Skocz do zawartości
Arolek

Propozycje i pomysły

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj dodajemy pomysły dotyczące serwera. Mapy, itemy lub inne tym podobne rzeczy można pisać tutaj :)

Edytowane przez Arolek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak więc, podczas wczorajszej rozgrywki doszedłem do następujących wniosków (propozycji):

- Karma mogła by być ogólna. Chodzi mi o to, by nie resetowała się na nowej mapce i liczona by była od pierwszego wejścia gracza na serwer. Dobrym rozwiązaniem było by gdy karma zapisywała się do bazy danych, dzięki czemu można było by zrobić statystyki na stronie.

- Detektyw mógłby mieć czapkę detektywistyczną (z serii mała pierdoła, a cieszy). Dodanie działek detektywa, również nie było by głupie.

- Podczas wchodzenia na serwer mógłby się pokazywać jakiś serwerowy screen, podczas którego świątecznie padał by śnieg (widziałem to na jednym zagranicznym serwerze).

- Podczas decydującego strzału (gdy ma on decydować o zwycięstwie niewinnych, bądź terrorystów) mile by był widziany tzw. slow motion - spowolnienie czasu, który dodał by trochę napięcia na serwerze.

Co do innych propozycji to jeszcze nie wpadłem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak opiszę po kolei:

-nie wiem co za to odpowiada. poszukiwania w toku

-prośba do Żyda już podesłana wraz z instrukcją. Trzeba czekać :D

-nie wiem kompletnie jak się za to zabrać XD

-plugin podesłany. trzeba czekać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A i informuje o bugu, który występuje w komunikatach admina, gdzie zamiast nicku piszę Someone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do piosenek to chcemy mieć podział w przypadku zwycięstwa niewinnych lub zdrajców :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam osobiście widział bym jakieś cytaty z starych polskich komedii, lecz trudno je znaleźć :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to nie jest zły pomysł :) Tylko trzeba dobrze poszukać :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzisz na team chat i przed wiadomoscia @ wpisujesz. Informacja leci do admina i mysle, ze to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Sam report nic nie da bo i tak nie będzie kary dla tej osoby, ponieważ admina nie ma. Wtedy pozostaje skarga na gracza oraz udokumentowanie nie przestrzegania regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grałem na zagranicznych serwach i był plugin RDM report, gdzie opisywało się sytuację. Admin mógł później przeglądać to wystawiać np. bany, lub jeśli ilość zgłoszeń przekraczała pewien limit, consola sama banowała na godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

(...)

- Podczas wchodzenia na serwer mógłby się pokazywać jakiś serwerowy screen, podczas którego świątecznie padał by śnieg (widziałem to na jednym zagranicznym serwerze).

- Podczas decydującego strzału (gdy ma on decydować o zwycięstwie niewinnych, bądź terrorystów) mile by był widziany tzw. slow motion - spowolnienie czasu, który dodał by trochę napięcia na serwerze.

(...)

-Dodanie takiego upgradu nie jest trudne, jeżeli GM przyjmuje na stronę startową format .gif (itp.). Jeżeli tak jest, to mogę spróbować tego dokonać, jeżeli dostanę taki screen. Jeżeli miałbym go sam zrobić prosiłbym o informacje co miałby konkretnie przedstawiać.

-Rozumiem, że slow motion miałoby się włączać jeszcze przed rozstrzygnięciem kto wygrał. Jeżeli tak to moim zdaniem jest to bez sensu, gdyż osoba korzystająca z karabinu snajperskiego miałaby znacznie ułatwione zadanie. Jeżeli jestem w błędzie proszę mnie poprawić.

-Co do muzyki to sądzę, że mógłbym czegoś poszukać, kiedy już do siebie wrócę, Jednak przy okazji podsuwam wam pomysł. Zezwólcie graczom na wrzucanie swoich propozycji muzyk jakie chcieliby, żeby się znalazły na serwie. Na zachętę możnaby wprowadzić zasadę "po podaniu 10 zaakceptowanych piosenek (np.) free slot na tydzień."

Co do moich pomysłów:

*Wprowadzić system punktów za które można by zakupić np. tytuły wyświetlane w czacie przed nickiem lub też jakieś wymyślne czapeczki. (konstrukcja takich od podstaw jednak zajełaby dużo czasu...)

*Jeżeli jest to możliwe (a co do możliwości nie jestem pewien) zedytować posiadane mapy dodając na jednej, czy dwóch ścianach logo naszej SG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można dodać pointshop gdzie gracze mogą kupować różne czapeczki, ale fakt zrobienie tego może trochę zająć. Co do logo SG na ścianach map, to z tego co pamiętam z CSS, nie trzeba było edytować map. Był do tego jakiś plugin ale nie wiem czy pod GM też jest. Trzeba szukać.

Co do animacji podczas ładowania to nie wiem co tam mogło by być, może regulamin, logo SG, adress forum, jakaś animacja ładowania... może ktoś ma jeszcze jakieś inne wizje i pomysły.

Edit.

Podczas ładowania można wyświetlić stronę html, wystarczy w takim razie sklecić coś ładnego i dodać jakieś animacje, można też wrzucić muzykę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tai Shan slow mo już jest, więc możesz zobaczyć jak to wygląda

Jeśli chodzi o "ekran powitalny" to proponuje zrobić czytelny obrazek z najważniejszymi zasadami i komendami, które pomogą ogarnąć się świeżakom. Tylko, żeby nie było tego za dużo, bo nikomu się nie będzie chciało czytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usuńcie dzwięk przy dołączaniu kogoś do serwera, irytujące. No i uzupełnijcie serwer w graczy bo pusto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecał bym zwiększyć spawn broni, nalegało na to wiele graczy na serwerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwiekszenie slotow do 20!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi