Jump to content
Sign in to follow this  
nonejm

Antywirus jaki polecicie

Recommended Posts

Jak w temacie.

Jakie antywirusy polecacie?

Właśnie pożegnałem się z comodo ponieważ był w stanie zablokować gry na steam pomimo wyłączonej auto izolacji  w trybie zwykłym.......

Cześć. Mogę polecić stricte płatne antywirusy (dokładniej dwa), bo swego czasu badałem sprawę na paru gruntach i co wyszło w moim odczuciu? Najlepiej sprawuje się Kaspersky. Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, fajne blokuje różne stronki, pliki itd. Nie jest też jakoś "natarczywy" jak niektóre antywirusy, gdzie blokują wszystko co popadnie (tak jak wymieniłeś np. z Comodo). Oczywiście tak jak wspomniałem - dotyczy to płatnej wersji programu, a nie Free (z tą jakoś długo nie obcowałem).

Drugą opcją jest Norton, który też w moim odczuciu sprawuje się bardzo dobrze, a przynajmniej przez ten czas co go używałem. Może ktoś ma jakieś alternatywy, to ktoś może coś jeszcze wrzuci ze swoich wrażeń i antywirusów.

Jest też taka fajna stronka, gdzie co jakiś czas aktualizują o dane z testami antywirusów, gdzie jest jako tako wgląd w przypadku ich skuteczności. Jeżeli jesteś zainteresowany, to te testy znajdziesz tutaj wraz z notami: https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

Posted (edited)

Bezpłatny to jak polecił ten wyżej Comodo najlepszy ew AVG o wiele ulepszona wersja Avasta ale ma narzuty na procka czasami

EDIT: Jak masz problem z Comodo masz ustawienia zaawansowane i w filtrach do skanowania etc. możesz dodać wyjątek do folderu gdzie masz steama.

Edited by Brzydkionjest

Płatne antywirusy są useless, jedyne co ci wystarczy to malwarebytes i common sense,

12 hours ago, Havor said:

Płatne antywirusy są useless, jedyne co ci wystarczy to malwarebytes i common sense,

o to to to. Jeśli nie chodzisz po gunwo stronach z CP, to Windowsowy Defender powinien wystarczyć.

Od nie dawna korzystam z 2

Anty-Wirusów : Microsoft Security Essentials i Kaspersky. Ten od Microsoftu jest bez płatny, a Kaspersky to 70 zł za rok. Nie dawno Kaspersky wykrył że posiadam Trojana a, programem z Microsoftu przeskanowałem cały komputer, znalazł dokładne położenie wirusa, usuną wirusa oraz zainfekowane programy. 

Masz tu linki do pobrania,  bądź na przejrzenie. 

Kaspersky : 

https://www.kaspersky.pl/anti-virus

Microsoft Security Essentials :

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=5201