Jump to content
Arolek

Propozycje i pomysły

Recommended Posts

Fal został znerfiony, bo był za celny (podobno) a aktualnie ta broń nie nadaje się do niczego, wcześniej był lekko za mocny ale był do użytku.

Lencin (lee enfield) ta broń jest jak wyciszona awp, a czasem nawet lepsza ale przy wyjmowaniu jej jest jakieś światło z lufy co może sugerować, że ktoś do nas strzela (wiele razy sam się tam pomyliłem)

m24 to w ogóle jest nieporozumienie przytoczę przynajmniej 3 przykłady.

Stoję koło gościa z m24 nagle pada strzał, dźwięk poszedł z innego budynku co ciekawe dostałem głowę bo ktoś do kogo strzelał ten osobnik nie trafił nie miałem prawa się zorientować że to on strzelił no bo ten dźwięk xD.

Sytuacja z majorem na mapie więziennej słyszałem wystrzał z broni majora zabijam go, sprawdzam logi okey to nie on wystrzelił, trzecia sytuacja dostaje z danego kierunku są 2 m24 idę za dźwiękiem i zabijam gościa oczywiście złego, ta broń ma tak popsuty dźwięk że można strzelać przy detektywie a on się nie skapnie o co chodzi.

HE: Nie zgodzę się dodania go do t shoopu jest to broń zbalansowana i z tego co widzę to mały odsetek graczy potrafi nią robić prawdziwe zniszczenie no chyba, że tomislav.

Brakuje też dopisów do auga, którego celność też powinna być poprawiona.

Dodanie buffa m4, mp5 i mac10 żeby te bronie też były w końcu używane i potrzebne na serwer.

Relatywnie dobrze zbalansowana bronią jest famas którym da się strzelać na dalsze dystanse i na bliższe i jest bardzo celny co jest jego dużym plusem.

Jeśli te bronie znalazłyby sensowne zastępstwo jestem jak najbardziej za. Jedynie nie jestem za pomysłem z HE granatem, ponieważ moim zdaniem nie jest jakoś często używany w SKUTECZNY sposób, a po drugie zazwyczaj osoba rzucająca taki granat jest 2 3/4 przypadków odrazu wyłpaywana przez innocentów. Co do innych broni, moim zdaniem Lee Enfield nie jest najprostszy w użyciu[przynajmniej dla mnie :))))] i ogarnięcie tej broni jest nagradzane jej wysoką skutecznością co jest jej plusem. Co do lugera byłbym za jakimś nerfem po prostu jeśli istnieje taka możliwość. Falcon jest używany przez nikogo,więc jak najbardziej można się go pozbyć. A M-24 wypadałoby jakoś zmienić ale nie mam w tej chwili pomysłu, uważam,że wypadałoby ułatwić rozpoznawanie skąd dana osoba strzela przynajmniej w małym stopniu. Co do innych broni mp5 oraz mac10 mogłyby choć trochę zostać polepszone, może w końcu trzy-cztery bronie przestały być 100%, gdy na serwerze jest ponad 20 graczy. 

Jak już piszemy o takich genialnych pomysłach jak przeniesienie he do tshopa, to może przywrócimy digla do poprzedniego stanu. Z m24 można zmienić nazwę na AWP i wrzucić do tshopa. Fala wrócić do poprzedniego stanu. Znerfcie pompy, żeby gracze ze scoutem mogli wygrywać w końcu 1v1 na close range. Zgadzam się z nerfem na lugera.

Dodatkowo proponuje usunąć z regulaminu punkt 5. "W momencie zabójstwa niewinnego z powodu fałszywego kosa wina spoczywa na osobie, która go wydała. Wydawanie kosów i celowe nie zabijanie takich osób uznawane jest za trollowanie." Większości przypadków zabijana jest osoba niewinna która dała kosa za to że ktoś rzucił granatem a był innocentem. Prowadzi to do złej atmosfery, reportów oraz slay'i 

19 godzin temu, Batumen napisał:

Dodatkowo proponuje usunąć z regulaminu punkt 5. "W momencie zabójstwa niewinnego z powodu fałszywego kosa wina spoczywa na osobie, która go wydała. Wydawanie kosów i celowe nie zabijanie takich osób uznawane jest za trollowanie." Większości przypadków zabijana jest osoba niewinna która dała kosa za to że ktoś rzucił granatem a był innocentem. Prowadzi to do złej atmosfery, reportów oraz slay'i 

Jeśli gracz myśli to nie będzie rzucał randomowo granatów. TTT jest teraz strzelanką, a nie jak w założeniu trybem detektywistycznym, w którym nie było miejsca na ludzi bez mózgu. 

