Jump to content
Maksimus

ZRÓB PLAC LEPSZY PONOWNIE

Recommended Posts

Serwus, jak pewnie każdy z was już zauważył, od pewnego czasu nasz ukochany placyk jest martwy.
Jest wiele rzeczy, przez które gracze odchodzą od placu, lub nie spędzają już na nim tyle czasu co kiedyś.
W tym poście pragnę przedstawić propozycje moje, jak i 28 innych osób ze steam'owej grupy starającej się przywrócić plac do życia.

Pierwszą prośbę kierujemy do osób zarządzającymi placem, od których w głównej mierze zależy los serwera, mianowicie @Remzo i @Timon.
Co z tego, że gracze proponują zmiany jeśli są one wprowadzane raz na ruski rok, albo wcale.
Jeśli nie macie już czasu, aby zajmować się serwerem, to może nadszedł czas aby oddać sterowanie komuś innemu?

Jeśli jednak postanowicie znaleźć czas przynajmniej raz w tygodniu, aby wprowadzić coś nowego, lub wysłuchać czego pragną gracze, to poniżej macie propozycje. :)

1.   Nowy tryb, zombie escape/hide&seek, zwalczy to monotonne granie w kółko jaili i surfów na zmianę. Jako, że maszyna serwerowa nie udźwignie takiej zawartości to prawdopodobnie trzeba będzie się pożegnać z jednym z dotychczasowych trybów gry.
  2.  Zmiana map FFA, gdyż znudziły się one graczom, oraz na większości z nich balans między drużynami nie istnieje. Propozycji nowych map FFA na forum jest od groma, więc będziecie mieli w czym wybierać.
  3. Kontrola administracji, było wiele przypadków, w których administrator na za dużo sobie pozwalał, lecz pomimo tego nie zostały wyciągnięte żadne konsekwencje.
  4. Każdy powinien być sobie równy, mianowicie nie powinno być sytuacji, w których administrator, który za tobą nie przepada wklepie Ci bana na godzinę, a drugiej osobie, którą lubi za to samo da na 20 minut, albo wcale.
  5.  Wznowienie comiesięcznych konkursów, ale w innej odsłonie, mianowicie nie robić cały czas tych samych konkursów typu mistrz mg. bądź surfa, ale np. konkurs only head shot, w którym wygrywa osoba, która ustrzeli największą ilość głów.
  6. Większa aktywność adminów na forum, jest 9 administratorów, a większość z nich ma ledwo 10 postów na forum.
  7. Skargi powinny być rozwiązywane tego samego dnia, w którym zostały napisane. Admin składając podanie zobowiązuje się do dbania o serwer, więc jeśli została napisana skarga, to od razu powinien sprawdzić demko i wyciągnąć konsekwencje, a nie tak jak jest teraz, powiedzieć, że nie ma czasu, albo coś w tym stylu.
  8. Częstsze rozpatrywanie próśb/podań graczy, a nie zwlekanie kilka tygodni, a nawet czasami miesięcy.
  9. Większa kontrola dodawanych map, większość map na serwerze, jest zbugowana, lub po prostu kiepsko wykonana, a przecież jakimś cudem została dodana.
  10. Dodanie głosowania na długość mapy, mianowicie możliwość wyboru długości granej mapy przez graczy np. 10/15/20/25/30 minut.

Mam nadzieję, że wiedza o tym, że gracze starają się o serwer bardziej niż osoby, które nim zarządzają. Zmotywuje was do działania i nie sknocicie tego, co zajebiście działało przez wiele lat i dawało graczom miejsce, w którym mogli odpocząć i pośmiać się z internetowymi znajomymi.
Plac jest miejscem, na którym powstało wiele internetowych przyjaźni, które w niektórych przypadkach przejawiły się na przyjaźń poza komputerem.

Ludzie przesiedzieli na nim kilkaset, a nawet kilka tysięcy godzin, a wy chcecie to wszystko popsuć waszym lenistwem?

Trzymam kciuki za to, że znajdziecie choć troszkę czasu, aby serwer mógł działać tak jak dawniej.

