Jump to content
Arolek

Propozycje i pomysły

Recommended Posts

8 godzin temu, Czeslawwieslaw napisał:

Proponuję usunąć Poison Dart Guna, ponieważ broń jest zepsuta, z czego nie zadaje żadnych obrażeń.

To prawda. Ja kilka razy się pomyliłem i kupiłem zepsutą broń a nie tego co chciałem. Pozatym broń nawet nie zadaje obrażeń.

Jest broń, pali wioski, niszczy miasta, siła jej sławy jest wielka a zarazem przelana dużą ilością krwi, broń ta ma inicjały A oraz K, liczba jej ofiar wynosi 4 oraz 7... trzeba ją znerfić bo nie da się grać.

Może kiedyś ak47 przestanie zabijać po 3 graczy na jednym magazynku.

Posted (edited)

Są lepsze rzeczy do narzekania w shopach i nie tylko tam (ekhm FUCKING LUGER). AK przechodziło już tyle zmian, ni jak nie ma się do starszych odpowiedników (np. sytuacja gdzie head=kill). Dalsze nerfy mogłyby zaczynać stawiać normalne karabinki nad kałachem. Płacisz jeden kredyt, za karabin szturmowy, który po prostu jest lepszy od każdego innego odpowiednika. Jeśli przeszkadza Ci to, że na magazynek masz 3 osoby, chcę zwrócić uwagę że jest to możliwe do zrobienia każdą bronią na serwerze (może z wyjątkiem Glocka, TMP).

Edited by Sir. Danken Lore

Dajcie jakiegoś buffa na silenced m4a1, bo tylko ten psychol z Poznania tym gra, a i nerf dla lugera albo buff dla orzełka pls.

Posted (edited)

Post ten tworzę bardziej w celu opublikowania mojego zdania na temat dużej ilości zmian wprowadzonych na serwer. Standardowo, najważniejsze kwestie będą w tym poście umiejscowione w pierwszej kolejności. Let's get this over with.

Kruk bomba - super pomysł (nie). Siła granatu, która jest zdalnie kontrolowana z zasięgiem oczywiście całej mapy. Nie naraża użytkownika na żadne niebezpieczeństwo, a ten za skillowe wydanie jednego kredytu, może schować się w dogodnym miejscu i czekać na okazję by wlecieć w cel, który sobie wybierze, czy to pojedynczy gracz którego warto zabić szybko, czy grupa innocentów. W ŻADEN SPOSÓB nie da się uniknąć otrzymania od niego obrażeń. Niby da się go zestrzelić, ale trafienie go z prędkością z jaką się rusza graniczy z byciem koreańską maszyną do moby (asian reflex needed here). Dochodzi jeszcze kwestia fpsów, gdzie na niektórych mapach ten spada do około 5, przy używaniu przedmiotu. Na serwerze broń ta pojawia się praktycznie co rundę.

Luger - nerf jaki dostał jest po prostu śmieszny. Problemem z lugerem jest jego dmg, a nie celność, gdzie na dalsze odległości strzelec i tak liczył bardziej na szczęście i tą magiczną liczbę 80 obrażeń. Na blisko, dalej pruje wszystko przed sobą. Jeśli jest problem z wyrzuceniem go z serwera, bo ktoś w administracji ma problem z rozstaniem się ze swoją ulubioną bronią, zawsze można poczarować w skryptach i zostawić go tylko dla adminów. Nikt się raczej nie powinien przyczepić, utrzymujecie serwer nie chcąc nic w zamian, coś wam się należy. 