Yo, post ten dotyczy Blinka.

Coraz więcej osób dowiaduje się o bugu związanym z tym przedmiotem, toteż na serwerze zawsze jest osoba która go w jakiś sposób wykorzystuje.

Bug pojawia się w momencie gdy gracz używający blinka, zaraz po mignięciu zmieni broń na jakikolwiek inny slot. Efekt? Użytkownik migacza może pokonać całą długość mapy, w jakieś 2-3 sekundy i dodatkowo przeżyć. Nie tak dawno, pojawiło się także inne zastosowanie tego buga, niż samo pokonanie dużej odległości.

Niżej filmik.

Proponuje usunięcie addonu z serwera.

To tyle z mojej strony. Mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie propozycji.

Dziękuje MajoRowi za udostępnienie materiału.

Pozdrawiam i żegnam

Dunken

Dzień dobry gracze komputerowi,

Post będzie dotyczył Zdalnego detonatora (Remote bomb)
Gram na serwerze TTT od niedawna, ale już udało mi się zauważyć przedmiot w traitor shop'ie który może przyprawiać innych graczy o zawroty głowy.
Dlaczego?
-Nie wymaga on żadnych umiejętności od gracza - podchodzisz, kładziesz, detonujesz.
-Jest przyczyną RDM'ów, gdyż gracze często mylą jego model z modelem granatów.
-Jeśli podłożysz komuś remote'a twarzą w twarz, osoba nie będzie miała szans na zabicie ciebie, chyba że cię zabije jednym strzałem, gdyż jest bardzo mało czasu na zareagowanie.
-Jest on niekaralnym sposobem na znęcanie się nad graczem, czyli prawie za każdym razem kiedy ktoś jest traitorem to może cały czas kończyć rundę komuś innemu już na początku.

-Remote częściowo przyczynił się do załamania psychicznego Tomislava.
Co proponuję?
-Zmiana modelu remote'a, żeby nie był mylony z granatami lub całkowite usunięcie przedmiotu z traitor shop'a
Czemu remote, a nie granat przylepny?
-Granatem trzeba trafić + osoba atakowana ma więcej czasu na zareagowanie i zabicie.

Dziękuję za uwagę.

Cze tu AmaZing gram na serwie już od dawna i rzeczy z t shopu mi się po prostu nudzą, kto używa noża czy wabika nikt można by takie usunąć i dodać nowe np. doorbustera itp. głównie zależy mi na doorbusterze. Dete mógłby dostać nowe przedmioty bo jest ich ze 3 razy mniej niż T ma. Dla detektywa znajduje się dużo rzeczy które rozmaiciły by grę w tym komentarzu chciałbym nowe przedmioty dla T i dete ( zwłaszcza doorbuster ) i koniec.

Post dotyczy maskowania.

Od momentu pobrania czyjejś tożsamości startuje, chyba 30s sekundowy timer, gdzie po tych 30s przebranie się przedawnia nie zależnie od tego czy zostało przez gracza użyte, czy też nie. Proponuję zmienić działanie timera, aby ten spadał do 0s tylko gdy przebranie jest w użyciu.

Wiem, że piszę posta pod postem jednak nie będę czekał, aż ktoś coś napiszę żeby dać kolejny z moich pomysłów. Zastanawiałem się, czy byłaby możliwość ingerencji w voice chat gmoda. Polepszenie jego jakości, żeby był bliżej dzisiejszym standardom i nie brzmiał jak 15 letnia gra. Kompletnie nie mam pojęcia czy byłoby to możliwe, jednakże podniosłoby to na pewno popularność serwera i grywalność na nim, gdzie chyba nie słyszałem na żadnym innym serwerze "lepszego voice chatu". Takich wyróżniających się cech strefa ma całkiem dużo, kolejna nie zaszkodzi. 

Szybka propozycja bo nie umiem inaczej, zamieńcie swepowy slot broni z t-shop typu ak na podstawowe miejsce czyli 3. Troszkę by zbalansowało kombinację scout i ak47. A Ty danken się puknij na myśl o tym voice chat oczywiście z wyrazistym szacunkiem w stronę wspominanego gracza.

@Brzydkionjest, no brawo genialny pomysł... typowa ameba podbiega do ciebie i drze ryja aby pokazać broń główną, za samo chodzenie z pistoletem lub łomem unikaj bo może ukrywać broń zdrajcy. Szansa na losowy rdm 500% w góre.

Tylko to działałoby jako utrudnienie dla zdrajcy. Na innych serwerach gdzie byłem ten pomysl zawsze przechodzi mimo waszych i jakoś specjalnie nie widziałem wzrosty rdm. Jaka boicie się u siebie to wprowadzić to może coś zmienić z graczami ?

