Jump to content
Sign in to follow this  
Wachu

Rola detektywa

Która opcja jest najsensowniejsza  

27 members have voted

  1. 1. Która opcja jest najsensowniejszaRecommended Posts

Witajcie,

Jest jedna odwieczna kwestia, która nie do końca jest sprecyzowana. Chodzi o rolę detektywa. W imieniu administracji- chcielibyśmy poznać Wasze zdanie na ten temat.

Czy detektyw to:

  1. Zwykły niewinny z dostępem do sklepu
  2.  Uprzywilejowany, który może wydawać polecenia- tutaj ten punkt wymagałby doprecyzowania jakie i w jakim zakresie byłyby to uprawnienia
  3.  inne

Zapraszam do dyskusji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem zdecydowanie opcja nr.2, gdyby opcja nr.1 była dostępna, to sama nazwa DETEKTYW, moim zdaniem byłaby nieadekwatna. Uważam,że detektyw powinien móc rozkazać innocentowi na zatrzymanie się jedynie jeżeli innocent nie będzie wystawiony na otwarty ostrzał z karabinu snajperskiego lub innej broni. Nie mogłoby to być nadużywane, za otwartą przestrzeń można uznać środek miasta na 67th np, albo przestrzeń na górze mapy mincetaft_b5 etc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za to nie widzę innej opcji jak pierwszej. Na serwerach nie ważne jakich, dete zawsze prezentuje się jako potwierdzony od startu innocent z dostępem do sklepu. Priorytetowy cel do odstrzelenia w pierwszej kolejności, gdzie daje traitorowi, który go zabił nagrodę za porwanie się na te 30% resista na obrażenia. Pełni także role wsparcia dla innocentów (i poniekąd traitorów), gdzie może wyposażyć cały serwer w zabawki, które mogą bardzo utrudnić grę traitorom. Niby może wydawać jakieś polecenia, ale zwykle są one ignorowane przez większość.

 

@kreciq198 Jeśli chodzi o Twój post, absolutnie bym nie chciał, żeby jakiś smark, czy pierwszy lepszy try hard wydawał innym polecenia, typu "jak nie wejdziesz do sprawdzarki, kos" czy "zakaz wchodzenia na jakieś miejsce, bo tak". Dodatkowo, unikajmy tworzenia kolejnych kwestii spornych, których na serwerze wśród administracji i samych graczy jest sporo. Ty możesz uznać środek miasta 67, czy górę na minecraftcie_b5 za otwartą, tylko po to, żeby rundę później wbił np. Batumen i wyraził kompletnie inne zdanie. Jeśli ktoś tego nie widzi, polecam odwiedzić moją ostatnią skargę, gdzie chyba zostało pokazane jasno, że zdanie każdego administratora do tej samej sytuacji może być inne, pomimo jakiegoś tam regulaminu i zasad.

 

Co do samej ankiety, jeśli jest robiona w celu wprowadzenia jakiejś zmiany do tej roli, wdł. mnie największym mankamentem detektywa jest to, że jest ładnie odznaczony na tabeli na niebiesko, tak żeby każdy wiedział do kogo strzelać, przez co, albo ginie na start rundy i nic nie robi, albo chowa się po mapie. Proponuje zrobienie roli detektywa anonimową, gdzie nie miał by żadnego znaku, czy to na tabeli, czy to niebieskie kółeczko wokół celownika, czy to czapka noszona na jego czuprynie. Można by mu dać jakiś item za kredyt, który natychmiastowo po kupieniu przywracałby detektywowi jego odznaczenia.

Edited by Sir. Danken Lore

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sir. Danken Lore oczywiście "moja propozycja" do najłtwiejszych do zrealizowania nie należy, aczkolwiek po pierwsze "smark", który będzie tym detektywem najprawdopodobniej nie będzie ogarniał ani tej roli, ani co więcej nie przeczyta o tej możliwości, więc nie wyda Ci takiego polecenia. Oczywiście może się to wydarzyć, jednak oceniam tą szansę na tyle nisko, że Ty w tym czasie zdążysz go zabić 5 razy i jeszcze nikt tego nie zauważy. Co do "tryhardów" w roli dete, to oni w tym czasie zapewne w Twoim przypadku urządzą polowanie niż karzą Ci się zatrzymać, wiec nie masz się o co martwić. Jak napisał @Wachu dokładne "możliwości" detektywa byłyby doprecyzowane i zostanie to przegadane przez nas. Uważam, że polecenie zatrzymania się w miejscu, którym jest maksymalnie jeden inny gracz, można uznać za miejsce na tyle bezpieczne by detektyw mógł przeprowadzić to co tam chcę[HELLO 2V1]. Od siebie dodam,że detektyw nie powinien zakazywać na wchodzenie do jakiegoś miejsca oraz korzystanie/forcowanie sprawdzarki jedynie wtedy jeżeli ktoś dał fake kosa/innocent został zabity na czyichś(idk jak się to pisze) oczach i ta osoba nie chce go zabić. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Untitled.png.24db83a42e497f9223147be793e7268a.png

 

 

Jakby mi się chciało słuchać poleceń innego gracza który notabene w przypadku tego serwera ma na 80% mental disability, to poszedłbym sobie pograć w Jailbreaka, tam są chociaż bardziej wymyślne rozkazy niż "ZatRzyMaj sIę" albo "iDź do tEsTera bo kOs". Nigdy nie istnieje sytuacja, gdy jesteśmy w pełni bezpieczni - gramy w TTT i zawsze istnieje możliwość, że podczas sprawdzania np. analizatorem albo podczas wykonywania jakiejkolwiek czynności narzuconej nam wyskoczy ktoś zza winkla i rozda burzę pocisków, zarówno nam jak i jełopowi, który nam ten los zgotował. Albo rzuci jednego HE, wtedy może nawet więcej osób skazać na śmierć.

 

Claimowanie pokoju to też idiotyzm, taki sam jaki Danken zaprezentował nam w ostatnim akapicie swojej śmieciowej wypowiedzi weeaba.

 

A, no i nigdzie nie ma zasady o life checkach. Milion razy zginąłem, bo jakiś nerd sobie ubzdurał, że jest jakaś niepisana zasada mówiąca, że może mnie skosować jak nie napiszę nic na czacie, bo on tak chce xD

 

Jedyne słuszne polecenie które gracze powinni móc wydać i które widnieje już tylko na niezaktualizowanym lsie to "Gracz ma prawo wydać polecenie o zaprzestanie podążania za sobą innego gracza" czy jakkolwiek ta zasada brzmiała, wiecie o co chodzi.

Edited by Szjdss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcja 2 byłaby dobra jeżeli Dete:
-mógłby kazać iść do testera tylko wtedy gdy dali fake kosa.
-kazałby zatrzymać się osobie w pomieszczeniu tylko wtedy gdy przebywa w nim Dete-Sprawdzany lub Dete-Proveni-Sprawdzany (w innym wypadku nie mógłby kazać).

-mógłby kazać pokazać broń główną/boczną/granat w większości sytuacji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poproszę zestaw numer jeden. Bez dodatkowych sosów, typu niewidzialne role. Jeśli rozstrzyganie co D mógłby rozkazywać, a czego już nie miałoby przebiegać w takim samym tempie, jak rozstrzygnięcie, czy można niszczyć sprawdzarkę na 67th i podobnych, czy wyrzucać diamenty na b5, to ja podziękuję. Nie zadowoli się też każdego nigdy, co do limitów poleceń D. Wolę grać, jak chcę i słuchać tego, co sam uznam za stosowne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...