Zmniejszenie karmy startowej po kb - po co, na co, dlaczego? Karma ban już i tak był surowy, ban na 12H to nie jest mały odcinek czasu. Z tego co też zauważyłem, randomy, które dostaną kb na serwer za bardzo nie wracają, więc zmiana bardziej dotyczy stałych graczy, którzy rzeczywiście chcą grać, a Ci kb najczęściej dostają za zabijanie najzwyczajniej w świecie idiotów. Teraz po powrocie na serwer, ludzie po karma banie są karani tracąc dodatkowe 150 punktów karmy, co zbliża ich do magicznej granicy 666 punktów karmy. Nie dawno myślałem nad systemem, by zamiast bana, osoba która zejdzie poniżej 667 punktów, otrzymywała dmg, który zadał sojusznikom z powrotem, tym samym ich nie raniąc. Dodatkowo, karma przy zabiciu kolegi przez kolegę spadała by tylko wtedy, kiedy ofiara przy np. okienku pytającym czy był to rdm, odpowiedziałaby tak. Oczywiście, to tylko pomysł.

Minigun - naprawdę sympatyczna zabawka zagłady, można ją opisać w 3 słowach. DAKKA DAKKA DAKKA. 200 pocisków, kosmiczna szybkostrzelność, i potworny damage output. Rzeczą, która mnie boli w tej broni jest właśnie ta ostatnia rzecz, dmg. Mnożnik w głowę, wysyła innocentów za szybko w zaświaty. Headshot zadaję koło 25 obrażeń, co umożliwia miniganowi położenie innocenta w 4 strzałach. Potrzebna jest tutaj fun police. Ma także słabe audio, gdzie dźwięk jest puszczany z pozycji gracza, a nie strzelca.

Slowmotion - użycie przedmiotu jest zbyt podobne do końca rundy, gdzie ludzie po jej użyciu zaczynają się nawzajem zabijać. 

FN-FAL - mała zmiana, która w żaden sposób nie ratuje tej broni. Pociski lecą lewo prawo i strzelec nie ma na to wpływu. Nie widzę sytuacji, w której gracze nagle po tej zmianie zaczną jej używać.

AK - nerf wdł. mnie jest zbyt dotkliwy i stawia tą broń na końcu łańcucha pokarmowego broni zdrajcy, zwłaszcza przy wprowadzeniu miniguna i zbufowania wyciszonej M4. EDIT: Po dłuższym pograniu, nerf jednak nie jest taki dotkliwy, jak wydawało mi się przy czytaniu patch notesów.

Poza tymi wadami, nowy update serwera jest dobrą zmianą. Do powiewu świeżości, dodaje jeszcze kilka przydatnych funkcji dla zwykłych kowalskich, którzy np. nie potrafią wpisać w google "better fps in gmod".

Za wielce rażące błędy, które prędzej czy później zostaną mi wytknięte przez paru osobników na steamie, z góry przepraszam. 

To tyle ode mnie

Pozdrawiam i żegnam

Knee Grow

Posted (edited)

Jakby były jeszcze jakieś wątpliwości czemu kruk zamiast nerfa powinien wylecieć z serwera:

-Obrażeń nie da się w żaden sposób uniknąć.

-Jest w stanie zabrać nam 99 HP, one shota jeszcze nie widziałem, ale pewnie jest w stanie to zrobić.

-Zdrajca, jak wcześniej napisałem, po skillowym wydaniu kredytu idzie w dogodne miejsce, puszcza kruka w powietrze i wybiera sobie cel, do wyboru, do koloru.

-Przy używaniu kruka, użytkownik staje się niewrażliwy na kule (wyjątek loftki). To samo tyczy się gołębia dla dete.

-Nie zauważyłem, żeby ograniczenia na zasięg w czymś pomagały, dlatego dalej lata sobie wesoło z zasięgiem całej mapy.

-Pojawia się praktycznie co rundę, z częstotliwością 1-2 sztuk, gdyż zapewnia na kimś darmowe obrażenia. Podejrzewam, że z czasem częstotliwość wzrośnie.

Parę klipów obrazujących działanie broni umieszczam niżej.

Kruk #1

Kruk #2

Kruk #3 pamiętajcie redukcja obrażeń z kamizelki tutaj też działa, w dodatku kruk teleportował się przez portal. Pomimo redukcji, nadal pożegnałem się z 3/5 HP.

Kruk #4 puściły mi trochę nerwy, więc polecam przyciszyć audio.

Także na koniec uwaga do osób, które "testowały" wyżej wspomnianą broń i dały jej zielone światło. Don't make me do this again.

