Jump to content
Coma

System reputacji czy ma prawo istnieć? (otwarta dyskusja)

Recommended Posts

Od pewnego czasu przeglądam sobie forum strefy gier jago obserwator.I stwierdziłem że system reputacji według mnie jest zbędny i nie potrzebny a nawet szkodliwy.

Czemu? oto powody:

1 Moderatorzy którzy czuwają nad forum i obserwują

2 Troling związany z reputacją (minusowa nie użytkowników)Co za tym idzie:

-zniechęca ludzi co prowadzi do prób odejścia (raven)

-próby zbanowania ludzi za reputacje (Donald Tusk tu macie ostatnią sprawę (strefagier.com.pl/index.php?/topic/8395-skarga-gryfeld/#entry83783)0

Jeżeli masz coś Mądrego do powiedzenia. proszę cię bardzo napisz Ja z chęcią przeczytam.Pod 3 warunkami

1 nie obrażamy się

2 nie czepiamy się ortografii

3 Tekst ma coś wnosić do rozmowy coś mądrego

Z Szacunkiem dla obydwu stron wasz Kolega:

Coma

Skoro reputacja nic nie znaczy to daje tylko możliwość "oceniania książki po okładce", mając -100 lub +250 niczym się nie różnisz, a z reguły się sprawdza, przykład Donald Tusk, nie ma za nic tych minusów lub BotPatryk, a przypadek Ravena to jedyny przypadek trollingu związane z reputacją. Po prostu trzeba

04cdb87707e9ddec580f96392fc74c5a.554x389

Edit. Daję minusa za podpunkt czepiania się ortografii, bo to bardzo istotna sprawa oraz forum posiada korektę.

Edited by talaq

да - reputacja nie ma żadnego większego znaczenia dla forum i nie daje żadnych nagród (chyba że sama w sobie dziwna satysfakcja że więcej się ma cyferek na zielonym tle)

нет - w ten sposób można się zgodzić bez potrzeby spamowania 'zgadzam się z panem wyżej' albo 'popieram' (hmm, czyżby deja vu?).

да - zamiast rozwinąć wypowiedź po prostu ktoś kilka strialku w dół albo górę. To raczej jest forum a nie wybory  :unsure:

Osobiście uważam że to jest dla mnie całkowicie obojętne czy reputacja będzie na forum czy też nie - nie pełni żadnej realnej funkcji obecnie.

Wiesz czasem nie chcę mi się robić posta typu "nie zgadzam się" bo czasem mi coś nie pasuje i tyle, wtedy daje minusa.

System reputacji w 95% przypadków spełnia swoją role (przynajmniej taką, jaką ja u niego widzę): pokazuje, ile osób popiera dane stanowisko i zastępuje setki komentarzy w stylu: "zgadzam się z tym wyżej". Pozostałe przypadki, takie, o których Ty tutaj mówisz, to mimo wszystko wyjątki. Co do banowania za reputacje, to nie reputacja, a osoba i jej działalność na serwerze raczej na to wpływa (przynajmniej ja mam takie wrażenie, sam na placu nie gram). Podsumowując: system działa jak należy, to, że parę osób nie potrafi z niego korzystać to inna sprawa.

Pozdrawiam

Przepraszam bardzo ale Jesteśmy wolnym kraju i ludzie mogą się nazywać różnie trza to tolerować(Przykłady: pedałek1,Hitler,donald tusk i inne nazwy) A temat  może i jest wałkowany w tą i z powrotem z prostej przyczyny.Bo ktoś to zauważył i chce to zmienić.

Ja lubie swoje plusiki i cyfry na zielonym.

Joke

I dont care.

Nie piszcie glupot to nie bedziecie dostawac minusow. Proste.

Jeżeli ktoś mnie zapyta dlaczego zacząłem rozmowę.

Z prostej przyczyny że Stracę znajomego,Przyjaciela który włożył w strefę gier sporo pracy przez taką właśnie rzecz, gdy bym nie przeglądał forum to by nie zamieścił posta.

Z tej obawy że może się polać krew.Co trza zrobić by zauważyć że ten system się nie sprawdza zbanowaniem nie winnej osoby na forum?

Ja tego nie chcę zostawić w spokoju i próbuje was zachęcić do dyskusji na ten temat

Niech już ta reputacja zostanie. Wszak nawet jeśli ją usunąć, trolle zamiast 'hejcić' minusikiem zaczną pisać głupie posty, wyjdzie nawet gorzej, bo 'shitstormy' będą o byle pierdołę. Chociaż prawda, że reputacja na wielu forach jest bezsensowna... Na serverach army był kiedyś naczelny hejter Oro[*] , później i do teraz papuguje to połowa zielonych 'zawodowców' z immunitetem.

Przepraszam bardzo ale Jesteśmy wolnym kraju i ludzie mogą się nazywać różnie trza to tolerować(Przykłady: pedałek1,Hitler,donald tusk i inne nazwy)

Tu chodzi nie o nick tylko o zachowanie gracza...

