Jump to content
Latający

O ostatnich tygodniach słów kilka...

Recommended Posts

Jak już zapewne część was zauważyła, serwery Strefy Gier wróciły pod nowymi adresami ip i już śmigają pełną parą. W najbliższym czasie możecie napotkać mniejsze lub większe błędy spowodowane nowymi zmianami. Administracja będzie je naprawiać na bieżąco. Możecie się też spodziewać paru nowości i niespodzianek które wynagrodzą wam czas chwilowej nieobecności Strefy Gier.

Co do samych zmian w Strefie. Serwery zostały przeniesione do innego segmentu przez co adresy IP uległy zmianie. Tutaj pojawia się zadanie dla was - musicie poinformować znajomych na temat zmian, o których tutaj czytacie. Przy okazji zmian, maszyny zostały przeorane i skonfigurowane na nowo. Wprowadzono także dodatkowe zabezpieczenia. Pod nieobecność forum zdaliśmy sobie sprawę, że nie istniała oficjalna grupa Steam Strefy Gier, społeczność była porozbijana po różnych grupach pojedynczych serwerów. Jeżeli jeszcze nie dołączyliście do naszej oficjalnej grupy, możecie to zrobić tutaj: http://steamcommunit...groups/sg-grupa . Dodatkowo ruszył kanał IRC, który pozwoli wam w każdej chwili pogadać na żywo. Kanał znajdziecie na serwerze irc.gamesurge.net pod nazwą #strefagier . Jeżeli nie jesteście obeznani z klientami IRC, możecie dołączyć co czatu poprzez ten link: http://client00.chat...c.gamesurge.net . W najbliższym czasie znajdziecie odnośniki do grupy i kanału IRC na stronie w menu.

Wielu z was zapewne ciekawi, co było przyczyną tymczasowej przerwy Strefą Gier. Ósmego czerwca w godzinach wieczornych zaczęły się ataki DDoS skierowane w Plac Zabaw. Na początku ataki były słabe. Sieć spokojnie radziła sobie z 150 Mb obciążeniem, jednak wzrost siły ataków do 1.5 Gb sprawił, że wszystko się wyłożyło. Później zaatakowany został również wykupiony pod tymczasowy serwer TeamSpeaka VPS. Całość skończyła się atakiem na samo forum, którego chwilowa niedostępność była dla wielu bardzo dotkliwa. Teraz rzecz najciekawsza, czyli sprawcy całego zamieszania. Odpowiedzialność za to wszystko spada na serwerownie U Wujka Adolfa. Dowody ukazujące ich szkodliwą działalność zostały już przekazane do odpowiednich organów. Nie planujemy ich ujawniać, a informację o sprawcy podajemy aby uświadomić wam co U wujka Adolfa sobą reprezentuje.

Co do samej sieci serwerów U Wujka Adolfa, to jest nam bardzo przykro, że muszą atakować inne serwerownie oraz manipulować i oszukiwać graczy, tylko po to, aby zapełnić serwery i zyskać popularność. Jest to zwykła sieć serwerów, gdzie liczy się jak największa liczba graczy. Do tego opłaty za bycie administratorem... Zresztą ich czyny i wypowiedzi same pokazują jaki poziom reprezentują. Sieć U Wujka Adolfa interesuje nas tyle co zeszłoroczny śnieg i daleko im do tego, abyśmy traktowali ich jako konkurencję. Pragniemy też podziękować, ponieważ dzięki ich atakom, Strefa Gier została usprawniona, oraz wyjaśniło się kilka ciekawych kwestii.

Na koniec z przyjemnością informuję, że Strefa Gier będzie dalej kontynuowała swoją działalność. Będziecie dalej mogli grać na dobrze skonfigurowanych serwerach, gdzie spotkacie się z dobrą atmosferą i ludźmi posiadającymi kulturę osobistą. Przypomnę też o naszej polityce, gdzie nikt nie będzie od was lepszy bo kupił VIP'a, admina czy też jakieś poziomy na War3. Zostajecie wynagrodzeni za własną aktywność i pomoc w rozwoju społeczności Strefy Gier.

Pozdrawiamy,

Administracja Strefy Gier

To co? Wracamy i rozkręcamy tę imprezę? :D DJ! Start the music! B)

PS. Pierwszy ^_^

@ Świrex

Tylko dlatego, żeś młody i siedzisz jak sowa :D

Cieszymy się niezmiernie, że Strefa znów na nogach. Cała sytuacja pokazała, że społeczność mamy całkiem konkretną :) Sto lat! Sto lat! Niech Strefa żyje naaaam :D

Ciekawe czy szanowni sprawcy ataku są świadomi tego, kto nam użycza serwerów. ;)

Witam.

Chyba nie ale mam już pewne przesłanki że robią kuku innym , dziś będę się kontaktował z dwoma innymi "sieciami" serwerów w celu przekazania logów i wiedzy

żeby mieli co "szukać" i "kogo" u siebie , co prawda będę tylko przekazywał informację tym którzy zamierzają skierować sprawę na drogę prawną.

PS. na razie wiem o dwóch innych czy jest więcej wyjdzie w praniu.

Witam

Super że SG znów wstaje. No i wychodzi, że nie ma tego złego... itd. A co do tych kolesi, to mam nadzieję że uda się ich dorwać i zapłacą za to co zrobili, nam i innym.