Client ponownie zaczął gryźć się z serwerem odnośnie hitregu. 

Posted (edited)

Dorzucę mały bonus.

1 2 3 4

Naprawienie problemów z krukiem/mewą wymagało usunięcia pluginu, polepszającego hit detection... 

Plugin, który polepsza ogólną jakość rozgrywki na serwerze i ogranicza do zera sytuację, w których gracz ma ochotę pierdzielić te internety i wyrzucić je przez okno, bo nie wszedł mu cały magazynek ze scouta w afka, czy broken addon, który wygląda jak dodany na siłę. Wybór jest dla mnie oczywisty, domyślam się, że dla reszty graczy także, czemu więc ten jakże PRZYDATNY PLUGIN został usunięty po cichu, bez ŻADNEJ WZMIANKI w dzienniku zmian?

Jak już chcecie na siłę dodawać coś mocnego i przy tym nie tracić (np. pluginów) to czekam na buffa digla. 
Pozdrawiam, 
łabałbał 

Yare yare daze...

Trzynaście dni, dokładnie tyle dni serwer działa bez skryptu poprawiającego hitreg. W drugim dniu bez skryptu, zostały już zgłaszane sytuacje, gdzie gracze dostawali kulki w głowy, ale dziur jako takich nie było, trochę krwi na ścianie i zero reakcji na strzał ze snajperki robiącej prawie 1000HP w głowę. Z każdym dniem do przodu, ilość tych sytuacji wzrastała, gdzie od każdego gracza, który gra dłużej, można przynajmniej z trzy razy na dzień usłyszeć, że nie weszła mu głowa, bo serwer powiedział "Fuck you, u missed". Nowym graczom TTT może to nie przeszkadzać, jednak zauważyłem w tych trzynastu dniach stopniowy spadek w osobach, które co jak co grają na tym serwerze trochę dłużej. Zdanie co niektórych o serwerze teraz? "Ten serwer zmienia się w gówno" czy "co ta administracja odpierdala". Brak odpowiedzi, zero postów w stronę graczy, nic, cisza. Zupełnie jak przy usunięciu/wyłączeniu tego skryptu, gdzie zmiana ta nie została nawet wypisana w dzienniku zmian. Tak więc, czy można przywrócić ten skrypt i nie bawić się w ciuciubabkę ze społecznością, unikając odpowiedzi/nie podejmując żadnych działań? Z góry, dzięki.

Lokomotywa jest teraz za mocna, byle kido z tym lata i wbijając się w trzy-cztery osoby zabija wszystkie. Narzekanie na one shot bronie? Buff loco.

Dobra, dobra, jako ze nikomu sie nie chce tego pewnie czytac i musialbym napisac ze 4 posty zeby ktos to zauwazyl to napiesze sobie ten post tak w skrocie tak o se tak, bo moje eseje zawsze do kosza tylko szly >:[

Znerfic jakos barnacle, przynajmniej ustawic limit na 1. Mozesz postawic w kims, nie widac go, na duzych mapach to nikt do ciebie nie dobiegnie, a selekcja naturalna na slabszych i mlodszych osobnikach przebiegnie w pare chwil. Nie mowiac o fakcie jak sa zaspamione na calej mapie, bo ktos dete zabije i juz ma 5 kredytow x D

Minigun to taki shit, ze jak widze ze ktos na mnie z nim biegnie to mi sie chce smiac bo wiem ze nawet z glockiem z typem wygram

Detonator jest totalnie do wywalenia albo jesli juz to wlasnie ze po 30 sekundach mozesz dopiero go uzyc, a nie ze po tym czasie znika. Przy odstepie czasu od podlozenia do momentu w ktorym mozesz wysadzic, ktos musialby zrobic idealne 180 i oddac od razu randomowy strzal ze scouta zeby sie wybronic. Ta bron nie ma prawa bytu i powinna juz dawno zniknac

Kevlar powinien negowac tylko obrazenia w cialo, nie w glowe. A jesli juz to lepszy bylby oddzielny item dla samej glowy. A jeszcze jesli juz to jego redukcja jest za duza jesli jest w takim stanie w jakim jest.

