Jump to content
Laki

Pomysł na nową rangę.

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Dzisiaj chciałbym poruszyć kwestię byłych adminów, graczy zasłużonych i podejścia do nich.

Mianowicie chodzi mi o sytuacje, w których administrator odchodzi z administracji z przyczyn od niego niezależnych, tudzież jakiś z graczy wyróżnił się na tle innych zasługami na SG.

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z SG, często odwiedzając forum napotykałem się na różnego rodzaju graczy, którzy to z niewiadomych dla mnie przyczyn nie byli już administratorami. Podświadomie, automatycznie wręcz (zapewne większość z was tak miała) myślimy sobie o takiej osobie, że skoro nie jest już administratorem to pewnie coś naodwalała.

Myślę że większość z tych którzy odeszli(włącznie ze mną), nie chciałaby być postrzegana jako cham z wilczym biletem, ponadto myślę, że wprowadzenie mojego rozwiązania usprawni wręcz komunikację między graczami/nowymi administratorami, a starymi zasłużonymi jednostkami.

Co więcej, bardzo często zdarza się, że po zakończeniu współpracy na funkcji admnistratora, jest on traktowany tak jak każdy inny randomowy gracz, co nierzadko jest niesprawiedliwe, ze względu na to, że wielu z nas włożyło kawałek serca w rozwój tej społeczności.

Zatem czas przejść do meritum:

Proponuję stworzyć na forum nową rangę: Honorowy gracz, która to nadawana byłaby w przypadku odejścia administratora z powodu innego aniżeli jego toksyczności względem społeczności SG.( Przykładowo: Brak czasu, problemy osobiste etc.) Ewentualnie, gracza zasłużonego który to wcale administratorem nigdy nie musiał być.

Skutki:

-Mimimalne docenienie wkładu pracy danej osoby.

-Ułatwienie komunikacji między starymi graczami/administratorami a nowymi administratorami/graczami. (Pozwoli zawęzić szereg kłopotów związanych np. z obsługą admin panel czy source bans.)

- wyróżnienie grupy osób zasłużonych z szeregu randomowych graczy w oczach nowych graczy.

O ile pomysł by przeszedł, proponuje założyć nowy temat, w którym zgłaszalibyśmy potencjalnych byłych administratorów i graczy. Ludzi, którzy w przyszłości okażą się zasłużeni można mianować na honorowego w czasie rzeczywistym, bez czekania na zgłoszenie.

Edited by Laki

Dobry pomysł, ranga mogłaby się nazywać Strefowicz i mieć taki oczojebny kolorek :P. W końcu to Strefa Gier. :D

pzdr talaq

Ps. Laki chce być po prostu lepszy od innych :P.

Myślę ,że to bardzo dobry pomysł. Skoro powstały takie rangi jak Zawodowiec ARMA2 to czemu by nie miało coś takiego powstać ;) . Poza tym Laki dobrze mówi ,bycie adminem a nawet byłym adminem powinno nieść do innych graczy minimalny respekt przed tą osobą.

Za .

Pozdrawiam,

KakaŁkoooooooooooooooooooooooooooooooo

Jak się załapię, to jestem na tak  :lol: 

@talaq Czerwony już chyba jest zarezerwowany dla head adminów i adminów ZS/Murder. Ten proponowany przez Lakiego wydaje się być dobry i odróżnia się od tych już używanych.

Kolor to rzecz najmniej ważna, na razie trzeba by tą rangę zrobić, na to trzeba czekać z oceną administracji. 

pzdr talaq

Temat przeniosłem do działu "Uwagi na temat forum".