Pozdrawiam,

Maksimus oraz cała steam'owa grupa "ZRÓB PLAC LEPSZY PONOWNIE"

Posted (edited)

Ja tylko od siebie dodam, że ranking serwera na gametracker w ciągu trzech-czterech tygodni spadł o ponad 1000 miejsc, także chyba przydałby się jakieś zmiany.

server_rank.png

dodajcie surfa ski ploxxxxxxx

Edited by Rzuf

53 minutes ago, Maksimus said:

nadszedł czas aby oddać sterowanie komuś innemu

Ciekawe komu. Pozdrawiam 

Posted (edited)

#teamlepszyplac

Moim zdaniem powinno się odbyć zebranie na tsie graczy, administratorów oraz właścicieli i wysłuchanie tego co mają gracze do powiedzenia którym zależy, żeby plac wrócił na dobrą drogę. Na zebraniu każdy administrator oraz właściciel powinien być i wtedy moglibyśmy cokolwiek zdziałać aby ten plac ożył. Nie będę powtarzał argumentów i propozycji, które napisał Maksimus bo mam takie samo zdanie, po prostu  działajcie a nie siedzicie i patrzycie jak ten plac umiera.

Peace. 

Edited by Idefix/Gritix

Hej wszystkim,

Pierw kilka zdań obrony dla Timona. Poprzednio w wyniku moich potów zostały dodane mapy typu mg_hellz_multigames, mg_railoads, czy mg_galaxy oraz surf_4fun. Pod wpływem najnowszego posta <https://strefagier.com.pl/index.php?/topic/15308-propozycje-map/&page=5> zostanie dodana: jedna mapa HnS (Seaside); FFA Hamster; mg_resident_evil i mg_mountainrush (dodatkowo podobno są robione prace nad mg_spearwars). Nie można zatem powiedzieć, że nic się nie dzieje. Na dodatek nie zgodziłbym się w postulatem 7 i 8, gdyż sprawy banów nie powinno się traktować "ad hoc" tylko wymaga to czasu.

Jednakże, jestem wielkim zwolennikiem zmiany trybów gry i urozmaicenia rozgrywki w jakikolwiek sposób i w jak największy. Nie jest to tylko moje gadanie, gdyż od roku ubiegałem się o dodanie nowego trybu HungerGames/BattleRoyale (14 sierpnia 2018). Dodatkowo w wyniku obserwacji uczestniczącej (jak ktoś nie co to, to polecam temat "badania jakościowe") zauważyłem braki aktywności w wybieraniu map DR i zgłosiłem na forum post w sprawie usunięcia całego trybu jako podkategorii i dodanie go do zakładki INNE, pozostawiając ulubione/najbardziej popularne deathruny. Odpowiedź jaką uzyskałem od Timona: "Mi się podobają deathruny, także statystyki nie mają tutaj znaczenia i to wasza strata, że nie doceniacie tego fajnego trybu". Czyli obserwujemy tutaj wybór nacechowany subiektywnym, indywidualnym podejściem, ponad realne dane statystyczne, które są zawsze zero-jedynkowe.

Obecnie gra na serwerze wygląda następująco: jest jail, który zazwyczaj trwa 60 minut (dwa przedłużenia), następnie jest wybierana mapa typu surf/course, która bardzo szybko dostaje "rtv", następna mapa sytuacja wygląda podobnie i wracamy na jaila. Dlaczego JAIL cieszy się on takim zainteresowaniem? 

Ponieważ dają więcej interakcji miedzy graczami. Coursy stawiają na skilla i są powtarzalne, mało atrakcyjne dla nowych graczy, którzy przez 90% mapy czekają, aż ten lepszy zginie, plus takie mapy są takie same od wielu miesięcy/lat, gdzie każda runda jaila może wyglądać inaczej od prowadzenia ct. Ktoś może powiedzieć: "To niech ten nowy gracz się nauczy skakać to będzie się dobrze bawić", ale jest to takie samo gadanie jak na zasadzie "moje dziecko nie umie jeszcze chodzić, ale jak się wypierdoli dwa razy na ryj to się samo nauczy", tylko po co. To samo tyczyłoby się DR, gdzie większość rundy TTki tylko czekają, aż reszta przejdzie i cały czas wykonuje się jeden ten sam odtwórczy skok "sto-osiemdziesiątkę". W przypadku nowych trybów interakcje miedzy graczami byłaby większa. Tryb HG pomimo tej samej mapy, zawsze wyglądałby inaczej, gracze mogliby obstawiać bety na innych, martwi mogliby wspierać swoich ulubieńców jako sponsorzy. Tryb H&S byłby chilloutową wersja zabawy, dla każdego, nie wymaga skilla, do pogadania, pośmiania się z ślepoty CTków. Tryb ZM/ZE wymuszałby kooperacje i podnosiłoby ciśnienie czując na plecach kosy zombiaków. Także zmiany można wprowadzić, wystarczy mieć motywacje.