Jeżeli ktoś mnie zapyta dlaczego zacząłem rozmowę.

Z prostej przyczyny że Stracę znajomego,Przyjaciela który włożył w strefę gier sporo pracy przez taką właśnie rzecz, gdy bym nie przeglądał forum to by nie zamieścił posta.

Z tej obawy że może się polać krew.Co trza zrobić by zauważyć że ten system się nie sprawdza zbanowaniem nie winnej osoby na forum?

Ja tego nie chcę zostawić w spokoju i próbuje was zachęcić do dyskusji na ten temat

Hahahahahaha, hahahahahahahahahaha, hahahahahahaha, dobre, dobre, minusy sprawią jeszcze że jeżeli chodzi do szkoły spadną mu wyniki a z pracy zrezygnuje bo "reputacja" na forum, a kolor zmieni na czerwony... Tak jak napisałem, nie wiem jak dokładnie było z Ravenem, ale wiem jak jest z Donaldem. Ten człowiek zasłużył na to co posiada, czyli ujemna reputacja oraz brak osób które by go poparły poprzez zachowanie jakie reprezentuje. Nie wiem skąd wzieły się starania by go bronić, skoro nawet nie miałeś z nim styczności. Jesteś jego adwokatem któremu płaci, wiec wykonujesz robotę? A może sam starasz się dostać parę plusów poprzez pisanie takich tematów, bo w końcu zawsze ktoś kliknie na którąś ze strzałek.

Jakoś nie słyszałem, żeby Raven płakał z tego powodu jakoś strasznie, a co do przejmowania się reputacją to sorry, ale to jest dziecinne.

Edit. Nazwy Hitler nie można tolerować, gdyż promowanie faszyzmu jest nie zgodne z polską konstytucją :P.

Edited by talaq

Tomorden te twoje osobiste urazy :)

Edit:

Immunitetem? Jakim powiedz prosze to chetnie skorzystam :)

Edited by Combos

Te minusy są dla mnie nie potrzebne, bo zdarza się tak, że  jak ktoś za kimś nie przepada to daje mu za to minusa a nie za to co napisał w poście.

Edit. Nazwy Hitler nie można tolerować, gdyż promowanie faszyzmu jest nie zgodne z polską konstytucją :P.

Ty za to swoim zdjęciem nic nie promujesz  :rolleyes:

Zdjęcie to żart, kot jest w śniegu po prostu i jest mu zimno xD, zresztą bardziej się można przyczepić do awatara Tomordena :>

Ten człowiek zasłużył na to co posiada, czyli ujemna reputacja oraz brak osób które by go poparły poprzez zachowanie jakie reprezentuje. Nie wiem skąd wzieły się starania by go bronić, skoro nawet nie miałeś z nim styczności. Jesteś jego adwokatem któremu płaci, wiec wykonujesz robotę? A może sam starasz się dostać parę plusów poprzez pisanie takich tematów, bo w końcu zawsze ktoś kliknie na którąś ze strzałek.

Ja nie miałem z nim styczności to fakt i nie jestem jego adwokatem lecz graczem który nie chce siedzieć bezczynie i patrzeć jak ktoś może dostać bana na forum lub odejście z strefy gier za taką błachostke.

Może kiedy ktoś odejdzie ważny lub ludzie zaczną mówić to wtedy zaczną to zauważać.

Niech już ta reputacja zostanie. Wszak nawet jeśli ją usunąć, trolle zamiast 'hejcić' minusikiem zaczną pisać głupie posty, wyjdzie nawet gorzej, bo 'shitstormy' będą o byle pierdołę. Chociaż prawda, że reputacja na wielu forach jest bezsensowna... Na serverach army był kiedyś naczelny hejter Oro[*] , później i do teraz papuguje to połowa zielonych 'zawodowców' z immunitetem.

Napisałem powyżej że są Moderatorzy którzy czuwają nad forum i mogą usuwać takie wypowiedzi lub je ukryć.

Hahahahahaha, hahahahahahahahahaha, hahahahahahaha, dobre, dobre, minusy sprawią jeszcze że jeżeli chodzi do szkoły spadną mu wyniki a z pracy zrezygnuje bo "reputacja" na forum, a kolor zmieni na czerwony... Tak jak napisałem, nie wiem jak dokładnie było z Ravenem

Zakałapućany Szamana czyżby rozdwojenie jaźni? 

A ja słyszałem co nieco o innym forum i Ravenie... 

Jak nie wiesz co było z Ravenem to na kiego to piszesz? Jeśli się o czymś nie wie to się nie udziela i koniec. 

Jakoś nie słyszałem, żeby Raven płakał z tego powodu jakoś strasznie, a co do przejmowania się reputacją to sorry, ale to jest dziecinne.