Co do samego pomysłu, to jeszcze nie wiem, co o nim myśleć. Tak naprawdę wniosek o każdego "honorowego" musiałby być rozpatrywany indywidualnie, bo nie ma sensownego narzędzia do uproszczenia całego procesu. Jeśli ktoś aktywnie uczestniczył w życiu Strefy Gier, to na pewno ludzie go będą kojarzyli. Nie potrzeba do tego dodatkowych rang. "Strefowiczem" może być ktoś, to wniósł jakiś wkład większą część Strefy Gier, niż tylko jeden serwer. Arma ma swoich zawodowców, bo widać istotnie się wyróżniają wewnątrz własnego środowiska. Nie widzę przeszkód, by tego typu rangi dla zasłużonych miały również inne gry, ale Honorowy Członek Strefy Gier to (jak dla mnie) bardzo dużo wyróżnienie (talaq). Jednolity Honorowy Gracz miałby rację bytu, gdyby dodanie takiego tytułu wiązałoby się z pewną standaryzacją.

Jak honorowy, to żeby chociaż na większości serwerów się pokazywał. Ale jakbyście chcieli do każdej gry wyróżniać graczy osobno i jeszcze składać jakieś podania o taką rangę, która żadnych przywilejów właściwie nie daje, to takie trochę bezcelowe. Arma 2 ma prywatnych graczy wyróżnionych i raczej wystarczy. Jakby każdy serwer miał, to kolorów już i tak obecnie brakuje (admini TF2 i tak mieli taki sam kolor, co Ci z king's Arturs Gold gdy jeszcze serwer istniał). Ale jak się zrobi jedną rangę, to też tak dziwnie będą wyglądać Ci zawodowcy... Chociaż mi to w sumie bez różnicy, róbcie jak chcecie.

Chodzi o zasługi dla servera tudzież ogółem SG, nie chodzi o to jak kto wymiata na armie, czy jakie to staty miał na placu. Mówie o randze, która byłaby synonimem zasługi, która podkreślałaby wkład danej osoby w rozwój SG, nieistotne czy to jeden server czy 15, Chodzi o wyróżnienie tych starających się, spośród randomów, a nie o podkreślenie czyjegoś skilla.

Może i byłbym brany pod uwagę po utworzeniu takiej rangi, bo w sumie jakiś wkład miałem gdy jeszcze istniały serwery TFa (i nie mówię tu o ich ostatniej inkarnacji), ale w sprawie samego pomysłu jest mi dokładnie wszystko jedno. Będzie taka ranga - fajnie, na pewno miłe wyróżnienie, nie będzie - niczego to w moim życiu nie zmieni.

Edited by kopec23

Kakałko, ale jest już weteran army... Może Honorowy Gracz SG.

pzdr talaq

Podbijam raz jeszcze. Nie wypowiedział się nawet nikt z moderatorów czy adminów forum... milczą, czyli raczej pomysł nie? To może zamknąć temat z informacją, że nowa ranga nie przejdzie?

Jest mi się ciężko wypowiedzieć w tej kwestii, ponieważ jeszcze z nikim tego nie konsultowałem. Mamy mieć niebawem małe spotkanie odnośnie przyszłości army to może wtedy będzie można to również przedyskutować,ale na razie zero konkretów.Osobiście nie mam nic przeciwko kilku nowym kolorom i nowym rangom.Ale trzeba by to jakoś ujednolicić jeśli by ten pomysł przeszedł..Ewentualnie pomyśleć jak by miało to wyglądać i czy wszystkie rangi na wszystkich serwerach miały być takie same czy też będą się różnić od siebie. To samo tyczy się rangi honorowego strefowicza lub gracza.

Widzę, że temat trochę ucichł. Co do rangi to można dodać bez problemu. Pytanie czy miały by z tego być jakieś jeszcze dodatkowe korzyści.

Pytanie raczej czy w związku z taką rangą jakieś przywileje powinny się należeć? Wg mnie mimo wszystko nie, już sam "kolor" i tak będzie wyróżnieniem, bo o ile część osób udziela się jeszcze na forach swoich "starych serwerów" (że tak to ujmę) to kilka z nich już nie istnieje, inni przenieśli się na inne gry, a pozostałym zostaje tylko udzielanie się na forum ogólnym (żeby nie wcinać się w sprawy, które nas nie dotyczą), więc nie widzę powodu do nadawania dodatkowych uprawnień.