Dodam jeszcze, że zaistniała sytuacja "strajk/bunt" nie jest spowodowana obecnymi zmianami, tylko jest ona wynikiem frustracji rosnącej z każdego miesiąca braku zmian na placu. Chciałbym zauważyć, że prośba o dodanie trybu HG została zaproponowana przez jednego z graczy na forum (Profeska) już w 2017 ROKU! https://strefagier.com.pl/index.php?/topic/15308-propozycje-map/&do=findComment&comment=119840.

Propozycja usunięcia dollsów i wstawienia nowej mapy FFA też miała miejsce 2 lata temu (Heroes) https://strefagier.com.pl/index.php?/topic/15308-propozycje-map/&page=2&tab=comments#comment-112255 czuje się wyróżniony, że mi sie udało to zmienić i dodana zostanie mapa hamster, ale serwerownia czekała na to 2 lata. 

Zatem zdaniem kończącym: w celu urozmaicenia proponowałbym dodanie, nie jednej dla testu, lecz kilku map z trybów ZM, ZE HG, BR, H&S , KZ, BHOP i innych ciekawych MG. Dodanie więcej niż jednej mapy umożliwiłoby dokładniejsze zbadanie frekwencji graczy (nie musielibyśmy czekać po kilka godzin aż mapa zniknie z "recent maps" by ponownie ją zagrać). A w sytuacji, gdyby maszyna miałaby nie wytrzymać pod wpływem zwiększenia liczby map, proponowałbym usunąć te mapy, które CZYSTO MATEMATYCZNIE BEZ SUBIEKTYWNYCH OPINII cieszą się najmniejszym zainteresowaniem.

Więcej trybów, przy mniejszej ilości map na każdy tryb, to zdecydowanie ciekawsza wersja dla gracza, niż raptem 5 trybów po 30 map.

Obrazując: Lepiej 10 trybów rozgrywki po 3 mapy, niż 3 tryby rozgrywki po 10 map.

Myślę, że sama długość posta pokazuje moje zaangażowanie w sprawę,a nie czcze gadanie.

Pozdrawiam, 

Spike

Witam.

Na początku chciałbym tylko wyjaśnić pewną sprawę. Otóż z tego co widzę i słyszę to ten post odebrany został jako atak na administrację tego serwera i w sumie nie dziwię się bo @Maksimus użył takiego a nie innego słownictwa. Jednak ja jako można by powiedzieć inicjator tego całego ruchu nie miałem tego wcale na myśli. Po prostu chciałem cokolwiek zmienić na tym serwerze na którym spędziłem już kilka set godzin. 

A co do reszty... Dziękuję @spike za tak wspaniałą wypowiedź i wsparcie. Dziękuję też @Maksimus za to iż wyszedł do mnie z pomocną dłonią i wstawił ten post za mnie, ponieważ ja od 2 tygodni nie miałem takiej możliwości. 

Zgadzamy się w 100% z propozycjami zawartymi w poście i oczywiście jesteśmy gotowi do rozmów aby w jakiś sposób dojść do porozumienia z administracją tego serwera i w końcu "ożywić" Plac.

