Jump to content
Worm

Salem MMO

Recommended Posts

Dzień dobry!

Chciałbym zachęcić Was do gry w grupę w grę Salem. :)

http://www.salemthegame.com/

Ale czekaj, co to za gra?

Salem MMO to gra survivalowa 3D free to play z elementami mikropłatności (ale są naprawdę znikome!).

Sama gra powstała na wzór gry Haven and Hearth która opierała się na wierzeniach germańskich (ją też polecam!) oraz czerpała inspiracje z gier jak Wurm Online, a ostatnio także od Don't Starve.

Akcja dzieje się w świecie w czasach pierwszych pielgrzymów na Nowym Lądzie. Rozpoczyna się w raczkującym mieście Boston, a naszym celem jest skolonizowanie Nowej Ziemi. 

Gra jest naprawdę rozwinięta, posiada system rozwijania postaci poprzez umiejętności które można ulepszyć poprzez 'znajdźki' - przedmioty które są dla nas nowe i zdobywamy wiedzę którą możemy wydać aby poznać nowe techniki na przykład skórowania zwierząt, farmerstwo, górnictwo itd. a jaką wiedzę zdobywamy, zależy od rodzaju znajdźki. W grze jest rekomendowany podział na role, ponieważ będąc w pojedynkę nie będziemy tak naprawdę rozwinięci ze swoją 'wioseczką'.

Można też zwiększać swoją żywotność, wytrzymałość oraz umiejętność walki poprzez odżywianie się określonym daniem - o ile jest zdrowe. Jeżeli jest złe, możemy jedynie doprowadzić do zaniżenia statystyk naszego pielgrzyma.

Gra oferuje system claim'ów które zabezpieczają tereny, również można budować wioski oraz budynki w nich, farmy, kopalnie - praktycznie co dusza zapragnie :P

Pomimo radosnego przybycia do miasta Boston i wyruszenia na wyprawę, szybko okazuje się że świat nie jest taki beztroski. Nie tylko dzikie zwierzęta jak niedźwiedzie są zagrożeniem, ale też nieodkryty ląd zwany Mrocznością. Dzikie tereny które bez wierzeń były przez wieki są domem dla opanowanych przez zło zwierząt które są o wiele silniejsze oraz bardziej zmyślne niż te które były na Starym Lądzie. Przebywanie w tamtejszych terenach powoduje tym że nasza postać zaczyna tracić sił i w końcu może stracić przytomność. Zwierzęta Mroczności powodują że na ich widok zaczynamy tracić zmysły, co na końcu powoduje śmierć (prawdopodobnie samobójstwo, ale sam nie widziałem śmierci przy 10 poziomie Szaleństwa).

Nie tylko Mroczność jest wrogiem naszym, lecz także inni gracze mogą być. Przy końcu drzewka umiejętności jest opcja poznania Zbrodnii które umożliwiają Włamanie, Zaatakowanie, Kradzież, Wandalizm i na końcu Morderstwo. Zabicie innego gracza powoduje że możemy być ukarani za swoje czyny, ponieważ każda Zbrodnia pozostawia ślad który może doprowadzić do Kryminalisty.

Można było by naprawdę wiele wypisywać o mechanice tej gry, lecz aby mieć prawdziwą frajdę z gry nie powinno czytać się cały jej opis lecz w nią zagrać ;)

I w związku tym szukam 8 osób (lub więcej) do gry w tą grę. Zależy mi na ogarniętych graczach który nie porzucą gry po kilku godzinach. Przydatna jest zaawansowana wiedza języka angielskiego z racji że gra jest bardzo skomplikowana i wymaga do gry wykorzystanie wiki aby zrozumieć mechanikę w pełni. Sam mogę pomagać w grze bez problemu bo sam mam ponad 4 lata stażu w Haven and Hearth, lecz nie będę w stanie tłumaczyć wszystko po kolei ponieważ to zajmie bardzo dużo czasu.

Pozdrawiam!

Edit: Zapomniałem dodać link, jestem derpem :D

Edited by Ceres

Kiedyś w to przegrałem parę godzin, ale samemu to można się zanudzić. Chętnie pogram w jakimś większym gronie.

Warto dodać że Salem za 5 dni tj. 19 czerwca ma swoją oficjalną premierę. 

Nic dziwnego, bo samemu jak się próbuje coś zrobić to szlag trafia, dlatego grupę zbieram. Bardzo zainteresowało mnie że od ostatniego czasu grałem właśnie poziom trudności wzrósł, wcześniej gra wyglądała jak cukierkowa kraina bez zaawansowanego Darkness i Insanity. Gdybyśmy już mieli grać, mógłbym być każdym, bo w survivalówkach bardzo często byłem górnikiem i łowcą, więc znam się na tym ale też mogę zostać kimś innym - tak w ramach nauczenia się czegoś nowego :D

Jeśli trzeba będzie, wystartujemy wcześniej ale w mniejszej grupie, zawsze później można będzie zebrać osoby, jednak gdy wszyscy wystartują razem to nie trzeba będzie kilkadziesiąt razy każdemu tłumaczyć grę. Sam też będę musiał się podszkolić bo jednak spory czas nie grałem, a grałem najwcześniej od zamkniętej bety a później w otwartej :p

No to już jest nas piątka, jeszcze trzech i będzie można już ustalać start :)

W sumie to mogę z Wami pograć, pierwszy raz słyszę o tej grze, ale może mnie wkręci :p

Też się piszę :)

Jakiś czas temu zacząłem i miałem przerwę, więc cały mój dobytek zniknął. 

