Jump to content
Arolek

Propozycje i pomysły

Recommended Posts

8 godzin temu, Czeslawwieslaw napisał:

Proponuję usunąć Poison Dart Guna, ponieważ broń jest zepsuta, z czego nie zadaje żadnych obrażeń.

To prawda. Ja kilka razy się pomyliłem i kupiłem zepsutą broń a nie tego co chciałem. Pozatym broń nawet nie zadaje obrażeń.

Jest broń, pali wioski, niszczy miasta, siła jej sławy jest wielka a zarazem przelana dużą ilością krwi, broń ta ma inicjały A oraz K, liczba jej ofiar wynosi 4 oraz 7... trzeba ją znerfić bo nie da się grać.

Może kiedyś ak47 przestanie zabijać po 3 graczy na jednym magazynku.

Posted (edited)

Są lepsze rzeczy do narzekania w shopach i nie tylko tam (ekhm FUCKING LUGER). AK przechodziło już tyle zmian, ni jak nie ma się do starszych odpowiedników (np. sytuacja gdzie head=kill). Dalsze nerfy mogłyby zaczynać stawiać normalne karabinki nad kałachem. Płacisz jeden kredyt, za karabin szturmowy, który po prostu jest lepszy od każdego innego odpowiednika. Jeśli przeszkadza Ci to, że na magazynek masz 3 osoby, chcę zwrócić uwagę że jest to możliwe do zrobienia każdą bronią na serwerze (może z wyjątkiem Glocka, TMP).

Edited by Sir. Danken Lore

Dajcie jakiegoś buffa na silenced m4a1, bo tylko ten psychol z Poznania tym gra, a i nerf dla lugera albo buff dla orzełka pls.

Posted (edited)

Post ten tworzę bardziej w celu opublikowania mojego zdania na temat dużej ilości zmian wprowadzonych na serwer. Standardowo, najważniejsze kwestie będą w tym poście umiejscowione w pierwszej kolejności. Let's get this over with.

Kruk bomba - super pomysł (nie). Siła granatu, która jest zdalnie kontrolowana z zasięgiem oczywiście całej mapy. Nie naraża użytkownika na żadne niebezpieczeństwo, a ten za skillowe wydanie jednego kredytu, może schować się w dogodnym miejscu i czekać na okazję by wlecieć w cel, który sobie wybierze, czy to pojedynczy gracz którego warto zabić szybko, czy grupa innocentów. W ŻADEN SPOSÓB nie da się uniknąć otrzymania od niego obrażeń. Niby da się go zestrzelić, ale trafienie go z prędkością z jaką się rusza graniczy z byciem koreańską maszyną do moby (asian reflex needed here). Dochodzi jeszcze kwestia fpsów, gdzie na niektórych mapach ten spada do około 5, przy używaniu przedmiotu. Na serwerze broń ta pojawia się praktycznie co rundę.

Luger - nerf jaki dostał jest po prostu śmieszny. Problemem z lugerem jest jego dmg, a nie celność, gdzie na dalsze odległości strzelec i tak liczył bardziej na szczęście i tą magiczną liczbę 80 obrażeń. Na blisko, dalej pruje wszystko przed sobą. Jeśli jest problem z wyrzuceniem go z serwera, bo ktoś w administracji ma problem z rozstaniem się ze swoją ulubioną bronią, zawsze można poczarować w skryptach i zostawić go tylko dla adminów. Nikt się raczej nie powinien przyczepić, utrzymujecie serwer nie chcąc nic w zamian, coś wam się należy. 

Zmniejszenie karmy startowej po kb - po co, na co, dlaczego? Karma ban już i tak był surowy, ban na 12H to nie jest mały odcinek czasu. Z tego co też zauważyłem, randomy, które dostaną kb na serwer za bardzo nie wracają, więc zmiana bardziej dotyczy stałych graczy, którzy rzeczywiście chcą grać, a Ci kb najczęściej dostają za zabijanie najzwyczajniej w świecie idiotów. Teraz po powrocie na serwer, ludzie po karma banie są karani tracąc dodatkowe 150 punktów karmy, co zbliża ich do magicznej granicy 666 punktów karmy. Nie dawno myślałem nad systemem, by zamiast bana, osoba która zejdzie poniżej 667 punktów, otrzymywała dmg, który zadał sojusznikom z powrotem, tym samym ich nie raniąc. Dodatkowo, karma przy zabiciu kolegi przez kolegę spadała by tylko wtedy, kiedy ofiara przy np. okienku pytającym czy był to rdm, odpowiedziałaby tak. Oczywiście, to tylko pomysł.

Minigun - naprawdę sympatyczna zabawka zagłady, można ją opisać w 3 słowach. DAKKA DAKKA DAKKA. 200 pocisków, kosmiczna szybkostrzelność, i potworny damage output. Rzeczą, która mnie boli w tej broni jest właśnie ta ostatnia rzecz, dmg. Mnożnik w głowę, wysyła innocentów za szybko w zaświaty. Headshot zadaję koło 25 obrażeń, co umożliwia miniganowi położenie innocenta w 4 strzałach. Potrzebna jest tutaj fun police. Ma także słabe audio, gdzie dźwięk jest puszczany z pozycji gracza, a nie strzelca.

Slowmotion - użycie przedmiotu jest zbyt podobne do końca rundy, gdzie ludzie po jej użyciu zaczynają się nawzajem zabijać. 