Pozdrawiam

dawre

A ja u nich grałem jak Strefa nie funkcjonowała D:

Jest mi bardzo wstyd z tego powodu ._.

A tak to się cieszę że Strefa wróciła :D

Nie ja tym się zajmuje przekazałem sprawę , ja nie wiem kto od nich i jaką funkcję tam pełni i w jaki sposób jest związany z tamtą stroną

na tym etapie żeby było dokładnie przeczytane i przyswojone nikogo personalnie nie oskarżam

to nie moje zadanie dotrzeć do właścicieli serwerów z imienia i nazwiska (od tego są odpowiednie uprawnione służby) z których były ataki jaki czy te osoby były bezpośrednimi sprawcami czy tylko użyczyły swoich maszyn i komu..

" z których były ataki jaki czy te osoby były bezpośrednimi sprawcami czy tylko użyczyły swoich maszyn i komu.. "

Witam w tej kwestii powiem szczerze że nie wiedziałem że to przez Ataki DDos została zniszczona serwerownia Strefa Gier. Z początku administratorzy pisali że sponsor zawinił i nie przedłużył im serwerów. Co do ataków DDos w sieć serwerów strefa gier skoro jak napisałeś z początku były silne ataki z którą serwerownia nie mogła sobie poradzić to zapewne ktoś używał BotNeta czyli albo jakiś porządny haker który posiada własnego bootera albo poprostu ktoś kto kupił na chińskich stronach botery i szalał. Jeżeli ataki były przeprowadzane przez Botneta to wątpię że zdziała coś policja czy też sąd ponieważ botnet ma w sobie Kilka set tysięcy komputerów z których idzie atak a jak wiadomo każdy komputer ma swoje IP czyli będzie ciężko znaleść sprawce albo go wcale nie znajdą a uzyskacie odszkodowanie od Firmy która nie potrafiła Wam zabezpieczyć serwerów... W tych czasach coraz częściej występują takie ataki cóż zrobić ktoś się próbuje dowartościować w internecie bo zapewne w życiu realnym jest zwykłą pipą , atakują serwery metin 2 counter strike , czy też Team Speak. Kiedyś prowadziłem własny serwer Team Speak 3 z znajomym w nasz serwer również były wykonywane takie ataki w sumie sprawa została zgłoszona do organów ścigania i do dzisiaj z ich strony cisza bo nie mogą znaleść winnego. No nic fajnie że startujecie od nowa zapewne będziemy się widzieć w grze :) Powodzenia życzę i czekam na serwer !

No niestety jak już napisał Zydu ataki pierw były marne,ale potem się rozkręcili,aż wszystko niestety padło. :(

Wreszcie Strefa gier wraca,no i można wreszcie grać. B)

Emipod-Nikt nie wie kto to jest. On sam twierdzi, że nic nie pamięta i nic nie wie. Podobno wyszedł z dżungli z laptopem w ręku.

Rożne formy były przeprowadzane np na forum z dwóch hostów jeden jest z sieci GTS drugi z IWACOM w tym samym czasie i to samo ale to był DOS , oba lokalizacja PL , starczy tych wywodów reszta to już tajemnica za dużo gadam :)

Rożne formy były przeprowadzane np na forum z dwóch hostów jeden jest z sieci GTS drugi z IWACOM w tym samym czasie i to samo ale to był DOS , oba lokalizacja PL.

To najprawdopodobniej strona była słabo zabezpieczona bo jeżeli ktoś nakurza z polskiego IP to najprawdopodobniej używany był booter w postaci LOIC który służy do przeprowadzania ataków ze swojego internetu czyli jak wiadomo ze swojego IP. Może być to również botnet założony na komputerach w polsce . W tych czasach ataki mogą być przeprowadzane z naszych komputerów Mojego Twojego i innych osób wystarczy że masz złośliwe oprogramowanie. Więc tak czy inaczej nie udowodnią tego. Pójdą do osoby z którego został przeprowadzony atak a może przed komputerem siedzieć dziadek 50 letni który napierdziela w metina i nawet nie wie co to DDos :). A tak na przyszłość polecam jedną z lepszych serwerowni - Hosteam , zapewniają obronę i mocne zabezpieczenia. Owszem raz na ruski rok padną ale atakiem przeprowadzonym z NASA :D większość metinów stoi na ich serwerach.

Świetna wiadomość, Strefa Gier wraca. Mam nadzieję, że odpowiednie słyżby zajmą się dostatecznie dobrze tą sprawą.

PS. coś dla Świrex'a ;)

Edited by Prof

Teraz to będzie No-Lajf na całego na Placyku <3 Czekam niezmiernie kiedy będzie odpalony <3

Team-Speak działa ip 193.110.121.85.

Emipod-Nikt nie wie kto to jest. On sam twierdzi, że nic nie pamięta i nic nie wie. Podobno wyszedł z dżungli z laptopem w ręku.

Wiedziałem,że SG zmartwychwstanie!:D 'U wujka Adolfa' ku***a strasznie ci kolesie kojażą się ze szwabami...szczególnie przez tą ich wredność... chcieli być sławni i zarobić,a wyszło jak zwykle!:] StrefyGier tak szybko nie zniszczy żaden hacker:P

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...