Kolejny... Jeśli się czegoś nie wie, to się nie pisze. Raven akurat miał problem z tymi minusami, bo starał się jak mógł z ZS`em, a dostawał same minusy. Co mógł sobie pomyśleć? Nikt go nie docenia, to po co ma dalej coś robić dla SG, tam gdzie go nikt nie chce. Może i jest to dziecinne, ale komuś może zrobić się smutno.

Niech ARMA nie zaczyna tutaj żadnej burdy, chcecie to rozmawiajcie sobie na TS`ie a nie tutaj, bo odbiegacie od problemu tematu.

Wracając do meritum tematu. Niech ta reputacja zostanie na c*** drążyć ten temat w kółko... REPUTACJA NIC NIE OZNACZA. Nie jest wyznacznikiem bana, czy też kogoś bardziej wartościowego niż inni. Kto uważa się lepszy od innych, bo ma więcej LAJKUFFF, to jest upośledzony umysłowo, i na odwrót gdy ktoś kogoś chce karać za to, że ma -100... 

Temat do zamknięcia, bo zaraz zacznie się gównoburza.

Edited by Kappa DragonFly

Odejść bo na forum mam ujemna reputacje? W jakich my czasach żyjemy jeżeli to właśnie reputacja na forum jest czymś co określa człowieka? Co do samej próby odejścia Ravena bo ma ujemna reputacje umieszczam zdjęcie. 

Gotham_Chronicle_06_714_HAHAHA.png

Ps. Nie wiem jak "DOKŁADNIE" było z Ravenem.
Edited by Świrex
Schowanie zdjęcia w rozwijanym bloku.

Witam.

Pomimo niezbyt wysokiego poziomu wypowiedzi Szamana, to jednak zgadzam się co do treści przekazu. Reputacja to tylko malutki wskaźnik tego, jakim jest użytkownik forum. Czy pisze sensownie, czy same bzdury, czy jest lubiany, czy też nie. Nie jest to jednak pełny wyznacznik i nikt z administracji czy też moderatorów forum nie będzie podejmował ważnych decyzji wyłącznie na podstawie tego ile, kto ma punktów reputacji. Wielokrotnie banowane były osoby z wysoką reputacją, a osoby z niską dalej są użytkownikami forum. Wynika to z faktu, że do końca nie idzie zweryfikować tego, czy ktoś otrzymał punkt po przyjacielsku czy faktycznie za treść. Patrząc jednak na ten system w ogólności to jednak spełnia on swoje zadanie.

Osobiście jestem za pozostawieniem tego w takiej postaci jak obecnie, jednak tym razem zanim zamknę temat poczekam na wypowiedź innych administratorów i moderatorów by raz na zawsze zamknąć temat systemu reputacji.

Pozdrawiam

Remzo.

Jeżeli chcecie zamknąć ten temat proszę bardzo ale chęć rozmowy na ten temat mi się nie skończył.

Zapraszam wszystkich którzy się wypowiedzieli dość mądrze i na temat (Worm,marmolada,talaq,gerhex,tomordenPL,kerakota,combos,kappa dragonfly)do rozmowy na team speak lub na stemie jeżeli chcecie i (kiedy,gdzie i októrej) .

Sprawe można zamknąć
Wasz kolega:

Coma

Jeżeli chcecie zamknąć ten temat proszę bardzo ale chęć rozmowy na ten temat mi się nie skończył.

Zapraszam wszystkich którzy się wypowiedzieli dość mądrze i na temat (Worm,marmolada,talaq,gerhex,tomordenPL,kerakota,combos,kappa dragonfly)do rozmowy na team speak lub na stemie jeżeli chcecie i (kiedy,gdzie i októrej) .

Sprawe można zamknąć

Wasz kolega:

Coma

Zupełnie nie rozumiem tego stanowiska. Jeżeli chcesz dalej dyskutować na ten temat, to proszę bardzo, przenoszenie tego na teamspeaka nic nie da, ponieważ i tak nikt z was nie ma mocy by np. system reputacji wyłączyć. Napisałem, że przed zamknięciem chciałbym poznać zdanie pozostałych administratorów i moderatorów, ale to nie oznacza, że waszego - użytkowników tego forum nie.

Pozdrawiam

Remzo.

Chodzi mi oto że ja chciałbym jesz podyskutować,poznać inne argumenty za jak i przeciw,dojść do wspólnego werdyktu czy to ma prawo istnieć.

System reputacji chyba jest, więc wygląda na to że ma prawo istnieć.
     Myślę że ta opcja jest dobra - w szybki i łatwy sposób można ustosunkować się do posta bez potrzeby pisania jakiegoś tam wyjaśnienia i argumentów. 

Ogólnie to trochę przypał ze strony paru osób. Przykład:

http://www.strefagier.com.pl/index.php?/topic/8395-skarga-gryfeld 

Pierwszy post i historia punktów reputacji - Połowa osób, ani nie zna Gryfelda, ani nie zna Tuska, ani nie jest w jakikolwiek sposób odnieść się do tematu, bo skarga wyglądająca jak wszystkie inne. Więc kurde pytanie - po co te minusy/plusy wyście tam dali?