Ciche M4A1 nie daje zadnej przewagi poza tym ze jest ciche. Obrazenia sa zbyt slabe oraz ogolna budowa tej broni jest moim zdaniem niezbyt ciekawa i trzeba by w niej pogrzebac, zeby rzeczywiscie dawala jakakolwiek przewage,

Poruszylbym kwestie manhackow ze sa useless, ale jak kto woli ( i guess?)

Slowmotion ma zbyt maly cooldown. Jesli juz to ustawilbym na jakies 40 sekund?

Wyczytalem w changelogach ze shield gun nie mial kolizji z graczami? Wedlug mnie to byl dobry pomysl jak tak bylo. Chyba ze cos bylo z nim nie tak, ale tego nie wiem, to niech ktos mnie zwyzywa najwyzej.

Galil powinien miec zmiejszony rozrzut albo odrzut, bo jak bije po 13 hp w cialo a moze co 3 pocisk trafia nawet z bliska to nie ma sensu tym grac. W ramach rekompensaty moznaby zmniejszyc obrazenia w glowe.

auto     pompa

ODDAJCIE STAREGO DEAGLE

Pozdrawiam, dzieki za czytanko zapraszam do dyskusji

Może pora dodać parę nowych broni do tej małej puli zabaweczek. Tak sobie oglądam od paru dni workshop i znalazłem parę według mnie nadających się do gry pukawek (jest ich trochę więcej ale jak na jeden post to chyba powinno wystarczyć).

Pierwsza broń z rodziny SMG (W najlepszym wypadku dodać do puli SMG)

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=798562558

Druga propozycja to broń z rodziny snajperek/karabinów wyborowych (zamiast lee albo druga broń w jej stylu)

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=852159293

Trzecia propozycja może być bardzo 'ciepło przyjęta' przez cały serwer ponieważ chodzi o SHOTGUN'A [Najlepiej zamiast jednej z pomp (daj Boże auto-pompe)]

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=798565254

Abominacja -  w przypadku jej dodania, nerf na dmg z automatu, robi 24 w klatę. Dodatkowo ma 30 w magazynku i fire rate na poziomie z minigunem, celność też lepszą od niektórych AR-ek, bo czemu nie. Waży 50MB, trochę nie za dużo?

Garand - było M14 i nikt z tym nie grał. Myślę, że nie ma sensu dodawać broni, która w działaniu będzie bardzo podobna. Plus, samopowtarzalne bronie są CIĘŻKIE do zbalansowania. Niby mają robić ogromny dmg i być super celne, ale przy obecnym ttk to się najzwyczajniej nie sprawdza i takie bronie kończą z nerfem, a potem cicho umierają w zapomnieniu (autokampa).

M3 - ludzie już narzekają na one shot bronie. Nie widzę sensu zmieniania obecnego, delikatnego świata shotgunów, do którego serwer zdążył się już przyzwyczaić. Ba, jakiekolwiek zmiany w pompach są jak grzebanie kijem w mrowisku. Zaraz jakieś tomislavy, majory, czy inne try hardy zrobią powstanie i tyle będzie z ruchu Dimmon i loftka z o.o.

W dniu 10.07.2019 o 15:19, Tomislav napisał:

ODDAJCIE STAREGO DEAGLE

nie

Posted (edited)

Ja tęsknie za granatem rozbrajającym i flashbangiem. W tshopie do teraz są itemy, których nikt nie używa, a nie zostały potraktowane tak brutalnie, jak granat rozbrajający. 
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=249131537
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=481628210

Edited by PutaMadre
Znalazłem link

Posted (edited)