Z chęcią zacznę grać w jakimś teamie :)

Wszystko ogarniam, wiec mogę Was nauczyć podstaw!

Zaprosiłem wszystkich do konwersacji forumowej z wyjątkiem Lordmatiz'a, ze względu tego iż nie może jeszcze korzystać z komunikatora.

Rozpoczynamy grę 24 czerwca, lub wcześniej gdy osiągniemy pełen składzik.

Stan: 6/8

Spoko. 

Proponuję komunikację głosową (skype) - jeśli ktoś chce wcześniej zacząć to nawet dobrze - niech zrobi tutorial, później przeniesie się gdzieś w dzicz i poulepsza skille, a jak przyjdzie co do czego to się zgadamy w mieście i wyruszymy w świat.

Ale ostrzegam - trzeba mieć na to kuuuuuupę czasu. Najlepiej umówić się na któryś ranek i przez parę godzin iść przed siebie :) Im bliżej miasta się rozbijemy tym szybciej nas znajdą i rozgromią....

Jeśli wykujesz tzw. Braziery (na nasze Koksownik) to jest się bezpiecznym, ponieważ one automatycznie strzelają w raiderów. Ale to trzeba sporo czasu zanim metal się zdobędzie. Zdecydowałem się również jako pierwszy iść i rozpocząć jakąs bazę dwa dni przed oficjalnym startem.

Koksowniki to żaden problem. Metal można kupić od innych graczy za naprawdę niską cenę.... Niestety ale nie stanowią one ochrony przeciwko zorganizowanej grupie/silniejszemu graczowi... Grunt to znaleźć miejsce gdzieś daleko, ale takie gdzie będzie dostęp do kilku podstawowych rzeczy: rzeki/jeziora (ryby), żył żelaza (i miedzi), zapasów limestone (nie chce mi się szukać polskiej nazwy), kamienia. 

Skoro jesteś już w grze to dodaj mnie do znajomych (1234lordmatizabcd - wpisujesz pod 'add kin').

Póki co nie szukałem miejsca, ale za to mam już małe nasiona dyni, kapusty i bawełny :)

Limestone to wapień ;) Jeszcze nie jestem w grze, dopiero za 3 dni będę. Czy mógłbyś zająć się szukaniem miejsca w takim razie? Ja sam muszę jeszcze kilka spraw poza grą załatwić i nie będę mieć tak wiele czasu jak się spodziewałem ale będę grać.

Luzik. Już zaszedłem całkiem daleko - niestety ze względu na brak różdżki do szukania pokładów metalu - mogę co najwyżej częściowo dobre miejsce znaleźć... Nie mniej jednak i tak byśmy się pewnie przenosili w lepsze miejsce w miarę rozwoju drużyny (po paru tygodniach).

Póki co mam już kupę srebra (do powiększenia terenu bazy), kupę sieci pajęczych (pułapki na ryby), nasiona, roślinki do hodowania w doniczkach, trochę przedmiotów do początkowego rozwoju (dla Was :P), 2 skrzynie (fajne i drogie w produkcji pojemniki) i pewnie jeszcze masa dupereli.

Przenosisz to wszystko w kieszeni czy sobie zmajstrowałeś sanki do transportowania tego? :p

Rozmawiamy tutaj do czasu aż Lordmatiz będzie mógł korzystać z komunikatora - jeśli komuś to przeszkadza, przepraszam!

Sanki sanki (również znaleźne) ;)

Dobrze Panowie i Panie! Miejsce na bazę znalezione. W okolicy wszystko co do szczęścia potrzebne: kamyczki, wapień i glina.

Kto zechce pomóc mi w rozbudowie zadupia - niech się już loguje do gry (najlepiej przy pomocy kienta ze strony http://forum.salemthegame.com/viewtopic.php?f=11&t=7681&sid=b8aa1521250198a0b444162cecc93f81 - bo przyjemniej niż ze standardowym - w razie problemów z javą pszukajcie sobie w googlach jak dodać ten programik do wyjątków) i po ukończeniu krótkiego tutoriala wciskacie CTRL + B i w okienku make kin by homestead secret wpisujecie 1234lordmatizabcd

Dzięki temu dodacie mnie do znajomych i będę mógł wam dać mapkę (dzięki której teleportujecie się do naszej miejscówki).

No cóż... Update serwera zastopował moją rozbudowę :(

Póki co miejsca jest sporo, zbudowałem kilkanaście pułapek na ryby i stojaków do (ich) suszenia.

Mam już zakupione 10 sztabek żelaza na koksowniki i podstawowy sprzęt.

Dalej w kolejności jest posadzenie krzewów (żeby było skąd brać wkład do pułapek), później piec do wypalania gliny.... itd.

Czekam na jakiegoś murzy... znaczy się pomocnika, coby robota sprawniej szła :)

Póki co 4 osoby rozpoczęły grę wcześniej, świetnie się bawimy oraz mamy paniczny strach przed pasikonikami :p

Zapraszam do gry!

No i git. Wieś się powiększa o nowych Murzynków  :D

Zapraszamy zapraszamy. Im więcej tym weselej! Miejsca mamy pod dostatkiem  ;)

hmmm zaciekawila mnie ta gra po waszych opisach ale czy to nie turówka?

Nie, to nie jest turówka. Akurat to jest sandboxowa gra :P

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...