb656, Kamil_PL 15, Sfrustowany 16-latek, d.kosin, nikodem blu pl, KOZA ŚMIERCI, ESTEBAN, retard Krowa3363, Łebski, Vesper, Shrek is love, Shrek is live, Cytruss, marek7906, ???, Slotek, Pseudo Plaga [członek rady o8], PilusMen, spoko pieseł, PABLIx, PSB Mrówka, Canard, Anielica, Netii, bartek polak hej, frytek.

Czy ty właśnie wypisałeś każdego, kto był wtedy na serwerze? I w jaki sposób są oni świadkami, potwierdzą, że kuzyn ich wyzywał? 

Mam też teorie, ale to umieszcze w spoilerze, bo nie mam żadnych dowodów na to.

Napomne również, że wine zawsze ponosił właściciel konta, ale idk jak to jest z tym trybem rodzinnym

Well, jak można sie spodziewać, nie jestem za odbanowaniem Ciebie, a przynajmniej nie natychmiastowym.

Otóż, dlaczego miałbyś zakładać konto kuzynowi, tylko, by miał dostęp do twoich gier, skoro równie dobrze mógł grać na twoim koncie? (Nie mogłem znaleźć jakiegoś synonimu, by sie nie powtarzało, šªď) Mam na myśli, chociaż to tylko domniemanie i nie mam żadnego dowodu na to, że chciałeś po prostu bezkarnie zagrać na breachu na innym koncie, nie wydając przy tym nic, by pobawić się w łamanie regulaminu i wyzwanie ludzi, bo to takie epic i jesteś wtedy op. Wracając, powyzywałeś, za co zostałeś ukarany, więc chciałeś już normalnie zagrać, jednak wtedy pojawiło sie to:

Zostałeś zbanowany za (Toxic)

A ty, zdruzgotany, wymyśliłeś te historie licząc na ub. 

C'mon sposób na zrzucenie winy na brata/kuzyna/babcie jest starszy od breacha, jeśli nawet nie od samego gmoda.

Edited by Zukamedozu
Usunięcie niepotrzebnego zdania

Posted (edited)

Witam,

Postanowiłem, że wypowiem się tutaj na parę kwestii.

17 godzin temu, pawvlus napisał:

Wybrał Garry's Moda, bo przecież "Bladii gram tam w SCP na Breachu" - był on jego fanem. Wszedł on akurat na wasz serwer - (Breach #2) bo było tam dużo osób. Grał normalnie - do czasu, gdy ktoś go nie zabił. Zaczął wyzywać bez powodu innych ludzi na obserwatorze, m.in. "j*bać cię, jesteście k*rwami".

Ogólnie nie trzeba się odnosić do innych argumentów prócz tych kilku tak naprawdę. Okej włączył sobie naszą wspaniałą BR#2 i grał, ale najbardziej mnie interesuje to, że nie przepadasz za nim i nie ufasz mu, a zostawiłeś go samego w pokoju? Nie kontrolując go? Przecież tak się bałeś, że Ci coś zepsuje w Twoim komputerze, który pewnie jest z NASA jak jest taki niesamowity i się, aż tak o niego boisz.

Po banie, wyszedł z mojego pokoju, mówiąc "że mu się już nie chce grać", zostawiając mi komputer.

To tylko potwierdza, że nie byłeś przy nim, a przypomnę dlaczego nie chciałeś mu dać komputera:

nie chciałem, by mi popsuł komputer albo coś z nim zrobił.

Odpowiedziałem że pewnie mi coś w nim pogrzebie lub rozwali, bo on tylko to potrafi.

No widzisz, a gdybyś jednak zdecydował się go przypilnować czy czegoś nie psuje to byś zauważył i usłyszał jak to się wspaniale odzywa na serwerze i na pewno byś temu zapobiegł. Ja sam na przykład gdy kuzynostwo chce zagrać, a mam dość sporą rodzinę, to mimo, że im ufam to zawsze zostaje z nimi w pokoju na wypadek gdyby coś jednak wykombinowali.