Poruszę kwestię, która boli mnie już od dłuższego czasu. Ulubiony temat każdego konesera forum i try harda na TTT. Nasza kochana, ulubiona pompeczka. Broń jest za mocna, co widać już po tym jak często jest używana. Bywają rundy gdzie 3/5 osób z nią biega. Byle normik łapie się za nią i bez problemu może zabić całą populację sąsiedniego korytarza. Jedyną kontrą jest oczywiście inna pompa, albo łut szczęścia że pod niemałą presją trafimy w całym zamieszaniu kilka baniek. Co do multi killi, żadna inna broń nie ma takiego potencjału jak pompeczka. 8 loftek w tubie, każda z bliska może zrobić po 190 obrażeń. Pretty fun. Pompcia jest tak łatwa do grania, mam wrażenie, że gdybym podłączył pada i grał na nim przez tydzień mój performance jakoś tragicznie by nie spadł. Ktoś powie, że pompa powinna być taka, bo ma być dobra na blisko. Okay. Czemu więc inne bronie, też do tego przeznaczone nie mają takiego potencjału jak ona? 

Loco ma tylko 3 strzały i całkiem duży rozrzut, który może sprawiać strzelcowi problemy nawet w spotkaniach twarzą w twarz.

Pump action od pompy wolniej strzela i robi mniej obrażeń, co jest swoją drogą trochę dziwne. Obie bronie są do siebie bardzo podobne, jednak pump action pomimo tego, że wolniej strzela robi o wiele mniejszy dmg. No idea why.

SMG też są interesujące, gdzie zabijemy maks 2-3 osoby. Co śmieszniejsze, poza vectorem, SMG przegrywają z shotgunem na dystansie 600 jednostek, co nie jest małym dystansem (+150 i macie dystans wybuchu c4). Najzwyczajniej w świecie strzelec z SMG jest zmuszony do tapowania, gdzie użytkownik pompy będzie mu ładował po 40-60hp na loftkę. Seems balanced. Niby jest jakiś skrypt, który proporcjonalnie do dystansu zmniejsza dmg pompy, ale mnożniki są tak jakoś mało odczuwalne, kiedy na dystansie wybuchu paki shotgun robi 40hp i wygrywa z SMG czy ARką. Przypominam o nerfie deagla, pistolet, który na uboczu robił nielegalnie jako każda inna kategoria broni i za to został skazany na mniejszy mnożnik w głowę. Czemu więc broń, która wygrywa na dystansie średnim z ARkami czy SMGi nie dostała jeszcze nerfa, który by rzeczywiście zapobiegł takim sytuacją?

Inna kwestia, to taka że broń jest po prostu frustrująca do grania przeciwko. Moim ulubionym rodzajem śmierci jest one shot w plecy na start rundy, czy random, który właśnie wyskoczył zza rogu i nie dał mi nawet czasu na powiedzenie "nie chodź za mną". Jest to w końcu bardzo skillowe wciśnięcie przycisku i wpakowanie innemu graczowi pakietu w klatę, który posyła go w zaświaty.

Fajny klip Bardzo fajny klip z perspektywy Tomislava jak zabijam pięć osób w jednym miejscu. Żadną inną bronią nie byłbym w stanie tego zrobić, bo nie pozwala na to ich dmg output. 

Meta na serwerze opierająca się tylko na jednej broni i dwóch przyciskach jest żałosna. Z całego arsenału, nowi gracze i niektórzy starsi korzystają tylko z tej jednej broni, bo jest najłatwiejsza. Omija ich przez to zabawa innymi pukawkami, czy korzystanie z gadżetów w t shopie.

Moje propozycje.

1. Ogólne zwiększenia skill gapa na serwerze, poprzez zmienienie każdej innej broni. Bawienie się wartościami, gdzie powiedzmy od teraz ARki one shotowały by w głowę i robiły 24-33hp na strzał. Inne bronie byłyby bardziej w jednej lini z pompą, gdzie każda robiłaby miazgę na swoim dystansie. 

2. Mechanika celności pierwszego strzału. Pierwszy strzał z każdej broni nie ma dyspersji, przez co strzał leci dokładnie w środek celownika. Nie dotyczyłoby to snajperek i shotgunów. 