Widzę, że temat trochę ucichł. Co do rangi to można dodać bez problemu. Pytanie czy miały by z tego być jakieś jeszcze dodatkowe korzyści.

No, raczej uprawnień moderatorów się im nie nada, a nie wiem czy są jeszcze w ogóle jakieś opcje.

Możliwość edytowania postów zawsze oraz nieograniczone minusy i plusy lub większa ilość np. 5 i 20.

pzdr talaq

Możliwość edytowania postów zawsze oraz nieograniczone minusy i plusy lub większa ilość np. 5 i 20.

pzdr talaq

Możliwość edytowania postów masz zawsze i wszędzie, jednak ograniczona jest ona czasowo bodajże do 30 minut.Można by to ewentualnie wydłużyć do godziny lub dwóch.Co do punktów reputacji to nie wiem, nie jestem przekonany.Ja staram się kłaść nacisk na to żeby te punkty były przyznawane rozważnie,nie za byle co.. Jak wiadomo reputacje otrzymujemy za "coś" nie tylko za samo bycie.Może to być dobra argumentacja w sprawie, bądź ciekawe pomysły,itd.Jednak nie mówię "NIE"w tej sprawie. Może jakieś dodatkowe uprawnienia na TS? Sam nie wiem.Rzuć ktoś jakimiś pomysłami.

Chewbacca raczej nie będziecie dawać tej rangi byle komu, więc myślę, że ewentualna możliwość oceniania postów tej osoby, będzie oceną dość trafną, a możliwość edytowania literówek, czy błędów w postach też byłaby przydatna - nawet do 3 dni edycji postów.

Oczekiwałbym ustalenia jakiegoś terminu zebrania Moderatorów oraz przedstawicieli danych serwerów/gier (jeśli się nie pokrywają) na TSie (chyba, że coś mnie ominęło :o). Temat wisi już ponad miesiąc, trochę osób oczekuje werdyktu, ale moim zdaniem lepiej się wstrzymać się z podjęciem ostatecznej decyzji "czy" i "jak" wprowadzić pomysł w życie do czasu szczegółowego omówienia sprawy.

@down

Masz mnie. Nigdy nie widziałem obranej cytryny.

Myślę, że skoro większość z nas jest zaufana, mam na myśli to, że jako honorowy gracz wyróżniamy się naszymi skłonnościami do działania na rzecz danej społeczności, w tym wypadku strefy gier, to można by było pomyśleć nad kilkoma przywilejami związanymi z naszą społecznością. Moderator na tsie? Dlaczego nie? Im więcej nas tym lepiej, nawet jeżeli wbijamy raz na "ruski rok" nie mielibyśmy się sporadycznie przydać? Może wyniknąć sytuacja w której nie będzie żadnego z teraźniejszych moderatorów, a ktoś może siać mordor na głównych kanałach, albo osoba której prośba o kanał jest rozpatrzona pozytywnie mogłaby otrzymać kanał od ręki, pisząc do któregokolwiek z moderatorów.

Innym tematem, choć bardzo podobnym jest moderator na forum- Tutaj też moglibyśmy ułatwić sobie życie, ułatwiając jednocześnie zdobycie tego stanowiska. O ile mam świadomość, że w tym momencie sam offtopuje, wychodzę z założenia, że moglibyśmy zalatwić te dwie sprawy za jednym zamachem, szczególnie, że nonsensem jest tworzenie zbędnego harmideru.

A więc czemu nie moglibyśmy składać podań na moderatorów forum? Wyższe instancje analizowałyby nasze posty/tematy/reputacje na forum(nie myląc z pkt. reputacji), jednocześnie sprawdzając czy naszą poprawność językową błyszczymy, czy może jest ona naszą piętą achillesową. O offtopie i spamie chyba mówić nie muszę, bo każdy wie z czym to sie je, i jak to wygląda.

Ps. Za nic w świecie nie mam pomysłu na zakończenie mojego monologu, toteż wklejam zdjęcie obranej cytryny.

90fqmOk.jpg

Daj lajka, jeśli nigdy nie widziałeś obranej cytryny.