Jump to content
Sign in to follow this  
Fluttershy

Do poprawy

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam, 

Na wstępie gratulacje dla wszystkich pracujących przy trybie, świetna robota. Serwer na miarę dzisiejszych standardów. 

Chciałbym jednak powiedzieć o kilki rzeczach na które natrafiłem i powinny być poprawione. (uprzedzam że nie znam się na procesie tworzenia trybów, więc jeśli czegoś nie da się naprawić po prostu to zignorujcie, to moje subiektywne doświadczenia) 

1. Npc od questów mają zbugowaną animacje chodzenia, a podczas przyjmowania questa, jeśli npc odejdzie za daleko okno się samoistnie zamyka. 

2. Customowe bronie z szafki: problem z podniesieniem. Trzeba próbować, spamując E w różnych miejscach. 

3. Potrzeby postaci, tutaj wiem że da się to poprawić a jest to dosyć męczące. Kiedy przykładowo trzeba skorzystać z toalety lub położyć się spać, trafienie w miejsce gdzie skrypt się załączy jest straszne. 

4. Po śmierci (przypadkowo kliknąłem J, co powinno być usunięte) nigdzie nie było moich "zwłok" czy chociaż itemów, przez co straciłem karte na ktorą zbierałem godzinę.

5. Przedmioty po podniesieniu, nie pokazują się w eq, są tylko pod numerami, przez co nie da się ich schować do szafki. 

6. No i jeszcze lewitujące szachy u klasy D :P

To z grubsza wszystko, co najbardziej rzuca się w oczy. Proszę o rozpatrzenie tych punktów, bo serwer zapowiada się świetnie. Może nawet podzielić sukces brech'a. 

Pozdrawiam,

Fluttershy ;)

Edited by Fluttershy

Elo Pandero,

No to tak:

1. Za niedługo będzie zakupiony nowy skrypt na NPC wraz z Questami, wersja poprawiona która będzie pozwalała na więcej animacji. (etc)

2. Postawiony (prawdopodobnie) zostanie przycisk/guzik bądź po prostu oznaczone miejsce które będzie tzw: "aktywatorem", myślę że nie będzie z tym większego problemu.

3. Tak da się poprawić potrzeby, lecz z tym pluginem jest jeden największy problem - mianowicie kiedy np: chcemy skorzystać z potrzeby dot. odnowienia energii (CZYLI PO PROSTU WYSPAĆ SIĘ W CELI) to nie wiadomo gdzie mamy stać, kucnąć (przytrzymać CTRL) itd. W dodatku ciągle wyskakują komunikaty dot. danej potrzeby i zasłania to pół ekranu co jest denerwujące.

4. Do poprawki.

5. Z tego co wiem cały plugin do edycji.

6. Lewitujące szachy które są w strefie do tego przeznaczonej są po prostu ustawione w pozycji domyślnej więc nie wiem czy da się to naprawić.

1. NPC będą stały raczej w miejscu, zamiast się poruszać/

2. Wina nacelowania na bronie, a bardziej ich worldmodel

3. Potrzeby to kwestia ustawień entity, wystarczy trochę więcej ich ustawić, co do spamu, wystarczy innym skryptem zapisać na mapie i nie będzie spamować

4. Ponieważ przedmioty nie wypadają z Gracza, stosujemy inny system, aby coś wydobyć od MTF, Naukowca, musimy z nim rozpocząć interakcję rp rollowania w przypadku pojmania go jako Klasa D, jeśli wyrollujemy więcej, naukowiec MUSI wyrzucić nam swoją kartę komendą !wyrzuc

5. Ponieważ, aby podnieść przedmiot, mamy specjalny swep nazwany "ekwipunek", dzięki niemu możemy podnosić przedmioty znajdujące sie na ziemi, po podniesieniu przedmiotu tym swepem ekwipunkiem, pojawi się właśnie w naszym ekwipunku. Trzeba pamiętać, że gdy umrzemy, wszystko co posiadaliśmy w ekwipunku lub "przy sobie" zniknie, a co za tym idzie musimy chować wszystko do specjalnego "schowka" przy klasie D

6. Lewitujące szachy to kwestia starego skryptu, zaraz pobiorę z gmodstore nową wersję