Jump to content
Sign in to follow this  
Maksimus

Skarga Bemzyl, Nex, Mały A'Tuin

Recommended Posts

1. Nick osoby oskarżonej: Nex, Bemzyl, Mały A'Tuin

2. Steam ID osoby oskarżonej:  Nex- STEAM_0:0:238764832    Mały A'Tuin- STEAM_0:0:153422726   Bemzyl-  STEAM_0:1:31429009

3. Steam ID osoby zgłaszającej:  STEAM_0:0:218447723

4. Przybliżona data zajścia: 05.04.2019 około 22:00

5. Nazwa mapy: jb_arcade

6. Opis sytuacji:

Wszystko zaczęło gdy Bemzyl strzelając w gracza, który chciał się zbuntować przypadkiem zabił @MaXiuR

Gdy MaXiuR poinformował na czacie, że Bemzyl zrobił freekilla Nex i Mały A'Tuin powiedzieli-"no tam chyba był fk"

Bemzyl odpowiedział- "a no to sorry, weź go zresp" (żaden z adminów tego nie zrobił), a Bemzyl pomimo upomnień
graczy nie wpisywał killa. Po około minucie oczekiwania gracze postanowili zvotebanować Bemzyla.
Gdy voteban doszedł do 5/12 Mały A'Tuin rzekł- "Nie wpisujcie na niego votebana"  

Nagle Bemzyl stwierdził, że voteban jest bezpodstawny i nie przyznawał się do winy.

Wtedy za prośbą A'Tuin'a wpisał killa (od fk minęły jakoś 3-4 minuty).

W momencie gdy Bemzyl był już martwy voteban wynosił 8/14.

Nagle @Nex17 krzyknął "NO HALO PRZECIEŻ WPISAŁ KILLA ZA CO TEN VOTEBAN"

W tym momencie pokazało się "głosowanie" na bana dla freekillera, co zrobił Nex?

Zaczął wyświetlać komunikat "nie piać votebana" tylko po to, aby zablokować głosowanie.

Robił to za każdym razem gdy się ono pojawiało uniemożliwiając w ten sposób słuszne zvotebanowania gracza.

Zaś @Człowiek Atrapa postanowił zbanować Andy Garcia na 10 min i jako powód wpisać "bezpodstawne komendy"

Ostatecznie Bemzyl nie został ukarany, a Andy Garcia skończył z 10 minutowym banem.

7. Coś od siebie:

Co do Bemzyla uważam, że gdyby od razu wpisał killa nie było by żadnego problemu.

Jeśli chodzi o Nexa to według mnie to co zrobił jest niedopuszczalne i nie rozumiem czym się kierował uniemożliwiając głosowanie.

Odnośnie Małego A'Tuina myślę, że administrator, który daje bezpodstawne bany i jest przekonany, że zrobił dobrze nie powinien być administratorem.

Podsumowując twierdzę, że admini, którzy dają bezpodstawne bany i uniemożliwiają graczom podejmowanie słusznych decyzji nie mają prawa bytu, a gracze,

którzy nie potrafią przyznać się do swojego błędu nie powinni prowadzić na jailach.

P.S przepraszam za troszkę chaotyczny sposób napisania skargi, ale jest już późna godzina.

Pozdrawiam,
Maksimus 🐧

Posted (edited)

Panowie admini, przypominam Wam, że macie taką komende jak cancelvote ;) która by rozwiązała późniejsze problemy.

@Maksimus przypominam Ci że kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji i moderacji !

/cancelvote w tym przypadku nie działa ~ pomidor

działa bo sprawdzałem kilka razy jeszcze jak miałem admina

nonejm

/cancelvote dla junior adminow nie dziala ~ rEZUS

Edited by rEZUS
:) :P ;>

Mimo iż nie było mnie przy zdarzeniu na serwerze, postanowiłem obejrzeć demko z danej mapy na podstawie, którego można ustalić przebieg wydarzeń jakie miały miejsce w tamtej chwili.

1. Gracz Bemzyl namawiał innych do votebana na gracza is OwO illegal? za wyrażenie własnego zdania na temat JAIL'A.

Cytat

15. Za namawianie lub sugerowanie innym wyboru mapy, a także użycia komend - voteban, rtv itd., będą wymierzane surowe kary.

2. Odnosząc się do tematu skargi, a mianowicie Freekilla popełnionego przez gracza Bemzyl. Sprawa wygląda komicznie, ponieważ w momencie, gdy gracz @MaXiuR został niesłusznie zabity i poinformował o tym Bemzyl'a, administrator @Nex17 wprowadził w błąd gracza twierdząc, że to on został zabity, a nie @MaXiuR.

3. Od nośnie @Człowiek Atrapa . Na początku twierdzisz, iż Bemzyl popełnił FK. Później, gdy nie ma reakcji ze strony administracji i gracze biorą sprawę we własne ręce mówisz im, aby nie dawali votebana. Następnie, gdy voteban wynosi już 6/13 mówisz, że voteban się należy, bo był freekill. Moim zdaniem jeżeli nie ma reakcji administratora to gracz ma prawo wpisać !voteban (po coś ta komenda jest). Wiadomo, że nadużycia są karane, ale w tym przypadku karanie gracza @BoguS według mnie było nie słuszne dając powód "bezpodstawne komendy".

Podsumowując ewidentnie było widać, że gracz Bemzyl popełnił FK i powinien się uśmiercić.

Cytat

9. Antyterrorysta, który popełnił błąd, ma zakaz dalszego prowadzenia i musi uśmiercić się w ciągu 30 sekund w taki sposób, żeby Terroryści nie mogli podnieść broni.