3. Usunięcie broni.

4. Nerf na dmg. Tak, żeby nie miała jak fizycznie one shotować ludzi. Od takich zabaw powinno być loco i pump action, a nie strzelba która jest półautomatyczna.

5. Bawienie się skryptem z opadaniem dmg wraz z wzrostem dystansu. Powiedzmy 100 jednostek i pompa dostaje już hardy mnożnik .3 na dmg, który z dystansem dalej by spadał. Powyżej powiedzmy 750 jednostek strzały by znikały. 

6. Dodanie jej do sklepu T/D i usunięcie ze spawnów na mapach.

Witam coś co dodał bym od siebie to rangi na TAB gracz,stały gracz, wlasciciel , itp mała rzecz ale zawsze cieszy oko że ma się weterana, tubylca czy kogoś 

Jeszcze jedna rzecz która musi być to aktywni moderatorowie czy ktoś kto się zajmie serwerem bo na serwer to oni wchodzą ale wszyscy na raz i nie grają jakoś długo a są tu czasami takie retardy że karmy na nich nie szkoda 

Co do karmy to nwm po co jest od 1005

I ban na 666 jest to nie wygodne lepiej by było jak by ban był od 0 a na start by się miało np 400 punktów karmy 

Głosowanie żeby komus dać slay.

Widzę to w ten sposób że jak administracja jest offline to aktywuje się dostęp do głosowania i np jak ktoś by robił ciągle RDM to można wpisać np. \glosowanie [nick] i odpala się głosowanie i jak zgodzi się np. 85%  serwera to dana osoba by dostała by kicia albo slay

Micro jakieś ograniczenia mikro 16+ lub mutacja bo od tych piszczałek serwerowych da się pierdolca dostać 

11 godzin temu, KroKsiK napisał:

Widzę to w ten sposób że jak administracja jest offline to aktywuje się dostęp do głosowania i np jak ktoś by robił ciągle RDM to można wpisać np. \glosowanie [nick] i odpala się głosowanie i jak zgodzi się np. 85%  serwera to dana osoba by dostała by kicia albo slay

Głosowanie to (moim zdaniem) najgorszy  sposób na rozwiązywanie takich sytuacji. Na pewno znajdą się trolle którzy będą dawać slaya/kickować lepszych graczy, albo po prostu osób których nie lubią. Więcej zdarzy się trollowych głosowań niż takich które są słuszne. Ps. Zawsze można poprosić jakiegoś admina żeby wbił bo gościu rdmuje/trolluje w każdej rundzie.  Głosowanie tylko bardziej (moim zdaniem) pogorszy sprawę, będzie jeszcze większy rozpiernicz niż był przed jego wprowadzeniem.

Spoiler

Zawsze można zastosować zasadę ogień zwalczaj ogniem :V . Gościu dostaje RQ i po problemie lul (zazwyczaj działa.....w sensie kolega mówił że działa) 😒

15 godzin temu, KroKsiK napisał:

Witam coś co dodał bym od siebie to rangi na TAB gracz,stały gracz, wlasciciel , itp mała rzecz ale zawsze cieszy oko że ma się weterana, tubylca czy kogoś 

Jeszcze jedna rzecz która musi być to aktywni moderatorowie czy ktoś kto się zajmie serwerem bo na serwer to oni wchodzą ale wszyscy na raz i nie grają jakoś długo a są tu czasami takie retardy że karmy na nich nie szkoda 

Co do karmy to nwm po co jest od 1005

I ban na 666 jest to nie wygodne lepiej by było jak by ban był od 0 a na start by się miało np 400 punktów karmy 

Micro jakieś ograniczenia mikro 16+ lub mutacja bo od tych piszczałek serwerowych da się pierdolca dostać 

Wow. To jeden z najgorszych pomysłów jak dla mnie

Posted (edited)

Karmy jest tysiąc dlatego, że jest ona używana w formie kalkulacji DMG. Im mniej masz karmy, tym mniej DMG zadajesz. Punkt w regulaminie odnośnie nadużywanie mikrofonu jest i jest on enforsowany. Im bardziej ktoś ma piszczący głos, tym bardziej każde jego słowo łamie ten punkt i są te osoby szybko wyciszane. Vote na slay nie ma prawa bytu na TTT, gdyż żywe osoby nie mogą w stu procentach znać roli osoby, na która by głosowały. Ewentualny votekick musiałby zostać poddany ankiecie i długim przemyśleniom.