Dla mnie ta historia jest jak na razie mało wiarygodna również ze względu na to, iż w ostatnim czasie starasz się kłamać. Przykładem tego może być wczorajsza (tj. 23.03.2019) akcja z trollingiem na serwerze. :)

Odniosę się tutaj to kwestii innych graczy może:

13 godzin temu, NavySealPL napisał:

Rozbudowana ta historia lecz niestety.... jestem skłonny w nią uwierzyć. Dostałeś bana za udostępnianie gry co wydaje mi się że wystarczy byś pamiętał że też odpowiadasz za winy osoby której zaufałeś.

On tej osobie nie ufał Navy, sam opisuje, że mogłaby coś zniszczyć w jej komputerze, a tylko jego ciocia go zmusiła do tego by gracz piszący odwołanie udostępnił dostępu do kompa swojemu kuzynowi, to, że już się nie potrafi postawić cioci to już nie moja sprawa.

10 godzin temu, TamrielH napisał:

Grałem trochę z pawvlus'em i sądzę, że nie ma takiego charakteru by kogoś wyzywać.

Are you sure? SS faktycznie nie ma charakteru by kogoś wyzywać.

Okej podsumowując. Możesz sobie zwalać winę na ciocię, kuzyna, psa, kotka, nawet prezydenta RP, ale w końcu sam jesteś odpowiedzialny za udostępnianie konta/komputera osobom trzecim więc pretensje miej tylko do siebie, że nie potrafisz się postawić cioci lub wmówić kuzynowi, że na tym serwerze nie może grać, proste. Winny jesteś tylko i wyłącznie Ty.

Nie powinieneś dostać unbana w tak szybkim czasie.

Pozdrawiam!

~NeCkeR

Edited by NeCkeR
aaa taki dopisek tam sobie

Hej!

Jako wymieniony świadek danej sytuacji wypowiem się.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, grał sobie gracz Boymen_1. Najpierw usłyszałam od gracza Pseudo Plaga [członek rady o8], że to jest multikonto pawvlusa (jak się teraz okazuje, było to osobne konto stworzone dla Twojego kuzyna), ale mniejsza z tym. Słyszałam, jak obrażał graczy i nadużywał mikrofonu. Kilka rund później gracz otrzymał pbana z powodem "Toxic". 

Wierzę w tę historię, że to był Twój kuzyn, aczkolwiek nie jestem za odbanowaniem Ciebie. To jest Twoje konto (tzn. drugie konto, któremu udostępniałeś gry), za które bierzesz 100% odpowiedzialność. Nie ukrywam, że jest mi trochę Cię szkoda, ale mogłeś pilnować swojego kuzyna (jak to mogłeś robić, wymienili już Martix1773, Zukamedozu i Necker). 

Pozdrawiam,

Anielica

Witam

Po rozpatrzeniu wszystkich głosów oraz po rozmowie z Limbo zdecydowałem że ban pozostanie. W moim mniemaniu jesteś w porządku człowiekiem. Nie wnikam czy ta historia z twoją rodziną i twoim bratem jest prawdziwa jednakże jest to twoje konto steam i ty powinieneś za nie odpowiadać, nawet jeśli twoja rodzina cię do tego zmusiła wciąż mogłeś być przy swoim bracie i patrzeć mu na ręce co robi. Miejmy nadzieję że ta przygoda nauczy cię że nawet za czyjąś głupotę można słono zapłacić.

Z poważaniem

Łebski

Dodam jeszcze coś od Siebie.

Nie będę tolerował na tym serwerze takich bezczelnych dzieciaków jak Ty, rozumiesz?

Miło spamić wiadomościami na serwerze przy wbijaniu, takim sposobem jedynie bardziej sobie psujesz sytuację.

W tym momencie zadbam o to abyś nigdy nie został u nas odbanowany.

Co do wiadomości o wbijaniu na serwer, spokojnie.. Wyłączę ;))

Tak jak Łebski oraz Limbo zadecydowali, dodając także od Siebie, perm pozostanie i zadbam o to abyś nie został już u nas nigdy odbanowany.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this