(ZgadzaMY, ponieważ mówię tu w imieniu wszystkich członków grupy steam ZRÓB PLAC LEPSZY PONOWNIE)

Pozdrawiam

Don 

PS Liczę na to że pod tym postem zrobi się na prawdę duży ruch i zaangażują się w to przede wszystkim stali gracze i administracja, bo chyba nie na tym polega adminowanie że wchodzimy sobię na serwer i wlepiamy gagi i bany na zmianę a aktywność na forum jest zerowa :)

Ogólnie rzecz biorąc, wielu z was samych przyczyniło się do tego, że serwer stoi aktualnie pusty, więc nie oczekujcie teraz od nas nie wiadomo czego.

Najpierw trzeba zmienić swoje podejście do całej sprawy, dopiero później żądać tego od innych, elo.

10 minut temu, pomidor™ napisał:

Ogólnie rzecz biorąc, wielu z was samych przyczyniło się do tego, że serwer stoi aktualnie pusty

Chodzi zapewne o bezpodstawne votebany? Bo innego argumentu nie widzę.

13 minut temu, pomidor™ napisał:

nie oczekujcie teraz od nas nie wiadomo czego.

Kilka nowych map... No po prostu robota niewykonalna...

14 minut temu, pomidor™ napisał:

Najpierw trzeba zmienić swoje podejście do całej sprawy, dopiero później żądać tego od innych, elo.

Jeżeli zbieranie pomysłów na poprawę jakości rozgrywki, tworzenie grupy na steamie zrzeszającej osoby popierające tą całą akcję, pisanie dosyć długiego posta na forum serwera to złe podejście, to nie wiem co według ciebie jest prawidłowym podejściem. A admini to mają baaardzo pozytywne nastawienie. Pokazują to za każdym razem, gdy zaczyna im pulsować żyłka, jak ktoś tylko wspomni o ich bezczynności. W twoim poście Panie Pomidor zawiało tu cholernym hipokryzmem i bezradnością ze strony adminów. 

Podsumuję szybko. Admini tego serwera najwyraźniej jedyne co potrafią to zrzucać odpowiedzialność na graczy za obecny stan serwera (XD), a sami nie potrafią się krótko przyznać, że żadnemu z adminów nie chciało się zabrać za ten serwer.           

Ps. Prosze bardzo. usuncie ten post, zbanujcie mnie na forum za prowokacje i do widzenia. Tym dobitnie pokażecie światu swoją bezradność. 

27 minut temu, pomidor™ napisał:

elo.

Drogi przedmówco, wyrwałeś coś z kontekstu i myślisz, że zabłysnąłeś, ale niestety muszę Cię uświadomić - nic mądrego nie napisałeś.

Powodów, przez które serwer stoi pusty jest sporo, nie są to tylko wasze idiotyczne zabawy votebanem. Pamięć dobra, bo krótka.

22 minuty temu, supp napisał:

Jeżeli zbieranie pomysłów na poprawę jakości rozgrywki, tworzenie grupy na steamie zrzeszającej osoby popierające tą całą akcję, pisanie dosyć długiego posta na forum serwera to złe podejście, to nie wiem co według ciebie jest prawidłowym podejściem.

Kolejne zdanie mające na celu przyczepienie się do mnie bez powodu. Tak się składa, że mówiłem o całokształcie, nie tylko o tym poście.

Już wcześniej pisałem do kilku osób (graczy), że trzeba coś zrobić z obecną sytuacją na serwerze, bo za długo to nie pociągnie. Proponowałem wspólne spotkanie na TeamSpeak'u, żeby porozmawiać, wyjaśnić sobie to i owo, ale po co? Przecież lepiej ciągle płakać i wylewać swoje żale w prywatnych wiadomościach na Steamie, myśląc, że to załatwi sprawę.

32 minuty temu, supp napisał:

W twoim poście Panie Pomidor zawiało tu cholernym hipokryzmem i bezradnością ze strony adminów.

A to ciekawe, serwer tworzycie głównie Wy - gracze. Nigdy nie powiedziałem, że administracja jest niewinna, ale po co się w jakikolwiek sposób starać, skoro ewidentnie widać, że aktualna społeczność Counter-Strike'a (niestety, Placu Zabaw również) spadła na psy - z całym szacunkiem do osób normalnych, które mają choć trochę dystansu do siebie i szarych komórek w mózgu. Wszystkich do jednego wora nie wrzucam, żeby nie było później płaczu.