Edited by MajoR

W dniu 22.07.2019 o 19:33, Sir. Danken Lore napisał:

Moje propozycje.

2. Mechanika celności pierwszego strzału. Pierwszy strzał z każdej broni nie ma dyspersji, przez co strzał leci dokładnie w środek celownika. Nie dotyczyłoby to snajperek i shotgunów. 

Bardzo fajna opcja dla broni typu M16 lub Usypiacz.

7 minut temu, Kombiko napisał:

Bardzo fajna opcja dla broni typu M16 lub Usypiacz.

I nie tylko... filmiczek.

Większość broni ma celność jak mp5 na filmiku wyżej. Oczywiście, pompeczka zjadłaby osobnikowi do którego strzelałem połowę hp, bo przecież jest przeznaczona do tego typu dystansów. Fair an' balanced.

1 hour ago, Sir. Danken Lore said:

I nie tylko... filmiczek.

Większość broni ma celność jak mp5 na filmiku wyżej. Oczywiście, pompeczka zjadłaby osobnikowi do którego strzelałem połowę hp, bo przecież jest przeznaczona do tego typu dystansów. Fair an' balanced.

Niektóre bronie mają po prostu być słabsze od innych.

Posted (edited)
15 godzin temu, Havor napisał:

Niektóre bronie mają po prostu być słabsze od innych.

Gdzie z autopompy z takiej odległości zabiłbyś na 2, no MOŻE 3 strzały, gdzie z takiej MP5 w ciało musiałbyś trafić jakąś 1/3 magazynka w ciało albo 3 razy w głowę, co przy takim rozrzucie na taką odległość jest wręcz niemożliwe (jak widać zresztą na filmiku).

MP5 jak wiele innych broni z podobną celnością jest przeznaczona na taki właśnie dystans jaki sprezentował Danken, a jak widać takie bronie są tylko i wyłącznie na bliski dystans, bo inaczej się nimi grać nie da. Nie mówię o każdej broni, jednak o jakiejś połowie myślę że tak.

Jasne, każda broń ma się wyróżniać czymś innym, jedne mają być celniejsze, jedne mają mieć większą szybkostrzelność i tak dalej, ale jednak myślę, że warto by było chociaż się trzymać zasady, że każda broń powinna spełniać przeznaczoną dla niej funkcję. Shotguny nie powinny snajpić. SMG powinny coś robić na średni dystans, a snajperki powinny być do snajpienia. I o tyle o ile autopompa nie jest w stanie dorównać dystansowi na jaki jest przeznaczony scout czy M24, to eliminuje bezproblemowo każdego kto posiada SMG, jednocześnie będąc jedyną sensowną i najsilniejszą bronią do używania na bliski jak i średni dystans. Równie dobrze można by zostawić same snajperki i autopompy, bo wyszłoby na niemalże to samo co się i tak aktualnie dzieje na serwerze. Każda broń powinna być sytuacyjna, każda powinna mieć jakiś swój plus i sytuację w której można jej użyć, a teraz jest to niemożliwe, bo dosłownie każde SMG jest kontrowane przez autopompe.

A no i jeszcze coś ode mnie. Jeśli mowa o deagle to nawet nie tyle by one-shotował przez headshota (bo wiem, że raczej i tak mi się tutaj nikogo nie da na to namówić), ale niezmiernie denerwującym faktem jest to, że jak ktoś ma kevlar i dostanie w głowę to trzeba jeszcze 2 razy trafić go w ciało, żeby go zabić. Mam na myśli tutaj, żeby nie tyle co robić coś z deaglem, tyle co naprawdę wymyślić coś, aby kevlar nie obejmował hitboxa głowy albo cokolwiek innego.

Edited by Tomislav
hejka naklejka