Posted (edited)

Opcja unikania bycia zdrajcą, tak jak jest z detektywem po F1.

Edited by Szjdss

Redukcja odrzutu AK47.

Posted (edited)
23 minutes ago, AlanWake said:

Redukcja odrzutu AK47.

x D

Edited by Szjdss

Posted (edited)
56 minutes ago, AlanWake said:

Redukcja odrzutu AK47.

x D

Edited by edzio72

Posted (edited)

Hello

Remote dalej istnieje na serwerze w formie w jakiej istniał, czyli niezoptymalizowanego shitu, którego ni jak nie da się uniknąć. Podłożyć go na jakimś nowiku/afku i tylko czekać, aż wbiegnie w tłum innocentów/tłum zbierze się wokół tego afka jak muchy do łajna, zastanawiając się czy można go zabić. Jeśli zostanie zplatnowany na kimś, kto dobrze wie co oznacza to charakterystyczne kliknięcie, sytuacja wygląda nieco lepiej, ale nadal beznadziejnie dla innocenta. Inno ma około sekundy na zabicie traita, na co szanse są równe prawie zeru. Ktoś odpowie "Po prostu pójdź za traitem i sytuacja załatwiona". Nie jest to możliwe, jeśli traitor natychmiast po plantcie użyje ruchu "Get out of the way", Inno najzwyczajniej w świecie go nie dogoni. 

Spoiler

Jak filmik wyżej pokazuje, zginąłem przez swój tragiczny błąd, gdzie ośmieliłem się zwiedzać nową mapę i nie usłyszałem plantowanego remotea na jednym z osobników zebranych przy mnie, gdzie w momencie plantu byłem pewnie po drugiej stronie mapy.

Blink. Jeden kredyt i posiadacz może latać po mapie. Niby ma pasek reprezentujący ile razy można użyć mignięcia, ale nie działa, no i jest szansa, że wgniecie używającego w ziemie. Bardzo przydatny na otwartych mapach, gdzie ich całe długości można pokonać w sekundę. Trafienie w posiadacza blinka graniczy z cudem. 

Spoiler

Remotowi najzwyczajniej w świecie wystarczy dodać jakąś wskazówkę w postaci np. pikania, albo komunikatu na chacie "Hej, na x osobie jest remote, back the fuck of".

Blink powinien zostać usunięty z serwera.

Edited by Sir. Danken Lore

Cześć

Mam pytanie do was... Dlaczego blink nie został jeszcze usunięty ze sklepu dla zdrajcy, jest to przedmiot zbyt przegięty w porównaniu do innych przedmiotów ze sklepu. Niezliczone razy wykorzystywany w celu oszukiwania mapy.

Osoba walcząca 1 na 1 z osobą z blinkiem ma bardzo utrudnione zadanie, nie tylko dlatego że zdrajca lata po całej mapie ale także większość Hitmarków serwer nie odczytuje a zdrajca w ten sposób jest nieśmiertelny. Kiedyś gracz mógł wygrać że zdrajcą walcząc na daleko a teraz wystarczy sekunda aby zdrajca stał z pompą tuż za tobą.

Nie raz na tym forum był poruszany temat jetpaków, nie rozumiem dlaczego nikt nie uznał blinka za ulepszoną wersję jetpaka skoro spełnia jego główną rolę czyli możliwość przemieszczania się.

Posted (edited)

Kolejny pomysł to ograniczenie roli C4 oraz barnaclów w grze. Według mnie dobrym pomysłem było by ograniczenie C4 do 1 na rundę a w przypadku barnacla do 2 na rundę.

W przypadku paki to chyba logiczne że jest wykorzystywana na bardzo dużą skalę na małym mapach. Co skutkuje tym że połowa serwera umiera przez jedną lub 2 paki.

W przypadku barnacla jest o wiele lepiej ponieważ mało osób go kupuje jednak czasem się zdarza że na mapie jest 5-6 barnaclów na całej mapie zakupione przez jednego zdrajcę.

Edited by edzio72

Znowu pisze o usunięcie punktu z regulaminu dotyczącego fake kosów. Ktoś cię zepchnie, obije granatem czy kogoś propkilluje ty dajesz na niego kosa, BAM okazuje się innocentem i zaraz się ktoś znajdzie kto nie da ci się wytłumaczyć (ekhem Kreciq) i cię zabija.

Nie widzę problemu. Po takiej sytuacji, osoba na którą słusznie wydałeś kosa, a okazała się innocentem dostaje slaya. Sytuacja powtarza się, to go banujesz.