FN-FAL - mała zmiana, która w żaden sposób nie ratuje tej broni. Pociski lecą lewo prawo i strzelec nie ma na to wpływu. Nie widzę sytuacji, w której gracze nagle po tej zmianie zaczną jej używać.

AK - nerf wdł. mnie jest zbyt dotkliwy i stawia tą broń na końcu łańcucha pokarmowego broni zdrajcy, zwłaszcza przy wprowadzeniu miniguna i zbufowania wyciszonej M4. EDIT: Po dłuższym pograniu, nerf jednak nie jest taki dotkliwy, jak wydawało mi się przy czytaniu patch notesów.

Poza tymi wadami, nowy update serwera jest dobrą zmianą. Do powiewu świeżości, dodaje jeszcze kilka przydatnych funkcji dla zwykłych kowalskich, którzy np. nie potrafią wpisać w google "better fps in gmod".

Za wielce rażące błędy, które prędzej czy później zostaną mi wytknięte przez paru osobników na steamie, z góry przepraszam. 

To tyle ode mnie

Pozdrawiam i żegnam

Knee Grow

Posted (edited)

Jakby były jeszcze jakieś wątpliwości czemu kruk zamiast nerfa powinien wylecieć z serwera:

-Obrażeń nie da się w żaden sposób uniknąć.

-Jest w stanie zabrać nam 99 HP, one shota jeszcze nie widziałem, ale pewnie jest w stanie to zrobić.

-Zdrajca, jak wcześniej napisałem, po skillowym wydaniu kredytu idzie w dogodne miejsce, puszcza kruka w powietrze i wybiera sobie cel, do wyboru, do koloru.

-Przy używaniu kruka, użytkownik staje się niewrażliwy na kule (wyjątek loftki). To samo tyczy się gołębia dla dete.

-Nie zauważyłem, żeby ograniczenia na zasięg w czymś pomagały, dlatego dalej lata sobie wesoło z zasięgiem całej mapy.

-Pojawia się praktycznie co rundę, z częstotliwością 1-2 sztuk, gdyż zapewnia na kimś darmowe obrażenia. Podejrzewam, że z czasem częstotliwość wzrośnie.

Parę klipów obrazujących działanie broni umieszczam niżej.

Kruk #1

Kruk #2

Kruk #3 pamiętajcie redukcja obrażeń z kamizelki tutaj też działa, w dodatku kruk teleportował się przez portal. Pomimo redukcji, nadal pożegnałem się z 3/5 HP.

Kruk #4 puściły mi trochę nerwy, więc polecam przyciszyć audio.

Także na koniec uwaga do osób, które "testowały" wyżej wspomnianą broń i dały jej zielone światło. Don't make me do this again.

Client ponownie zaczął gryźć się z serwerem odnośnie hitregu. 

Posted (edited)

Dorzucę mały bonus.

1 2 3 4

Naprawienie problemów z krukiem/mewą wymagało usunięcia pluginu, polepszającego hit detection... 

Plugin, który polepsza ogólną jakość rozgrywki na serwerze i ogranicza do zera sytuację, w których gracz ma ochotę pierdzielić te internety i wyrzucić je przez okno, bo nie wszedł mu cały magazynek ze scouta w afka, czy broken addon, który wygląda jak dodany na siłę. Wybór jest dla mnie oczywisty, domyślam się, że dla reszty graczy także, czemu więc ten jakże PRZYDATNY PLUGIN został usunięty po cichu, bez ŻADNEJ WZMIANKI w dzienniku zmian?

Jak już chcecie na siłę dodawać coś mocnego i przy tym nie tracić (np. pluginów) to czekam na buffa digla. 
Pozdrawiam, 
łabałbał 

Yare yare daze...

Trzynaście dni, dokładnie tyle dni serwer działa bez skryptu poprawiającego hitreg. W drugim dniu bez skryptu, zostały już zgłaszane sytuacje, gdzie gracze dostawali kulki w głowy, ale dziur jako takich nie było, trochę krwi na ścianie i zero reakcji na strzał ze snajperki robiącej prawie 1000HP w głowę. Z każdym dniem do przodu, ilość tych sytuacji wzrastała, gdzie od każdego gracza, który gra dłużej, można przynajmniej z trzy razy na dzień usłyszeć, że nie weszła mu głowa, bo serwer powiedział "Fuck you, u missed". Nowym graczom TTT może to nie przeszkadzać, jednak zauważyłem w tych trzynastu dniach stopniowy spadek w osobach, które co jak co grają na tym serwerze trochę dłużej. Zdanie co niektórych o serwerze teraz? "Ten serwer zmienia się w gówno" czy "co ta administracja odpierdala". Brak odpowiedzi, zero postów w stronę graczy, nic, cisza. Zupełnie jak przy usunięciu/wyłączeniu tego skryptu, gdzie zmiana ta nie została nawet wypisana w dzienniku zmian. Tak więc, czy można przywrócić ten skrypt i nie bawić się w ciuciubabkę ze społecznością, unikając odpowiedzi/nie podejmując żadnych działań? Z góry, dzięki.

Lokomotywa jest teraz za mocna, byle kido z tym lata i wbijając się w trzy-cztery osoby zabija wszystkie. Narzekanie na one shot bronie? Buff loco.