Wcale nie uważam, że jesteśmy bezradni. Myślę, że przez te wszystkie miesiące, może nawet lata wielu administratorów ma już dość robienia czegokolwiek, bo to pomaga tylko na moment. Zabawa w onkologa zrobiła się już nudna, zresztą rak zawsze wraca ze zdwojoną siłą.

44 minuty temu, supp napisał:

Ps. Prosze bardzo. usuncie ten post, zbanujcie mnie na forum za prowokacje i do widzenia. Tym dobitnie pokażecie światu swoją bezradność.

Tutaj zostawię tylko jebitne IKSDE, bo aż żal komentować. Jedyne, co przez ten cały czas zrobiłeś, to propozycja paru map jail, które i tak były katowane do porzygu. W czas się obudziłeś, gdzie byłeś wcześniej? ← Pytanie retoryczne.

Hejka

Chciałbym się z wami nie zgodzić, że my techniczni nie robimy nic, jednak macie rację, nie robimy nic w kierunku zmian. Niestety dbanie o taki serwer jak plac zabaw nie jest jak instalacja czy wprowadzenie poprawek do wisndowsa, czyli dalej, dalej dalej. Wymaga to sporo czasu, którego po prostu nie posiadam, dlatego też jest @Timon do którego w pierwszej kolejności powinniście pisać, jeżeli nikt z administracji nie reaguje na problem. Ale do rzeczy. W chwili obecnej nie ma mnie w Europie, gdy wrócę na pewno pogadam z timonem oraz ewentualnie z pozostałymi administratorami co dalej. Chciałbym w ramach testów wprowadzić to o czym pisaliście w temacie, czyli nowe tryby ze/zm/hs a jak to już będzie funkcjonować przetestujemy w praktyce. 

Na chwilę obecną to tyle, chciałbym, żebyście wiedzieli, że temat nie pozostaje mi niezauważony i mimo urlopu obserwuję co się dzieje :)

P. S

To w załączniku to croco park w Agadir 

20190531_155143.jpg

Posted (edited)

Witam,

Jako że widzę, że tu wolna dyskusja to i ja dorzucę swoje zdanie na ten temat. Na placu zabaw jeszcze za czasów source grało się głównie przez atmosferę na serwerze. Cała magia tego serwera opierała się na tym, że codziennie stali gracze przychodzili nie tylko pograć, ale głównie porozmawiać, powygłupiać się, pożartować.

To nie tylko moje zdanie ale myślę, że i wielu innych ludzi, że serwer z biegiem czasu upadł przez administrację. Tak jak supp wspomniał administracja (oczywiście są wyjątki, ale zazwyczaj te wyjątki i tak mogły niewiele zdziałać) od zawsze miała wielki problem z przyjmowaniem jakiejkolwiek krytyki od stałych graczy, odbierała ją zazwyczaj jako atak a nie sugerowanie zmian, popraw, ale najłatwiej i najwygodniej jest wrzucić wszystkich do worka "a to i tak przecież placowe trolle". Jedyny moment w którym admini dawali po sobie poznać, to gdy ktoś im zaszedł za skórę i leciało banowanko. Połowa stałych graczy, można by było rzec "starych wyjadaczy placu zabaw" albo została zbanowana, albo przestała grać bo ich znajomi z serwera zostali zbanowani, przez co cały czar serwera, o którym wspomniałem na początku pryska i nie ma po co już grać. I to nie jest tylko moje zdanie bo większość osób, które spędziły najwięcej czasu na tym serwerze odeszły głównie z powodu administracji. Lepszy jeden stały gracz niż 5 randomów, bo to stali gracze tworzyli community tego serwera, nadawali mu niepowtarzalną atmosferę i klimat, przez co nawet nowe osoby wchodzące na serwer i słuchające dobrze się bawiły i chciały wracać.

Może w końcu ten temat będzie rozpatrzony poważnie i osoby zarządzające placykiem wezmą do siebie krytykę i nie odbiorą jej jako atak, rozpatrzą propozycje zmian i zaczną działać, choćby malutkimi kroczkami w wolnym czasie.

Pozdrawiam, Snetrsko <3

Edited by Snetry