Z tego co dobrze widziałem to uśmiercenie się gracza Bemzyl nie było w czasie 30 sekund.

Na sam koniec dodam, że administracja w tym przypadku zawiodła i według mnie, powinny zostać wyciągnięte z tego konsekwencje.

Czekam na rozstrzygnięcie sprawy i wymierzeniu odpowiedniej kary dla oskarżonych.

Pozdrawiam Unknown

1. Unknown to nie ja wprowadziłem graczy w błąd, gdyż spytałem się czy był fk. Usłyszałem ,,raczej nie"

Skarga kręci się wokół mnie, więc muszę się wypowiedzieć.

26 minut temu, Nex17 napisał:

1. Unknown to nie ja wprowadziłem graczy w błąd, gdyż spytałem się czy był fk. Usłyszałem ,,raczej nie"

Nex od razu po informacji o fk na mnie odezwałeś się słowami typu: "na mnie ten fk" w ten sposób Bemzyl mógł być skołowany.

A'Tuin widać było że w tamtej sytuacji kompletnie nie widział co się dzieje i coś tam zaczął gdybać, raz mowił to raz co innego.

Bemzyl myślę, że jesteś trochę w innym świecie; jak mogłeś nie zauważyć do kogo strzelasz/gdzie strzelasz? Wystarczyło zobaczyć w konsoli że mi dałeś główkę i sprawa byłaby załatwiona, ale znowu brakuje trochę pomyślunku i nie ogarnięcie samej mechaniki serwera (Ct dostaje info w konsoli kogo zaatakował).

Punkt 9 regulaminu jaili mówi:

9. Antyterrorysta, który popełnił błąd, ma zakaz dalszego prowadzenia i musi uśmiercić się w ciągu 30 sekund w taki sposób, żeby Terroryści nie mogli podnieść broni.

Z punktu widzenia terrorysty jest to strasznie niesprawiedliwe, bo dlaczego gracz przestrzegający reguł musi czekać do następnej rundy bo został niesłusznie zabity? 

Komenda typu: "/fk" powinna zostać wprowadzona, a aktualnie za takie wybryki ct powinien się uśmiercić + gracz zabity powinien otrzymać fd bądź inne przywileje.

Jezu Chryste tak płaczesz jakby Bemzyl przynajmniej cały serwer razem z ct zabił. Gdybyśmy tak bardzo trzymali się regulaminu, to podejrzewam że co druga osoba siedziała by z permem (w tym ty, ja i wielu innych). Pamiętaj że Administrator też jest człowiekiem i może popełnić błędy:

50 minut temu, Nex17 napisał:

Nie każdy siedzi przed monitorem z wytrzeszczonymi oczami i nie szuka każdego złego czynu który ktoś popełnił.

2 minuty temu, MaXiuR napisał:

Komenda typu: "/fk" powinna zostać wprowadzona

Z jednej strony to dobre rozwiązanie, ale z drugiej wydaje mi się że nic by nie wniosło zbytnio.

~Pozdrawiam Kuba :P

5 minut temu, Jakub Jakub ;) napisał:
9 minut temu, MaXiuR napisał:

Komenda typu: "/fk" powinna zostać wprowadzona

Z jednej strony to dobre rozwiązanie, ale z drugiej wydaje mi się że nic by nie wniosło zbytnio.

W tym rozwiązaniu nie ma drugiej strony, złej strony, może jedynie że ludzie spamili by nią, a wniosło by więcej niż myślisz.

A skarga też mi się wydaje niepotrzebna, ale cóż została napisana to trzeba się wypowiedzieć. Coś się przynajmniej dzieje, nie uważasz? :) 

Posted (edited)

Co do samej sytuacji nie widziałem demka, nie mam na to możliwości czasowych, ale skoro @Unknown zrobił dosyć sensowną rozpiskę (za co mu niezmiernie dziękuje) tego co miało miejsce ze strony obserwatora, to oprę dalszą część posta na niej.

Uważam że usilne ciągnięcie ludzi do większych konsekwencji w tym wypadku będzie nadmierne. Tak, admini zareagowali nieprawidłowo ale zakładam że bazowali swoje decyzje na błędnym przekonaniu iż Bemzyl mimo wszystko nie popełnił FKa. Słowem ich obrony, o czym wielokrotnie już wspominałem, adminom trudno jest dążyć do konsekwentnych decyzji w chaosie jaki może chwilowo panować na serwerze, a takie błędne przekonanie o braku FK oraz brak bezpośredniej wiedzy na ten temat - podczas gdy któryś z graczy domaga się sprawiedliwości - jest idealnym paliwem dla rozpoczęcia chaosu.

Co do podsumowania na chwile obecną obwieszczam co następuje:
- Admini nie dostaną żadnych kar (głównie z uwagi na dosyć niską szkodę społeczną oraz dosyć mocną wewnętrzną wiarę iż swoje decyzje podejmowali w chaosie na który nie mieli żadnego wpływu) liczę że ów skarga pozwoli im zdobyć większe doświadczenie na przyszłość, co powinno pozytywnie wpłynąć na ich roztropność
- Bemzyl jako osoba która nie przyznała się do FK a go popełniła powinna dostać 0,5h bana na CT (tak ku przestrodze), do wyegzekwowania ów kary przywołuje @Nex17
- Usunąłem (moim zdaniem) apogeum całej tej katastrofy jaka miała miejsce, czyli wywaliłem z serwera globalne głosowania na zasadzie "Tak/Nie" w przypadku Votekicków/Votebanów/Votegagów

To tyle, temat zamykam - gdyby ktoś jednak w jego ramach chciał przeprowadzać dalsze dyskusje zapraszam na do napisania do mnie wiadomości prywatnej na forum :) 

Edited by Timon

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this